Споделена история от Тинейджърски

Не ми дават да излизам
Момиче на 14г. съм. Изобщо не ми дават да излизам, не съм излизала от 3 месеца и последния път беше с класа ми, а с човек освен класа ми не съм излизала от август и тогава имах 30 пропуснати от родителите си, дори накараха майката на момичето да ни провери. Вкъщи изперквам, слушам само рок, нямам много приятели, имам гадже с което не мога да се видя заради родителите си, имам високи оценки и полагам усилия, не пуша, не пия, не псувам дори. Не знам къде ми е грешката, много съм борбена и мога да се защитавам. Започнах да гледам анимета, но те казаха че са психопатски. Не ми дават да си декорирам стаята, та аз дори нямам такава, затоваа спя през деня, за да може към да стоя до 5-6 часа в кухнята сама.

Коментари

2.   Пробвала ли си да говориш с тях защо не те пускат? Може би са прекалено притеснителни или има някаква друга основателна причина. Когато бях на твоите години мен не ме пускаха никъде другаде освен пред блока за не повече от 2 часа и това рязко се промени, когато влязох в гимназията, защото тогава вече просто от една страна те осъзнаха, че не съм на 5,а от друга и аз вече доста по смело започнах да се налагам и да не ги отразявам особено. За съжаление, прекалено строгите родителски ограничения ме принудиха и да лъжа и крия всичко от тях, но честно казано не съжалявам за това, че реших да им се противопоставя. Пробвай да им е се противопоставиш, да излезеш въпреки, че не ти дават, покажи им че си достатъчно голяма, за да излезеш наоколо с приятели, но същевременно и че си отговорна и разумна. Късмет❤️

3.   А защо трябва да им искаш разрешение,ако си борбена и силна,прави това което ти харесва. Родителите само вредят и ти си пречкат в живота.

4.   Ами защо не си вдига Ла тела? Сигурно са се притеснили за теб все пак си дете. А относно стаята поговори с родителите си и обсъдете всичко.
Успех.

5.   От автора : попринцип най-главната причина да не ми е позволено да излизам е защото имам куче , според тях трябва да съм постоянно с него. И да опитвала съм се да се боря , бягала съм от вкъщи и така ...

6.   Първо да се разберем какво разбираш под излизане.
Едно е да те държат заключена у вас 24 часа, това вече е откачен, друго е да не ти дават да се мотаеш навън по нощите.
Ако е първото и дори през деня не ти дават да ходиш никъде и да се срещаш с приятели, значи имаш сериозен проблем и трябва да по говориш с вашите, защото явно покрай пандемията са изперкали.
Ако обаче просто искат да си вкъщи в 10 или 11 вечерта, това си е напълно в реда на нещата.
Колкото до това, че умееш да се защитаваш... Е, не ми се обиждай, но си личи, че си на 14 и идея си нямаш какви психопати има по улиците.
Обаче няма какво да ти обяснявам, ще разбереш за какво говоря след няколко години.
За сега гледай да не се караш с вашите, да им докажеш, че си сериозен и отговорен човек и ако има някакъв проблем, сядате и говорите като големи хора.

7.   А, коментар 5 обяснява доста неща.
"Бягала съм от вкъщи... ", извинявай, ама в такъв случай е повече от нормално вашите да не ти вярват и да те държат изкъсо. Ти какво очакваш, да те издирват с полиция и след това вашите да са толкова възхитени, че да ти дадат пълната свобода да правиш каквото си искаш? !
Мацка, просто вземи порасни и спри с глупостите!!!

8.   Към коментар 7 : винаги като бягам съм била в моя квартал и никога не са викали полиция, просто не можех да изтърпя вкъщи и ми трябваше чист въздух :)

9.   Излизай с кучето, излизай с приятели и го води със себе си.
Виждала съм такива деца, навсякъде си взимат кучето.
Тоест май няма да се притесняват толкова, така предполагам.

10.   От авторката : не ми е позволено да си извеждам кучето даже хаха