Споделена история от Тинейджърски

Матура-7 клас
Здравейте! Тази година ми предстоят матури по БЕЛ и Математика. Аз съм ужасно добър по БЕЛ, но от друга страна по математика въобще не ме бива. Ходя на частни уроци и по двата предмета, но математиката все още не ми е ясна. Нямах никакъв проблем с нея докато не станах 7 клас, старая се много и все пак успехът ми е 4,50 за първия срок (което за мен не е добре). Просто искам да получа някой съвет, от някого, който вече ги е минал, защото съм голяма паника и още от сега ми е притеснено, а съм голяма паника и това ми играе МНОГО лоша шега и то често. Така че яко някой може да ми помогне по някакъв начин, ще съм повече от благодарен.

Коментари

1.   По математика-33 точки,по български-93 точки изкарах. Учи в свободното си време по това,което ТИ СЕ ОТДАВА,МОТИВИРАЙ СЕ!

2.   Това което учите сега е изключително лесно! Ще учите същите неща и в 12 клас само дето 1000 пъти по-усложнени. Истината е, че рано или късно тези неща ще ги знаеш наизуст. Ти избираш дали това да е в седми или осми клас. Запомни какво ти казвам - това което се учи в 7 клас е в пъти по-лесно от онова в по-горните класове, а ние по-умни не ставаме. Имаш шанс да изкараш лесна шестица. Задължително си учи за всеки урок, пиши си домашните винаги. Аз на матурата в 7 клас по математика, на първи модул имах 6.00, въпреки че матурата не бе от лесните. Просто си учи редовно.
12 клас и чак сега, когато виждам пълната картина, си давам сметка колко елементарно е било всичко едно време((

3.   Миналата година и аз бях 7 клас. Ден преди матурата много се притеснявах и ревах целия ден, но на сутринта си казах, че имам знанията и отивам там, за да покажа за какво съм учила толкова месеци. Приех го като един най-нормален тест в училище и на матурата по български изкарах 77.5 точки, а по математика 55.5, можех повече, но ме приеха в математическата гимназия, където исках. Нещата са лесни и ако си правил много упражнения ще видиш даже, че някой се повтарят. Упех! И не се притеснявай!

4.   Хора, наистина много ви благодаря! Сега се притеснявам по-малко от колкото преди. От автора :)