Споделена история от Тинейджърски

Моята история
Здравейте. Искам просто да споделя моята история защото имам нужда някой да ме изслуша. Е нека да започвам. , Аз съм момиче на 13 и още от детска никой не ме харесва и децата ме отбягват но това е защото съм се родила различна тоест със здравословни проблеми. И това е честа причина за закачки и подигравки. Казвала съм на нашите но те никога не ме разбират напълно и все ми казват прости да ги игнорирам и да не им обръщам внимание! Аз съм го правила но тормоза не спира и пак продължава! За щастие с годините той спря но в 5ти клас когато бях всичко все едно започна отново защото дойде ново момче което буквално ми спрени живота постоянно ме обиждаше, унижаваше и ми се подиграваше продължи 2 години дори ми се искаше да умра! Но намерих сили да се преборя с това и ето ме тук! Но историята не свършва дотук, имам и по голяма сестра на 15 с която също не ми е много лесно защото откакто навлезе в пубертета не мога да я позная! Започна да се държи ужасно с мен обижда ме, подиграваа ми се и винаги когато кажа нещо тя го оплюва и ме подценява говорела съм с близките ми за това но всички я защитават и обвиняват мен че аз я дразня. Аз? ! Аз която винаги се държа добре с нея макар че вече ми е дошло до гуша от къпризите и! И вече съм се отказала да я слушам и да правя каквото казва но го правя защото ми омръзна даслушам глупости колко съм била неблагодарна че сестра ми толкова неща прави за мен а аз съм и се карала, не съм я обичала и тн. И на всичкото отгоре тя се срамува от мен избягва ме! Не иска да правим неща заедно и винаги когато някоя нейна приятелка е на гости тя винаги ме гони да отида другаде. И това съм го казвала на нашите И те пак в защитават!
Много благодаря на всички които прочетоха тази история.

Коментари

1.   Животът ти наистина не е много лесен но браво че продължаваш напред и не се отказваш.

3.   Ако трябва да съм честен си заслужаваш всичко това.

4.   Здравей!
Съжалявам за това, което ти се е случвало и ти се случва сега. Не знам подробности, но не слушай номер 2. По време на пубертета ( ти вече вероятно си навлязла) има периоди, когато човек е по- кисел, но твоята сестра не трябва да си го изкарва на теб. Щом те избягва и отблъсква, може би трябва да се сближиш с други хора и да излизаш с приятели, които да те развеселяват и да те подкрепят. Може би това със сестра ти е временен проблем, защото има някакви вътрешни терзания. Когато пораснете, вероятно тя ще е по- зряла и ще се разбирате по- добре.
Много щастие!