Споделена история от Тинейджърски

Близък приятел женкар
Здравейте,

Имам неприятното чувство, че един от близките ми приятели си е харесал приятелката ми. Той поринцип си е такъв - когато сме заедно винаги търси женско внимание и иска да е центъра на събитията. Аз го приемам такъв какъвто е (все пак всеки има право да се държи както иска), но не мога да позволя да закача моята приятелка. Тя ми е казвала, че той и пише понякога (доста рядко, но все пак, без някаква обяснима причина), а когато сме всички заедно винаги се опитва да привлече вниманието и да се направи на много готин.

Въпросът ми е, как трябва да реагирам на това? Дали аз самия преувеличавам в преценката си? Аз не бих си помислил да закачам неговото гадже (когато има такова). Не ми е приятно неговото отношение, но не искам и да предизвиквам конфликт, понеже сме в една компания. Трябва ли да говоря с него или с нея за подозрението си (не искам да изглеждам ревнив)? Как мога да постъпя?

М20

Коментари

1.   Дърпаш го настрани и го питаш струва ли си да се карате заради жена. Ако тръгне да се оправдава му кажи че не ти минават тия и да се вземе в ръце. Това е. Оттам нататък зависи от него, за теб може да е добър приятел, но ако се отнася така към твоята приятелка, той едва ли те цени особено.

2.   Във връзките няма място за трети и за приятел. Утре други ден ти ще излизаш с приятелката си ама някой друг ще я е.е. Той не ти е приятел, ако беше нямаше да задиря приятелката ти. Сложи точка като му кажеш че не ти е приятно да й пише на гаджето ти по какъвто и да е повод. По добре е да имаш грешна преценка отколкото ебач който иска да оправи гаджето ти и да не направиш нищо. Само безхарактерните хора се оставят на течението и му вземат всичко под носа.

3.   Ше я еве. Пък и тя го иска.

4.   Според мен просто трябва да поговориш с приятелката си и да си изясните отношенията между вас и чак тогава ако се наложи да говориш с приятеля си.

5.   Иска да ти я бодне. По-добре го дръж надалеч. По-добре без един приятелка отколкото без гадже.

6.   Мой семеен приятел ми разказа подобна ситуация.

Направо застрелял разведения си приятел, дето се умилквал на жена му, че няма да го огрее, да не се престарава.

Оня си подвил опашката и дотам.
В твоя случай може да е друго,
предвиди реакциите му и съответно отговорите.

Прекалено нагло е да се навира някой в отношенията ти.
Гадно ще е ако подведе приятелката ти и тя се подлъже, никак не е изключено.

Така, че ако държиш на нея действай рязко и му обърни главата наопаки!
По-добре без компания, ако ще е такава.

7.   Вероятно и тя го усеща и му се кефи. Ако е женкар, има вързия. Той знае, че има шанс да пробие защитата ти. Послушай ме, гърмян заек съм. Давал съм съвети на приятели и често съм познавал, имат ми доверие. Опасно е да показваш ревност и да се караш с него. Виждай се рядко с нея, накарай я да те мисли повече. А, ако не сте си консумирали връзката все още, направо я зарязвай. Помисли над това.

8.   По-притеснителното в случая е, че има момичета дето му пускат на тоя палячо.

9.   Добър повод да видиш що за приятелка имаш

10.   "не искам и да предизвиквам конфликт, понеже сме в една компания"
Твоя "приятел" го усеща това и точно на това разчита. Защото ако не направиш нищо, той рано или късно ще спечели щом му върви играта.

Този твой "приятел" е използвач, който те държи до него си за да те използва за столче. Нали ги знаеш тези по кауфланд билата и т. н. приличат на табуретки, служителите ги използват за да стъпят на тях като не достигат по-горните рафтове. Ти си това столче за твоа "приятел"!!!

Казвам ти, ще съжаляваш и с години ще се обвиняваш, ще ти убива мъжката увереност, ако заради това, че сте в една компания не искаш да направиш конфликта.

Твоята приятелка защо му обръща внимание като той й пише? Питай я спокойно. Например "ти харесваш ли го"?

Слушай.
Помисли си ако го нямаше този проблем "не искам и да предизвиквам конфликт, понеже сме в една компания", какви са нещата, които ти би му казал на твоя "приятел".

Точно тези неща трябва да му ги кажеш. Задължително, заради тебе си, заради теб след 5-6 години, когато това нещо, което ти казвам да направиш, живота ти ще те е прикарал да го научиш и без това. Но ако не го направиш това сега, само ще си спомняш и ще се самомъчиш след години, че не си го направил.
Не става въпрос дали момичето ще е твое завинаги. Това нещо е за теб, ти трябва да си себе си, а то живота ще каже дали ще си с това момиче докрая.

"не искам и да предизвиквам конфликт, понеже сме в една компания" Това нещо е страх, повярвай ми, не те упреквам, помагам ти да си осъзнаеш мисленето и чувствата. Живота ще ти тръгне в друга посока, по-добра, само да си разтегнеш мисленето и куража така. Живота ще те научи рано или късно да го правиш това, но ти не знаеш, защото не си бил никога себе си на 25г или на 30. Аз ти го казвам, давай от сега без значение колко те е страх или колко кураж се изисква. Заяви му, че поставяш себе си и връзката си пред него и компанията, колкото и добричък да си попринцип. Тук трябва да покажеш от какво си направен.

Помни ми думите. Като си събереш ташаците и му ги кажеш всичките тези работи на твоя "приятел" и му заявиш, че няма да го толерираш, че поставяш себе си и връзката си пред НЕГО и пред КОМПАНИЯТА. Това ще те направи мъж.
Ела след 5 години и напиши коментар, ще ми благодариш.

11.   Здравейте, автора е. Много благодаря на всички за коментарите! Като гледам, всички са в една посока и сте единодушни, че не бива да избягвам конфликт в този случай само заради добрия тон. И аз мисля така - ще говоря с него на живо, че не може да си позволява своеволия. На такива хора трябва да им се приземява егото от време на време. Отново благодаря :)

12.   И после? Ще каже, че ти си се карал с него, защото ревнуваш. Мога да ти кажа, че по този начин ще загубиш. Мнението е 7
:)