Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с главата ми?
Здравейте! Най-сетне се реших да напиша една тема във вашият сайт. Тя е свързана с проблем, който имам от доста години. Преди да започнем да допълня, че съм на 16 год и съм момче.

И така да започнем... Преди години, когато започнах училище бяхме разделени на 2 класа: А и Б. Аз имах късмета да се падна в лошата половина на класа изградена от: пушачи, наркомани, ку*и и какви ли още не хора. Докато другата половина бе изградена най-вече от отличници и т.н.

За моя жалост аз се оказах най-добрият ученик от класа, като имах само 6-ци и малко 5-ци. Разликата каква е? - Вторият най-добър ученик в класа завършваше с 4. 00. Всичко започна от 2-ри клас, всички се имаха за много силни. Аз като най-умен искаха от мен домашни и т.н. и постоянно се еб*ха с мен. И тук идва съществената част от темата ми:

Тези тъй наречени ми съученици постоянно ме биеха. Най-леките удари, които съм понасял може да се окажат най-болезнените. А по-точно изътрпявал съм да ме удрят в стената... да гасят цигара в мен (да допълня, че в класа имаше пушачи още в 2-3 клас). Най-леките удари, които съм понасял са ударите с книги, учебници и раници по-главата ми. Това ми беше най-лекото според мен. Ще каже, защо не съм казал на някой... да то 15 казах на директора учителите те само им казват да престанат... спират за няколко дни и пак почват... на родителите им съм казал те са говорили с директора и пак се стига до едно и също...
И така всеки ден посинен, всеки ден ме удряха по главата с какво ли не...

Това продължаваше до 6 клас, от там вече се хванах в ръце почнах да тренирам и сега никой не искам да ме бара а който го е сторел си го е отнасял. Не мислете, че съм станал наркоман или като тея които са ме биели, все още съм пълен отличник, но пък и вече съм защитен, защото съм много силен.

Проблема ми е в главата. Явно от многото удари претърпяни през миналите години нещо се е наранило в нея. Не, че ме боли, а просто имам странно чувсто.

Не отдавна (около 1-2 год.) хванах тази болест как се казваше, а да "дежа вю" или нещо подобно. За нея бях чувал само по филми и мислех, че е измислица. Истината, е че 4 от 7-те дена в седмицата ми се струва, че ги минавам вече за 2-ри път и знам какво ще се случи... Тези дни реших да поразгледам за тази болест и отворих wikipedia. Там пише, че се появява при химичен дисбаланс на мозъка, което си нямам и напредстава какво е и ще се радвам да ми отговорите.

Освен това "Дежа вю" имам и друг проблем. Нещо с очите. Когато до мен има човек и просто докато се движи и маха с ръце те се затварят, все едно ги е страх и когато някой е зад мен също падам на земята направо..

Когато си мия очите, не мога да ги измия добре, защото при само плискане да вода те се затварят автоматично, същото е и при плуването.

Сега не мога и да скачам. Нито от високо нито от място. В училище както сигурно знаете има упражнение за скок от място, но аз просто не мога да го направя, пробвал съм се много пъти и не се отказвам ама вече 5 год не мога. Когато скачам от дърво например очите ми се затварят и не виждам къде скачам. При скок от място главата ми се замотава, все едно нещо се движи в нея...

Ще се радвам ако има някой по-запознат с така нар. "Дежа вю" и различни проблеми с главата да сподели ще следя редовно темата.

Коментари

1.   Това което тези мърши са правели с теб е ужасно, но защо не си поискал да те преместят в другата паралелка :( а колкото до тая болест появила се е заради силните удари в главата...

2.   Според мен имаш сериозен пробелем. Трябва обезателно да минеш през скенер, за да се види, дали нямаш някакъв проблем. Няма да те плаша, но друго решение няма!
Успех

3.   Това дежа вю, не го взимам за болест. Проблема където си затваряш очите е в нервната ти система и не е болест не точно, поради многото удари преди (понеже е рефлекс в такива случай да се затварят очите) ти се е запечатало в съзнанието и оттам се случва. Обаче това за скачането не мога да си го обясня, кажи на някой лекар и да се види ще има ли скенер как са нещата от какво се нуждаеш. Но не е нещо толкова фатално само не се шашкай.

4.   Да, да, да, обезателно иди на лекар! Ние тук трудно бихем могли да ти помогнем...
А иначе има една книга на Стивън Кинг - "Мъртвата зона". Там с едно момче се случва нещо подобно.. Може би ще ти е интересно да я прочетеш, ако не си. Успех! Дано се оправиш :)

5.   Номер 1 добре го каза! Мърша е дума, която най подхожда на такива глупаци. Дано живота им извърти жестока шега а ти не се отчайвай и дано се оправиш.

6.   Нищо ти няма с главата, просто нервната ти система не е както трябва. Проблема с очите се дължи на това, че си развил "страхова невроза" иди при невролог и нещата ще се оправят.
А това за "Дежа вю" не е сериозно и аз като бях на 13-14 си мислех, че всичко се повтаря за 2-3 път.

Princetonboy

7.   Авторе, това са породени рефлекси. С години са те били и тялото е взело нещата в свой ръце да се защитава. Всички тези неща са просто рефлекси.... "дежа вю" не е болест приятелю...

-Death_Blade ^

8.   От автора: Благодаря за всички отзовали се. Непременно ще отида на преглед да видим за какво става въпрос. Иначе забравих да спомена още един проблем:

"Бавното запаметяване и бързото забравяне" - Така да го кажа. Когато чета някоя книга и като минат 10-20 страници вече не помня какво е ставало в началото.

Когато гледам филм го забравям изцяло след 1-2 месеца. Дорид а съм го гледал 3-4 пъти дори пак го забравям.

Когато уча, много бавно запаметявам наученото и ми отнема часове да се оправя и в крайна сметка го научавам но на другия ден имам само бегли спомени.

Относно Дежа Вю прочетох доста материали и наистина не като болест а и доста хора го имат. Но ме дразни. Примерно в момент, с който съм с приятели ми се струва, че вече се е случвало и знам какво ще каже всеки от хората до мен, всъщност просто ми се струва че го знам, че ми е на езика но не мога да го кажа. И това ми се случва доста често и почвам да се дразня, разбира се ако беше да знам какви са числата от тотото да ги пусна да взема джакпота няма проблем :d;d;d това в кръга на шегата.

Защо не съм искал да се преместя в др. паралелка или даскало? - Причината, е че училището в което учех искаха да съберта умните и добри деца в А група а другите малоумни и тъпи в Б гр. явно за да създадат повече умни деца, но с цената да запълнят Б гр. са вкарали точно мен... Родителите ми не искаха да чуват, имали си достатъчно свои проблеми. Не че някога са ми помагали... но да не отклоняваме темата.

Това със скачането не е голям проблем, не вярвам да ми се налагам за напред да скачам от сгради или дървета :D:D А в даскало остават 2 год. още за една точка за скачане не съм по физическо така или иначе съм добър във всичко останало.

Добре, че не се пристрастих в старото даскало да пуша, защото са ме карали, хах дори момичета са ме карали да ги оп*вям, като пак да кажа класа ми беше пълен с какви ли не хора, не съм се възползвал обаче, защото може да ми лепне някоя болест....

Като знам, че има още много такива места в България с такъв живот направо ми идва да хвана влака за... абе не знам за къде ама в Ирак ще ми е по-добре отколкото тук :D

Благодаря отново за съветите и непременно ще посетя лекар.

9.   И слабите удари са опасни те се трупат и трупат. Съгласен съм, че има много хора като тези, цяла паплач са повярвай пълно е с тях и по-чужбина бил съм с няколко такива и най-после свърши сега не изкам и да си мисля за тях, а ако ги срещна на улицата сигурно ще ги подмнина.

10.   Ей аз имах хипохондрия и от там четох и за дежа вю и ме хвана страх от дежа вю, и от тогава натам, незнам колко месеца все си въобразявах че имам дежа вю при различни ситуации, понеже заради тия хипохондрични страхове и четох както казвам за дежа вю и придобих страх, и заради страха беше и често си въобразявах че имам дежа вю, но не беше така.
Просто въображение.

11.   Ужасна история, просто ужасна.. Като гледам какво ти се е случила, чак мен ме боли.. Шапка ти свалям, че си се записал да тренираш и си ги научил. Ужасно ти съчувствам.. Надявам се на никого друг да не се случва.. Тези изроди са ти провалили целия живот с това "автоматично" затваряне на очите.. За съжаление не мога да ти помогна, с удоволствие бих го направил ако можех :/ Надявам се да се оправиш колко се може по бързо /ако е възможно, дай боже/

12.   Много ми е жал за теб.. историята ти ме разчувства.. тва е направо отвратително.. и аз познавам такива изроди.. но не отблизо.. бедния дано се оправиш.. иди на невролог, на скенер.. не съм много наясно с медицината, де.. иначе обезателно щях да ти помогна.. дано се оправиш ;( :)))

13.   чуй ме.. нищо ти няма, тва е пубертет. Дежа вю не е болест а състояние характерно за всеки един човек. имаш чувството че изживяваш нещо което преди си преживял :)