Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не ми дава да се виждам с гаджето ми и компанията ми
Моята история е следната: Момиче на 12 съм и наще знаят, че пуша цигари, имам си гадже и компания с която излизам. На скоро родителите ми разбраха, че пуша трева, не съм им казвала аз, майка ми е разбрала от някъде и е казала на баща ми, когато той разбра, започна да ме бие и да ми крещи, че съм наркоманка. Майка ми ми забрани да се виждам с компанията, а там са едни от най-добрите ми приятели и иска да скъсам с гаджето и да не се виждам с него, обясних и че го обичам и че няма да скъсаме заради нея, тя просто не ме изслушва, дори иска да спра да си пиша с тях, съгласна е да си пиша само с най-добрата ми приятелка, която също излиза там. Моля без коментари от рода на ,,Много си малка да пушиш цигари" ,,Пропадаш от малка" ,,На 12 си, а пушиш трева!?!"
Искам майка ми да си оправи отношението, защото не мога да не се виждам с най-добрите ми приятели...
Извинявам се за допуснатите грешки.

Коментари

3.   Аз съм момиче на 15 години и никога не съм правила такива неща и си имам и гадже и всичко. Трябва наистина да имаш много малък мозък за да пушиш трева.Дете спри, изживей си детството. И аз бих те набила на мястото на баща ти.

4.   Не ве човек бива ли такива неща още си 6 клас а цигари пушиш трева бива ли такова нещо. Е днешното поколение където сън и аз се срамувам от нас от нашето поколение заради такива теб на 15 съм и си правя сметка кое е добре за мен нито газирано пия нито сокове единствено вода и протеин спорта е единственото нещо което те спира от тези неща. Когато чуя някой да ксзва компания ще излизам с компания знаеш ли с какво го завързвам?. С наркомани ей напълни се с такива и баща ти с право ти е казал наркоманка аз след 10 години 15 семейство ще създам има хора които сега създават и нали това дете ще порасне то мен или някой друг ще го страх да го пусне на вън заради такива наркомани боклуци за да не се излъже да ходи с такива.

Против съм малолетнии да пушат а всеки да почне да се занимава със спорт то какъвто да бъде на лостове ли да ходи или да тича в парк няма значение а да почне да спортува а да не заминава с глупости с нищо не да успееш с това в живота за як бой си

оня ден разбрах че един бивш съученик почнал да се занимава с тези долни работи да употребява амфетамини и трева ей як бой ядеше такива хора са за убиване и после айде едно телефонче врътнах на 112 да дойдат да си го приберат не трябва да са на улицата

И така с вдна дума ваще са много прави

5.   Не ве човек бива ли такива неща още си 6 клас а цигари пушиш трева бива ли такова нещо. Е днешното поколение където сън и аз се срамувам от нас от нашето поколение заради такива теб на 15 съм и си правя сметка кое е добре за мен нито газирано пия нито сокове единствено вода и протеин спорта е единственото нещо което те спира от тези неща. Когато чуя някой да ксзва компания ще излизам с компания знаеш ли с какво го завързвам? . С наркомани ей напълни се с такива и баща ти с право ти е казал наркоманка аз след 10 години 15 семейство ще създам има хора които сега създават и нали това дете ще порасне то мен или някой друг ще го страх да го пусне на вън заради такива наркомани боклуци за да не се излъже да ходи с такива.

Против съм малолетнии да пушат а всеки да почне да се занимава със спорт то какъвто да бъде на лостове ли да ходи или да тича в парк няма значение а да почне да спортува а да не заминава с глупости с нищо не да успееш с това в живота за як бой си

оня ден разбрах че един бивш съученик почнал да се занимава с тези долни работи да употребява амфетамини и трева ей як бой ядеше такива хора са за убиване и после айде едно телефонче врътнах на 112 да дойдат да си го приберат не трябва да са на улицата

И така с вдна дума ваще са много прави

6.   Не ве човек бива ли такива неща още си 6 клас а цигари пушиш трева бива ли такова нещо. Е днешното поколение където сън и аз се срамувам от нас от нашето поколение заради такива теб на 15 съм и си правя сметка кое е добре за мен нито газирано пия нито сокове единствено вода и протеин спорта е единственото нещо което те спира от тези неща. Когато чуя някой да ксзва компания ще излизам с компания знаеш ли с какво го завързвам? . С наркомани ей напълни се с такива и баща ти с право ти е казал наркоманка аз след 10 години 15 семейство ще създам има хора които сега създават и нали това дете ще порасне то мен или някой друг ще го страх да го пусне на вън заради такива наркомани боклуци за да не се излъже да ходи с такива.

Против съм малолетнии да пушат а всеки да почне да се занимава със спорт то какъвто да бъде на лостове ли да ходи или да тича в парк няма значение а да почне да спортува а да не заминава с глупости с нищо не да успееш с това в живота за як бой си

оня ден разбрах че един бивш съученик почнал да се занимава с тези долни работи да употребява амфетамини и трева ей як бой ядеше такива хора са за убиване и после айде едно телефонче врътнах на 112 да дойдат да си го приберат не трябва да са на улицата

И така с вдна дума ваще са много прави

7.   Според мен правилно са постъпили родителите ти и някой ден може би ще го разбереш, но не и днес. :)

8.   Съжалявам но бих казала че майка ти е права вярно не всеки човек който пуши е лош но просто иска най доброто за тебе

9.   Браво на майка ти! Аз лично бих й стиснал ръката. Така се прави. Ако беше моя дъщеря, даже и бой щеше да ядеш. Изумявам се колко пропаднала е днешната младеж!
Набор 08-09 ще ми пуши цигари, че и трева... паплач!

10.   Да, млади сте. За разюздан живот има още време, порасни още малко тогава преценявай дали искаш да се пускаш по нанадолнище от което трудно се излиза. Спри да пушиш тази гадост, знаеш че от тези боклуци може да се отключи психично заболяване, което може да си носиш цял живот. Ако незнаеш, познавам двама млади които са на лекарства и целия им живот от тук насете ще се върти около това да се подържат психически стабилни. За секс също е рано. Една жена трябва да се уважава и да е наясно с приоритетите си, да се образова и върви напред. На 12, 13 започвате да се учите да живеете като големи, ок, но не стигайте до груби грешки и залитания, защото зс тях се плаща цял живот. Затова родителите ти, действат така. Живота не е само цветя и рози.

12.   Какво за Бога Ви има бе деца. Полудяхте от малки. Ти си още на 12. За кави цигари, треви, компании, гаджета говориш изобщо. С това поведение как се виждаш след 7-8 години. Пълна пропаднячка. Вземи се в ръце и не се дръж като възрастен. На твоите години най-важно е училището и нищо друго. Следващите няколко години ще са жизнено важни за живота ти. Единствено от теб зависи как ще ги оползотвориш, но най важно е образованието. Баща ти си е прав. Много Ви разглезихме и си мислите, че всичко Ви е позволено.

Мъж 44г.

13.   Здравей! Виж няма как майка ти да не ти се ядосва при положение, че от толкова малка си почнала да пушиш трева и тн. Не знам дали е от компанията ти са те накарали да пушиш и да си разваляш живота, но ако е това то тогава наистина по-добре прекъсни отношенията си с тях въпроса към това, че искаш майка ти да си оправи отношението към теб първо трябва твоето да си промениш към нея защото го прави за твое добро.

М 14 г.

14.   Реално погледнато никой нищо не може да ти каже или забрани. Ако искаш да си проваляш живота, твоя си работа. На никого не му пука, освен на горките ти родители. Ти си решаваш. Ще ти кажа какво стана с мои приятели, тръгнали по твоя път. Едното момиче е бременна за 2 път , гаджето й я спуква от бой, не учи , така и не завърши средно. Другото момиче си има хепатит Б и гонорея, лекува се уж , понеже скоро ще ражда, тя има средно, но няма висше. Както и да е. Прави каквото пожелаеш. Решавай си и носи последствията, нали си голямо момиче.
Ж24

15.   Браво, малката! Супер си! Надявам се сващаш иронията.
Сега остава и да избягаш от вкъщи и да забремееш от твоя тъй наречен приятел и направо ще е чудно!
Ти май изобщо не осъзнаваш какви ги вършиш?
Цигари, трева, гаджета, алкохол... А дори не си в гимназията!
Интересно до къде ли ще стигнеш на 16? До хероина и проституцията?

16.   Майка ти се опитва да те откъсне от средата, която смята, че ти влияе зле (цигари, трева). След много години ще я разбереш.

За да започне да ти вярва отново трябва да и докажеш, че си отговорна и пораснала. Зареди се с търпение, фокусирай се върху ученето и откажи лошите навици (цигари и трева).
С гаджето може да предложиш да се виждате у вас, когато вашите са вкъщи на първо време. Така хем те ще са спокойни, че не правите нещо нередно, хем няма да изгубите връзка.

Макар да не ти се струва така сега, вашите ти мислят най-доброто и се опитват да ти дадат един добър старт в живота. Опитвай се да разбираш тяхната гледна точка и да ги слушаш малко от малко. :)

18.   Вашите са напълно прави, че тези деца не ти влияят добре, продължиш ли да дружиш с тях най - много да се превърнеш в наркоманка и проститутка. Още с мляко по тръгнала да се занимава с гаджета и да пуши трева. Та си още дете не момиче! Аз на твоите години още берях джанки и играех на дама пред блока. Осъзнай се навреме ще пропаднеш ако продължиш да дружиш с тези хора. Да ти кажа ли какво стана с една от съседния клас къде забременя в 7 клас. В момента е на 27 без средно образование с две деца синът и е на твоите години дъщеря и е на 9 и изглежда 10 г. по - възрастна. Друга моя съседка, която от мала започна с кражбите, цигарите, сменяне то на гаджета също не стана човек. Това ли искаш те питам, защото продължиш ли да дружиш с тези хора те чака същата съдба като на момчетата, които ти дадох за пример? Ако бях на мястото на вашите щях да направя и невъзможното да те отдалеча от тези хора дори с риск да ме намразиш.

20.   Ама как ми приличаш на една моя бивша съученичка!
И тя така, купони, цигари, гаджета, трева... Почна да бяга редовно от училище, накрая, някъде в 8 или 9 клас се от писа от училище и изчезна. Един път, някъде година по-късно отидох на бар с приятели и я срещнах там съвсем случайно. Не приличаше на себе си!
Изглеждаше зле и поне на 30, а е била към 16. Каза, че работи като проститутка и се бори с наркотиците. Повече никога не я видях.
Чудя се дали е още жива. Предвид колко плашещо зле изглеждаше...
Е, ако такова бъдеще ти харесва...

21.   Момиче... ако имаш някакви проблеми, ако си тормозена, от някого моля те сподели на родителите си, или на учител. Не си превръщай личните си проблеми в пороци. Всеки проблем, може да се реши с говорене, на 12 годинки.. как се докосна до трева, че и гадже имаш? ! Гаджето ти, сигурно е на 18 години, че и нагоре.. Не знам, дали си за бой, но работата е доста изпусната. Казвам ти го, махни се от тези пътища навреме, че после излизане няма. Пак повтарям, ако нещо те тормози, говори и търси решение. Послушай ме,

Една какичка на 23

22.   Към номер 23 неслучайно и дадох примера с пропадналата от съседния клас, която забременя на 14. В момента почти на 28 е с две деца на 12(13) и 9 г. без образование изглежда на 40 не можах да я позная веднъж в Кауфланд бяхме с мой приятел и той я разпозна.

24.   Да ти кажа честно, аз ако бях на майка ти, също щях да те пукна от бой! Това ти го заявявам без капка срам. Срамота! На 12 ще ми пуши цигари, треви и не знам си какво! Родителите ти работят, за да имаш по - добър живот и да си образована, а ти им плюеш на труда по този начин. Съжалявам, но няма как да минеш без коментари от рода "Много си малка, за да пушиш". Явно компанията ти не ти влияе добре. Малка си и няма да разбереш, че родителите ти са прави. Когато поотраснеш малко, ще разбереш смисъла на думите ми.