Споделена история от Тинейджърски

Психически тормоз
Здравейте аз съм момиче на 14 години. Чудих се в кой раздел да публикувам историята ми. Дали в Тинейджърски или Семейство. Реших да е в Тинейджърски защото аз съм тийнейджър все пак, но ако не е правилното място, ще помоля редактора да го премести в подходящ раздел. Та да започвам.. Преди 2 часа в които ревах в банята защото нямам стая в която да си рева сама... Както си лежахме на леглото с майка ми, тя изведнъж започна да ми говори че съм се държала ужасно, че съм говорила надменно, и че след време ще я оставя ще я захвърля, нямала съм да я погледна дори да проверя дали е жива.. Просто останах без думи. Не мога да разбера това от къде дойде. Аз буквално нищо не съм ѝ направила. Не излизам навън предимно защото нямам приятели. Не ходя по дискотеки и никога не съм ходила. Нямам си гадже и никога не съм имала. Не пуша, не пия. И въпреки това пак ми казва че се държа лошо. Много ревах. Наистина не знам на какво се дължи. Чистя дори общата ни стая, но тя това не го оценява. Преместих се в друга държава само за да съм с нея и оставих баща ми сам, само и единствено да съм до нея защото я обичам. И буквално се държи с мен като с бебе. Казва ми: маймуно, котенце, пикло, дрисло и други. И най ме дразни, че ме нарича така пред хората. Много пъти са си мислили че съм на 10 защото и изглеждам по малка. А и то държанието на майка ми допринася... Аз не мога да разбера като си имам гадже приятели излизам по дискотеки да се забавлявам просто тя сигурно ще си мисли че ходя да се е*ба с всеки срещнат в дискотеката. Аз не мога да я разбера, като тя самата когато е била на 14 е бягала от тях да ходи на дискотека. А аз никога не съм стъпвала. Не защото не искам, а защото няма с кой да отида, както казах нямам приятели. Моля ви кажете ми какво мислите за историята ми и ми кажете какво да правя защото наистина не ми се мисли когато дойдат тези дни какво ще става. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Според мен трябва да седиш,при който родител се чувстваш добре.
Поговори с майка си.Сподели й,че ако не се държи добре,ще си отидеш при баща ти.

2.   Ами ако майка ти е изоставила собствената си майка, то тя приписва своите си недостатъци на теб. Нали знаеш - най-големите ревнивци са склонни да изневеряват на половинките си и знаейки, какви са, се съмняват в останалите. Долу-горе същата ситуация и с майка ти. А това, че нямаш собствена стая да си поплачеш... Има маса народ дето живеят по три поколения в малък двустаен или дори едностаен апартамент...

5.   Когато пак те обиди незаслужено и непровокирано от твоя страна стани,изправи се пред нея като голям човек,бъди сериозна,погледни я право в очите и и кажи,че ако продължава с това си държание страховете и много скоро могат да се окажат съвсем основателни.
Майка ти е духовна мижитурка,а на такива най-големия им страх е да не се затрият безполезните им душички.
Най-малкото след подобен отпор от твоя страна ще проумее,че вече не си дете,което в твоя случай също не е малко.
Ако и това не помогне търпи до пълнолетие и си бий камшика,а нека тя след това си сърба натвореното през годините.

6.   Тогава не чисти нищо по къщата, та да има защо наистина да ти се кара. Като ми се карат без причина аз винаги след това правя нещо, за да си я получа. И никога не съм ревала.