Споделена история от Тинейджърски

Психически проблеми
Здравейте, не знам откъде да започна. Пише ви момче от малък град.
Никога не съм бил злобар, нито пък съм завиждал на някого. Винаги съм искал хората да са добре. Реално не виждам причина за поява на проблемите ми, но от 4 години имам сериозни психически проблеми като не съм споделял на никого до сега за тях, понеже нямам много приятели, а и попринцип не съм човек, който споделя ( дори и на родителите си ).
Просто никога не съм харесвал факта да занимавам хората с моите си проблеми, все пак всеки си има негови такива. От малък съм си научен, че каквото и да става да си го държа в себе си и така сам да си преминавам през проблема, но вече аз самия не издържам. Никога не съм вярвал че в главата на все още един тинейджър може да се случи нещо подобно. Всичко е пълен кошмар. От скоро в главата ми почнаха да се въртят мисли за самоубийство. Знам че е за слабите, но не виждам друг начин да излезна от проблемите си, а и не искам да наранявам родителите си. Ще съм изключително благодарен на всеки, който си изкаже мнението, сподели негова подобна история и как е успял да излезне от всичко това. Просто искам да бъда щастлив.

Коментари

1.   Така й не разбрах какъв ти е проблема, а за самоубийство недей и да си помисляш

2.   Моят съвет е да четеш ненатоварващи книги и такива свързани с преодоляване на стреса, депресията и постигане на щасието. Правилните книги за усъвършенстване са кат лек. Препоръчвам книгата на Дейл Карнеги - Как да преодолеем безпокойството?
Също така започни да споделяш с родителите си дори малки неща и очудващо ще ти стане по-леко и една идея по-спокойно в главата.
Дори когато всичко ти се струва мрачно, продължавай да опитваш да се промениш, да споделяш, да кажеш сам на себе си: сега слагам чертата от утре ще съм усмихнат и поситивно настроен към живота - само това ще ти помогне да преодолееш тежките мисли и да се промениш стъпка по стъпка.