Споделена история от Тинейджърски

Днешните деца и инстаграм
незнам и аз откъде да започна аз съм на 21 от ямбол не пуша без значение цигари или наргилета
не пия алкохол и бих искал да изкажа съжалението си за децата
всички хора сме грешни и всеки си има свои грехове но ми е гадно за бъдещето на децата
аз съм 99 набор нашето детство беше различно пак имаше хора
който пушеха но нямаше наргилета сигурно е имало но не помня да съм виждал как се снимат със
тях не беше толкова разпространено както сега.
Попринцип съм против цигарите без значение дали е електронна, трева или тютюн
аз си спомням 7, 8 клас играех игри дори сигурно по
онова време още съм мечтал да стана спайдърмен колкото и смешно да звучи ами сегашните деца
преди години срещах деца 3, 4 клас да пушат а смятай какви ще
станат 8 клас предполагам че за тях да станеш наркоман, дилър ще е
нормално а за момичетата забелязах че момичетата са добре от
4 до 7, 8 клас има и развалени разбира се но ми направи впечатление че някои след 8 клас се
променят някак си стават мрачни и много от тях пушат на тази възраст прави ми впечатление
че тези цигари променят цяло момичетата изобщо характера им донякъде зависи и със какви
момичета излизат тоест компанията но ми направи впечатление че точно след 8 клас се
развалят или по скоро се променят към лошото и сега със този инстаграм още по лошо ще
стане от май или април 2020 почнах да ползвам за първи път инстаграм и ми прави
впечатление че тези които се снимат голи имат много последователи а други се чудят как
да се снимат какви ефекти да сложат или какви видеа да качат как говорят някви глупости
или пък правят някви физиономии като чели задължително е всичко да се прави само за да
поддържаш известността си и със тези наргилета и електронни цигари общо взето децата
ако ползват инстаграм няма как да не се развалят забелязах че там всичко е нормално там няма
нещо което се счита за лошо или по скоро нещо срамно и мисля да си трия инстаграма и
тези татуировки дето си ги правят и си ги снимат още по зле и децата ги виждат и ще
си ги правят само за да се снимат ще си мислят че постигат нещо важно и ценно във
живота наистина ми е гадно за децата те няма да могат да различават кое е лошо или по
скоро кое е срамно, кое не трябва да се прави без значение че повечето го правели
децата ще правят това което се прави във инстаграм тоест инстаграм ще бъде тяхната
култура не всички ще станат такива
но много от тях ще станат инстаграм кукли ще живеят за инстаграм последователи просто е жалко
какви майки ще станат и какви бащи ще станат как ще възпитават децата си пред тях ли ще се снимат
голи те ли ще учат децата си да се снимат голи, те ли ще учат децата си да пушат треви наргилета
те няма да казват на децата си че цигарите, наргилетата, тревите
са вредни и опасни те няма да казват на децата че колкото и татуировки да си направиш
колкото и голи снимки да имаш и последователи във инстаграм нищо няма да постигнеш със тези неща
във живота децата ще правят това което искат без значение дали е опасно или било
то срамно и така нататък вие какво мислите аз мисля че във бъдеще ценностите на децата
ще бъдат да имаш татуровка да се снимаш гола и задължително поне да имаш няколко снимки как
пушиш наргиле и така нататък едно време аз помня гледахме анимации ние искахме да станем
спайдърмени батмани костенурките нинжа и така нататък когато бях 3, 4 клас
помня имаше една програма диема фемили там даваха спондж боб, лигата на справедливостта и много
анимации имаше и джетикс там даваха палър рейнджърс и други анимации и картоун нетлорк
той беше на английски след това го направиха на български помня как играехме игри макс пейн
джития сан андреас контра страйк 1. 6 и така нататък ние не мислихме как да се
снимаме за инстаграм или за фейсбук тези глупости променят много мисленето на децата помня
как излизахме пред нас играехме на пиян морков имаше една игра сиджей където там хвърляш

една топка и казваш там какво ще ти е името и ако хванеш топката ще се казваш така
помня още 7 клас гледах как моите комшии играеха на криеница помня как играехме
и пиян морков също така играехме и народна топка и други игри разликата
е че ние мислихме за игри за забавление а не как да се снимаме за инстаграм и фейсбук.
Благодаря за четенето извинете ако има правописни грешки още един път благодаря от сърце за
четенето и споделете какво мислите за децата които са 4, 5, 6, 7, 8 клас съжеляватели за тях?

Коментари

4.   Човек, никой не го е. е твоето минало, гледай си в твоята гаванка, не пречи на другите, не се сравнявай и не мисли, че света започва и свършва с теб.
Така е било винаги, така ще бъде и занапред, сигурното е, че света няма да свърши. Или пък ако случайно свърши няма да е поради изброените от теб причини.

5.   Предният коментар е прав, времената се променят и ще продължават да се променят... поколението на родителите ти е израснало без компютър, а ти си имал, и какво от това? Нормално е с напредването на технологиите и интересите на децата да са различни и това не ги прави по-малко струващи хора.

6.   момче приеми го вече има ново поколение което е съвсем различно и ще се променя още много - ти нали не правиш тези неща какво ти рпечат другите.... а и плюс тва ся пушат на 12,13,14 което не е толкова зле тва са тинейджъри - а и защо мислиш че пушенето променя човека ...ми не просто това един нов навик който заема по 5-10 мин на час от живота ти

7.   Здрасти аз съм момиче 9 клас и наистина не одобрявам това което правят моите набори да се снимат с цигарата за стори или с алкохол да качват голи снимки. Аз не пуша и никога през живота ми не съм колкото и пъти да са ми предлагали само дето пия но изобщо не го правя за да се хваля или нещо такова никога не съм казвала на стори как държа чашка, не си сменям гаджетата през седмица даже никога не съм имала гадже не защото например никой не ме иска много пъти са почвали да ми пишат някакви но изобщо не го смятам за правилно това с връзките от социалните мрежи или изобщо да тръгвам с някого просто за да си имам и да си хваля както правят много често наборите ми, пак не си играя с топка и такива неща поне бих казала че до 12годишна имах детство грим почти не слагам и така де не съм като наборите ми

10.   С глас се смях на темата ти. Аз също съм 99 и АБСОЛЮТНО НИКОЙ от съучениците ми не си играеше на игри навън в 7-8 клас. Всички спряхме около 4-ти. Пушачите в тогавашния ми клас се оформиха още във втори-трети. Да, съвсем искрена съм. Не просто пробване, ами пушене. На 9 годинки. Криеха се по тоалетните в училище. Истината е, че специално нашия набор по нищо не се различава с набор 06, 07 като сме били на по 12-13.

11.   А ти сигурен ли си, че си преминал 5-7 клас, защото като гледам нямаш грамотност за 5 стотинки. И най-лошото е, че не си само ти.