Споделена история от Тинейджърски

Имам паднал клепач
ИЗдравейте, на 17 съм. От 2 години съм забелязала, че имам проблем с лявото око. Клепача ми е паднал и изпитвам тежест в окото, а също така понякога и премигва само. За първи път го забелязох, докато ме снимаха и когато доближих снимката нещо в лявото ми око ми направи впечатление. Видях че клепача ми е паднал. Какво ли не търсих в интернет, за да разбера какво точно ми има на окото. Казах на майка си за това, но тя беше като “Ооо не, нищо ти няма, само си въобразяваш”. Молих я няколко пъти да отидем на лекар и накрая се съгласи. Когато отидохме за първи път, лекарката ми каза, че нямам никакъв проблем, че си виждам нормално и няма защо да се притеснявам за това. Но аз все още твърдях, че имам проблем с окото си. След време отидохме при втори лекар. Отново казаха същото. Като майка казваше на лекаря да ми каже, че това с падналия клепач не е никакъв проблем. Преди няколко месеца разбрах, че това се нарича “птоза”. Пратих го на майка си, а тя ми дигна скандал, че ме е водила два пъти на очен лекар и че просто си въобразявам. Показах и сумати клипове и снимки на хора с такъв проблем. Накарах я да ми снима само очите, за да видим разликата между двата клепача. На снимката се виждаше как левия ми клечап е паднал колкото два пъти десния. Но не мога да разбера защо майка твърди да ми казва, че нищо не вижда. Вижда го, но просто не иска да ми каже, че го имам или не знам. Днес ми беше казала, че не съм за очен лекар ами за психолог, при което това ме удари право в емоциите понеже съм много чувствителна. Това е може би е най-голямата несигурност в мен. Точно за това не мога да гледам хората право в очите. Винаги извъртам погледам или гледам в земята. Не знам какво да правя. Мисля че клепача ми пада още повече. Трябва ли да ходя отново на лекар?

Коментари

1.   Намерих онформация за твоя проблем:
https://st-petka-eyeclinic.bg/illness/ptoza-padnal-klepach/

По принцип, ако не ти пречи на зрението, не е нужна хирургическа намеса. Предлага се и друго, консервативно лечение. Недей да се травмираш и тревожиш прекалено много. За свое спокойствие отиди на трети специалист, ако имаш възможност.

2.   Ходила ли си на невролог. Не е нужно проблема да е от самото око, камоли пък от зрението.
Майка ми имаше такъв проблем със затварящо се око и натежаващ клепач.
Отиде при невролог, биха ѝ някакви инжекции, дори престоя една нощ в болница за наблюдение. След време от процедурите, клепачът ѝ се оправи.
Не живея при нея и не мога да ти кажа с подробности какво са ѝ правили, а и случая беше преди 2 години.
Но посети невролог, смятам, че там е решението.

3.   отиди на пластичен хирург

5.   Това е за невролог, не за очен. Психологът е за майка ти. Проблемът е в клепача, не на окото, затова очния не открива такъв. Това са моите предположения.

6.   Ами иди на пластичен хирург .... за какво ти е очен ?

7.   П. с от авторката: забравих да напиша, че когато бях малка беше станало така, че майка ми ме беше ударила с желязна лопата докато чистише. Да не би това да е от тази травма, че ме е ударила?