Споделена история от Тинейджърски

Постижим ли е упсеха?
Здравейте, според вас постижим ли е успеха от така наречените "нормални хора". Аз съм на 18 и баща ми е твърдо убеден, че това единствено е постижимо за хора с връзки или престъпници. И за да няма недоразумения (защото при всеки думата успех означава различно нещо), за мен успеха е да си едно ниво над другите в йерархията, независимо по какво - пари, коли, социален статус, класа, уважение и т.н. Общо взето за мен успешни са хората, които дават пример по един или друг начин, и които карат другите хора да им се възхищават (та дори и завиждат). Та според вас постижимо ли е, ако даден човек има амбиция и ум?

Коментари

1.   Успеха е постижим, но ако бащати не е успял,то ти ще трябва да почнеш от дъното.

2.   Всичко е постижимо, но естествено с много труд. Има много успешни хора, които са започнали от много ниско ниво и са се развили.

3.   Не е постижимо. Особенно ако живееш в БГ

4.   Не само твоят баща мисли така и моите родители така ми говореха, и бабите и дядовците, че не можеш да успееш, да станеш богат и така нататък, без да имаш връзки или да не е по незаконен път. Ами аз съм живият пример че е възможно да успееш. Да видим, сега съм на 28, имам собствен дом (къща, голяма, и моя дим мечта) към 1 милион евро в сметката, 10 апартамента в София които отдавам под наем (прецених че инвестицията ми има възвращаемост, бавна, но сигурна възвращаемост), и кола имам, но не я ползвам често, тя не е и от най-скъпите. Какво работя ли? Програмист съм, работех с една чуждестранна компания върху моя игра, от там направих първият си милион, а другия от търгуване с криптовалути и акции, купих си къщата, колата и апартаментите които отдавам под наем, като мисля да взема още 10 апартамента за отдаване под наем (струва ми се добра инвестиция тъй като дори и да загубя работа си или се откажа от търгуването след време, или дори да се откажа от бизнеса който мисля да започна, ще имам някакви доходи, от които предполагам ще мога да живея нормално и със спестените преди това пари) но това след като увелича богатството си, мисля да развия и собствен бизнес. Общо взето, изкарах парите си честно и почтенно и мисля да си живея живота. С упоритост и труд, както и мозък всичко се постига!

5.   Ще говоря изцяло от опита и наблюденията си. Че е възможно, спор няма. Само че 1% имат качествата да го направят и в по-голямата си част тези качества са вродени, т.е. или ги имаш, или нямаш. Ако ги имаш, трябва да ги доразвиеш, ако не - и да ги развиваш, няма да напреднеш значително. Това ако говорим за наистина сериозен успех. Иначе ако искаш да си средностатически българин или малко над него, просто си трябва яко бачкане и учене. Друг е въпроса, че всяко нещо си има цена и дали ще си заслужава. Иначе ако имаш качествата и желанието да си програмист или тираджия, тогава си целунат от Бога, защото това са единствените добре заплатени професии в България. Макар че като гледам, вече и при програмистите взе да се насища пазара и за начинаещи пак не е лесно.

6.   Самочувствието му зависи от това, да вярва това.
Защото не е успял.

Разбираш ли?...

По същата причина ще има страхотна съпротива срещу противоположни твърдения.

7.   Прав е донякъде, но определено е постижим, особено ако се развиваш към STEM сферата.

8.   Успех ще постигнеш, ако не се вкопчваш цял живто в сегашната ти недалновидна представа за успех. Ако помъдряваш и усъвършенстваш идеята си за това какво е успех.

За мен успех е да живееш морално. На човек, който не е правил зло през живота си, който не е лъгал и мамил, който е отстоявал себе си, ако трябва и със сила, но не е нападал, копче не мога да му кажа. Той е над всички останали.

9.   До 4

Нищо лично, но са били прави за периода в който са живяли, тези родители прародители.
Само допреди 15 години, ако имаше 1 млн "евро", щяха да ти откъснат крилцата, барабар с апартаментите.

10.   А и ....

"Програмист съм, работех с една чуждестранна компания върху моя игра, от там направих първият си милион"

И името ти е Даниел?

11.   Може да звучи хейтърски, но номер 4 е някакъв измислен. Никой като него няма да си губи времето да се обяснява, такива хора са нон стоп заети с нещо и нямат време за нищо. В България се успява с връзки и далаверки. Тези, които вече са успели, те не допускат на никого външен да им взима тортата. Много млади хора са като тебе амбициозни и надъхани да станат богати и успешни, но бързо виждат за какво става въпрос и се отказват, и то за добро. Има компании, които предлагат развитие в кариерата избери си дейност и давай.

12.   Имаш игромни шансове за успех ско де насочиш в правилната сфера и си скъсаш задника от работа. Намери онова в което си добър и ти доставя удоволствие да го правиш! Товс е основното. И бъди готов да го правиш ужасно дълго. Да ряботиш здраво. Избери университет, специалност която на теб ти допада. После намери работа. В IT сферата парите сс най-много. Но има още фризьори, банкери, фармацевти, психолози, готвачи, сладкари, архитекти, художници.... Избери онова което те влече и пълна газ! Можеш! :)

13.   Само за програмистите. Ако ще да си най-добрият учител или мед сестра в света те не могат да имат 10 апартамента като 4.