Споделена история от Тинейджърски

Главата ми ще гръмне
Пише ви едно отчаяно 16 годишно момче.
Накратко: разочарован съм от себе си, нямам амбиции за нищо.
Дебел и грозен съм. Абсолютна путка съм, никога не бих се сбил, въпреки че тренирам бокс. На спаринги просто ги гледам тъпо. Няма вяра в себе си, имам много ниско самочувствие. Имам гейски мисли като съм сам вкъщи, навън за радост не. Всички момичета ме отбягват. Искам да получа помощ, да живея нормално. Просто всичко е... Виждам се пълен провал след 10 години. Нямам дори желание да се променя. Просто не ми пука.

Коментари

1.   Я се стегни малко! И аз бях същия дришльо на 16 години, сега съм на почти 25 и има коренна разлика! Мъж не се става за 1 ден, не се става и за 1 година! Стягай се и започвай стъпка по стъпка пътя към промяната!

Започнал си бокс - чудесно, аз започнах даже на 17, така че си започнал и по-рано от мен. Ако тренираш сериозно няма да останеш дебел за дълго, боксът топи мазнините. За боя също - на спраинга искаш не искаш ще трябва да се защитаваш! Спортът не е, за да се сбиваш и за хулигански прояви, а за да имаш самочувствие, да те уважават и да може да се защитиш ако се налага!

Активно спортуващите се бият 10 пъти по-рядко! Тях просто ги уважават и си личи отдалеч, че са хора със самочувствие!

3.   Като не ти пука защо писа тук?

Явно ти пука.

Почни от това дето си дебел. Вкарай се във форма в това отношение. Като постигнеш напредък, ще ти се увеличи и мерака за още напредък.

С тия „гейски мисли“, за които казваш, изглежда си бисексуален, или гей. Нищо лошо, само си го изясни.

Джордан Питърсън може да те заинтригува, да ти е полезен, особено ако знаеш английски.

4.   По-голям съм от теб и мен жените не ме харесват. Просто няма какво да им предложа, нямат интерес към мен. Някои мъже сме прокълнати да бъдем сами за цял живот, поради ниското си самочувствие и травми в детството. Знам,че ти е гадно и искаш момиче, но трябва доста да се промениш и най-вече ти трябва по-добър социален статус и трябва хората да те гледат с респект. Продължавай да тренираш и ще станеш по-силен и по-уверен, няма да стане веднага може са отнеме и 2-3 години,но това е пътя.

5.   Щом го пишеш тва значи ти пука и си даваш сметка какъв си. Осъзнал си ситуацията - действай за промяна. И аз бях в подобна ситуация като теб в училище, само че аз бях "запален геймър" и цъках по минимум 12 часа на ден игрички. В училище ми се подиграваха, тормозеха защото бях и по-дребничък от останалите и нямах увереност, нямах приятели и нямах контакти с момичетата. В 11 клас обаче нещата рязко се промениха. След поредния тормоз от няколко келешчета ми писна и неочаквано за тях, и още по-неочаквано за мен им скочих от нищото на бой, естествено си изядох боя защото нямах никакъв опит преди това, но това беше достатъчно да ги накара да престанат. От тогава се промених изцяло, престанах постепенно да играя на игрички, дадох си сметка че са пълна загуба на време. Започнах да тренирам фитнес и бокс, станах доста по-общителен, намерих си приятели и приятелка и всичко се нареди. Имаш избор или да си останеш това, което в момента си, или да се промениш към това което искаш. Всичко си зависи от теб

6.   Здравей, имах същия проблем ,дължи се на ниска самооценка
На мене спорта много ми помогна , на 3 месец пълно изтощение в фитнеса ,видимо съм същият но бръмбарите в главата и подтискащите мисли изчезнаха (никога не съм вярвал че това ще се случи)
Не се отчайвай смени ежедневието

7.   И аз бях в подобно положение, когато бях в пубертета. Само че в моя случай нямах наднормено тегло, гейски мисли и не тренирах бокс. За сметка на това пък спрях да излизам от нас и загубих всичките си приятели. Сега - 5 години по-късно бих казал, че се връщам към старото си АЗ, а именно на позитивен и амбициозен човек, какъвто бях преди да вляза в пубертета. Ще ти мине!

8.   А а а, ти си стой, стой си, па чакай жените да те харесат!!!! Я марш във фитнеса!!!

9.   Тренирам последните година и половина две
От автора