Споделена история от Тинейджърски

Искам да се преместя в друго училище в 9ти клас
Здравейте! Аз съм момче! Ще бъда кратък за да не ви объркам още повече с историята! Както знаете от самото заглавие искам да се преместя в друго училище в 9ти клас, защото ме приеха в "Ана Май", училище по облекла. Не знам колко от вас го знаят, реших да напиша името на училището, за да ми дадете мнения за него. Мен това училище нещо не ме влече, мислих си, че ще е коренно-различно, но не! В това училище отивам със страх, защото почти всички ученици, които са цигани ми се подиграват и ми говорят зад гърба и по коридорите същата работа. Даже и класът е същият. Майка ми не ми дава да се преместя, защото ми беше казала, че, ако се преместя в друго училище, ще повтарям 8 клас! Ако се преместя в друго училище трябва да попълним документи ахххххх!!! В това училище се шие, има машини, а мен такива неща не ме влекат! Влезнах в училище, което не харесвам! Много ме е яд! Знаех си, че ще се объркам ... Може ли съвет?

Коментари

1.   Моя приятелка тази година ще завърши в "Ана Май".
С една дума - едно пропаднало училище. Няма да казвам какви хора учат там - ти сам си го написал.
Всяко СОУ е по-добро от това училище.
Изучават се повече специални предмети, а тези, които ти трябват като - история, български, английски и др. ще са по 1 или 2 часа в седмицата. Юли месец ще имате задължителна практика,която продължава две седмици.
Може да пробваш в Пгхтт или ПГ по туризъм „Проф. д-р Асен Златаров. Тези двете са добри и съм сигурна, че ще те приемат. Успех!

2.   Ами според мен ако тормозът не е толкова голям не обръщай внимание но ако е всеки ден кажи на вашите или на учителите ти

3.   Трябва да се преместиш. Аз бях така с основното. Беше дебилно, влязох с много труд на ръба в топ гимназия и трябваше много да наваксвам през първата година. Не ме преместиха, когато исках, гледаха как им е по-близко и удобно и винаги съм съжалявала, но след като приключих, не дадох никога повече родителите да определят. Премести се, няма да повтаряш нищо. Не стой в тъпо училище, където не ти е приятно. Аз съм на 30, наскоро случайно видях снимки на основното си, тръпки ме побиха. А в гимназията и университета си намерих моето място и бях много щастлива и се справям с живота и до днес. Говори по-настойчиво с майка си, поискай подкрепа от баби, дядовци и други роднини.