Споделена история от Тинейджърски

Трябва ми психолог задължително
Здравейте! Пише ви момче отчаяно от живота със сълзи на очи!!! Искам да ви споделя, какво става при мен! Вече от 3 години хората по улицата ме гледат странно и мен ме хваща срам! Подиграват ми се на външния вид, защото съм слаб! Подиграват ми се на косата! Излизам със страх навън. Не ме познават и все ме гледат накриво. Вече не знам какво да правя! Аз съм толкова добър човек, все ме гледат със зли очи и с намръщени физиономии! Ще получа нервна криза!!! Мисля да отида на училищният психолог, но семейството ми е против това. Може ли съвет? Всички ме мразят и то се вижда! Нямам си другарче до мен ...

Коментари

1.   Отиди при училищния психолог. Този специалист е на разположение за всеки ученик, който има нужда. Не мисля, че ти трябва позволение от семесйтвото ти за подобен разговор.

2.   Миличкият, така като прочетох много бих искала да те прегърна, никога не бих ти се подигравала за каквото и да е. Всеки заслужава добро отношение и любов

3.   Ти си внушанаш. Никой не те гледа, на никой не му пука за никого. Колко дроб и хора има. Анориксични жени и излизат. Какно й е на косата ти. Отиди на бръснар, да те подстрижат. Не стоят нещата така. Вдигни си главата. Сподели с родителите си, психолог. Има решение. Просто имаш нужда от подкрепа.

4.   Авторе, познато ми е! Много е възможно да имаш социална фобия. Препоръчвам ти да изпълниш намерението си да говориш с психолог /не с психиатър, защото не си луд, а само човек, който се е напатил от хората и му е повлияло по някакъв начин/. Ако намериш качествен такъв, може да ти помогне. Аз самият имам такава, но напоследък донякъде я овладях със собствени сили. Само че начина, по който го постигнах, не го препоръчвам на никого - трябваше да се случи една трагедия и да мине известно време след нея, за да се получи промяната. Затова по-добре се посъветвай със специалист, който да ти помогне някак, както си решил!

За семейството - и да са против, все едно! Животът и нервите са твои, върви свободно при психолога! Не ги слушай този път /добре е да слушаш родителите си, но в случая предразсъдъците им и страха какво ще кажат хората вредят на теб, затова те съветвам да ги заобиколиш за свое добро/ - родителите ти явно имат остарели разбирания и смятат, че ако отидеш при психолога, ще ти се лепне клеймо. Но всъщност това ти е нужно, за да се подобриш.

5.   Гледат те накрияо, защото си намръщен и наплашен. Вероятно си мислят, че ти ги гледаш по този начин. Схващаш ли? И си мислят, тоя пък какво ме е зяпнал, да не би да се мисли за повече от мен. Пробвай да гледаш позитияно на тях, бъди приветлив и ще се променят. То е много просто.

6.   Знаеш ли, като съм навън и някъде около мен хората се смеят, все си мисля в първия момент, че ми се подиграват. Това е, защото съм неуверена в себе си.
В действителност хората навън не се интересуват от мен или от теб. Те се интересуват от себе си. Намръщени са, защото са имали кофти ден или нещо им тежи.
Всеки е централизиран около собственото си аз. Всичко, което ти казват приятели, познати е проекция на собственото им аз.
Ти имаш проблем с това, че си слаб и с косата си, не непознатите на улицата. Припомняй си тези неща, когато решиш, че някой те гледа накриво.
Започни някакъв приятен за теб спорт, дори и упражнения вкъщи да са. Ще ти помогне да се освобождаваш от негативните емоции.

7.   Защо мислиш те гледат така? Казват ли ти нещо? Познати или непознати, или всякакви? Сериозно ли мислиш, че е заради косата и кльощавостта ти? Нима на всеки толкова кльощав и с такава коса биха се подигравали? Да няма нещо общо и с характера ти? Имаш ли такъв? Казваш, че си добър? Добър ли си, или си просто хрисим? Да си добър означава да имаш сила и да си я впрегнал за добро. Да имаш морални принципи и да не се пречупваш в отстояването им. Да казваш истината дори когато това ще ти коства сериозно. Да не позволяваш на измекяри и манипулатори да се възползват от теб и от близките ти.

Да се иде на добър психолог общо взето никога не е лоша идея. Може нещата, които казваш да не са верни, както казва 3 да си внушаваш, но и за причината да си внушаваш такива работи добър психолог би ти бил полезен.

8.   Здравей, и според мен трябва да се видиш с психолог, твърде е вероятно всъщност хората да не са толкова зле настроени към теб, а да имаш лека форма на социална тревожност.
Истината, е че рядко хората са особено фокусирани върху нас, само така ни се струва.
По принцип поведението на хората към нас, говори много за хората и нищо за нас. Мен преди няколко дни ме напсува едно бабе в супермаркета. Според теб това говори ли нещо за мен, или само за бабето? С нацупените хора е същото, те си гледат лошо заради свои проблеми, не заради твоите.

9.   Промени се изцяло, фитнес, мускули
, нова прическа, нови занимания и нещата ще си дойдат на мястото. Успех.