Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е!
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години, което има черни точки. Много ме дразнят и не мога по никакъв начин да ги махна. Чистя си редовно лицето с мицеларна вода. Черните точки ми се появяват само на носът. Срам ме е, защото момчето, което харесвам също ме харесва и той иска да излезем, но се притеснявам заради точките.

Надявам се да ми отговорят момичета и жени, които са минали през това...

Коментари

1.   Момиче, много рано си почнала да мислиш за външния си вид...това е по-голям проблем. А не се ли замисли, че щом момчето иска да излезе с теб, той харесва черните ти точки? И не му пречат, а може дори да не ги е видял? Не се притеснявай, това са глупости наистина! Той те е харесал такава каквато си. Успокой се, все пак си на 14, надявам се и той да е.

..

2.   Аз имам още от тийнейджърските години (на 32 съм), почиствам ги с изтискване (с измити ръце), но след известно време пак се появяват.
Има и специални уреди за изтискване на черни точки. Вариант е да идеш и на козметик.
Но не се притеснявай да излезеш с момчето и така. Ако му беше неприятно заради тях, нямаше да те кани да излезете, нали? :)

3.   Абсолютно нормално е и няма нужда от притеснения. Черни точки има всеки човек. И момчета, и момичета, и мъже, и жени. Всеки. Няма смисъл от това да те е срам, приеми се такава, каквато си, защото тези черни точки ги има всеки човек.

4.   Разбий в една чаша белтък от яйце
В него потопи салфетка, която предварително си я разделила на пластове... Намажи на носа белтък, след това салфетка пак белтък отново салфетка и завърши със слой белтък.
Изчакай да изсъхне за 30тина минути
Повтаряй 3 пъти седмично и няма да имаш този проблем.

5.   Спокойно, с притеснение нищо няма да постигнеш. Ако искаш опитай с някоя черна маска на Garnier. На мен ми помогна, а и имах същия проблем като теб, наясно съм, че не е много приятно. Само недей да се притесняваш. :)

6.   Виж, не съм нито жена, нито пък съм имал черни точки по лицето. Но! Мога да ти кажа, че той едва ли ще възразява (ако въобще ги е забелязал). Ти самата казваш, че не може да ги махнеш. Ако разбирам правилно, то тогава те са на лицето ти 24/7. Има два варианта:

- Той вече ги е видял, но въпреки това те харесва и даже иска да излезете заедно.

- Той изобщо не ги е забелязал - и честно да ти кажа, едва ли ще ги забележи, поне според мен.

И двата варианта изглеждат доста благоприятни за теб, така че не се притеснявай за външния си вид.

7.   Вземи си маска специално за черни точки

9.   Най-добре си запиши час при читав козметик за почистване на лице. Ако нямаш финансовата възможност, можеш и вкъщи: направи си хубава парна баня, като се надвесиш над тенджерка с вряла вода и си сложиш хавлиена къпа на главата. Парата ще разшири порите и това доста ще улесни почистването. Стой така десетина минути и после внимателно с чисти ръце започни да изстискваш черните точки. Даже може да си сложиш марля на пръстите, с които ги изстискваш, за да нямат досег с кожата. Досега не съм имала проблеми, но кой знае... Черните точки се махат единствено с ръка/механично. Просто трябва да се изкарат от пората, която след време ще се напълни пак, така че си е редовен процес. Мицеларни води, лосиони, серуми и т. н. имат точно нулев ефект. Ползвай си ги за поддръжка, но с черните/белите точки работи само изстискването. После може да си направиш маска с хума, след което овлажняващ крем и си готова. Не стискай силно, за да не се разраниш!
Има още един метод, който се препоръчва - двойно почистване с масла/олиа и т. н., където ги масажираш известно време върху лицето си и всичко от порите излиза, но при мен нямаше ефект. Oil cleansing method се казва.

11.   Ако те харесва ще те хареса и със черни точки!