Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми постоянно ми се месят в личния живот. Как да постъпя, за да спре това?
Здравейте всички. На 17 години съм.Живея в малък град, (не, че е от голямо значение де) Моят проблем е, че родителите ми постоянно ми се месят в абсолютно всичко. А това ми пречи, притеснява ме. Чувствам се сякаш съм завързан за тях и трябва да се отчитам за всичко. Прибера се по-късно и веднага "Къде беше?", "А с кого?", "Какво прави с Х човек?" и тн. Сега ще кажете, че са ми родители и, да, но аз не съм някакъв проблемен човек или нещо подобно. Не пия, нито пуша. На дискотека съм ходил буквално веднъж. Не се карам с никой. Избягвам конфликти. Та, както и да е, просто се чувствам много некомфортно, какво да направя, за да спре това?
Казвал съм им да не го правят, но резултатът е нулев. Направо ме оставят без думи понякога. Особено, когато са ме питали прекалено лични въпроси. Например "Ти да не беше досега с някое момиче навън?", "Вече правил ли си секс?", "С кого си пишеш толкова, да нямаш гадже?"
И в последствие въпроси на колко е, откъде е, как се казва и тн. Наскоро бях отишъл до магазина да си купя нещо за ядене. Оставих го в стаята си и отидох до терасата. Връщам се в стаята си и гледам майка ми веднага рови в чантата ми. Да види какво има. Та какво може да има, беше просто "junk food", както вече е модерно да се казва. Бях си купил една енергийна напитка и веднага "Ама ти всеки ден ли пиеш такива?" "Това е вредно, изнервя те." (Енергийни напитки пия 1-2 пъти в месеца, дс не не упрекнете, че прекалявам с тях или нещо такова.)
А не се сещат, че ме изнервя именно това отношение при което не мога, дори и един бонбон да скрия. Знам, че искат да
предпазят от лоши неща, но ми е много неудобно, когато ми пипат нещата. Това са си мои неща все пак. Все едно един мъж да почне да рови в чантата на жена си. Гадно е, може би и недопустимо. С личните въпроси същото. Не знам как са другите, но аз не мога да отговарям на такива. Не знам, мисля че тази информация относно това, дали се занимавам с някое момиче, какви момичета харесвам, предпочитам и всичко останало на тази тема, си засяга единствено мен. Какво ме съветвате, за да променя това. Единайсти клас съм между другото. Малко извън темата, но от година съм започнал да събирам пари за висшето си образование. Няма да изпадам в точности, но предполагам, че в момента са прилична сума. Нямам търпение да завърша тази и следващата година и да се изнеса от родителите си.

Коментари

1.   Разбирам те. Като се изнесеш ще отшуми.
Нашите така ми се бъркаха. Но разликата, че майка ми искаше да уча същия град, където е тя, за да е спокойна..
А аз исках малко свобода. Вярно, че в голям град бяхме.
Но тя направо ме задушаваше.
Искаше да ме раздели с приятеля ми, че уж бях малка, беше настроила всички мои близки да ми говорят.
А бях вече на 20, нормално да имам приятел.
Така и не следвах. После записах само английски без да им се обяснявам.

2.   И аз съм така. Кое момиче беше с вас? Харесваш ли я? Аре де, няма ли да си хванеш приятелка. Колко време седиш на компютъра? Научи си възможно най-рано! Как така ще ходиш на тренировка според мен имаш да учиш?

3.   Познавам един мой връстник, баща му се намесваше все в отношенията ни - Аз съм с 10тина години от- голям от теб. Моя баща също се намесваше в личния ми живот като бях на твоята възраст. Изтърпи още 1 година и си потърси нещо за работа и като завършиш 12 клас се изнеси на квартира. Хем няма да има за какво да им се ядосваш. Аз бях същия едно време.

4.   Пак съм аз. Като спомена енергиините и аз пия рядко Редбул особено

6.   Точно като теб бях, обещавам ти, че скоро, когато се изнесеш нещата ще са по-добре. Браво за събраните пари, продължавай и не ги харчи за глупости! И малко да е, трупай, пък те ще се съберат. Разбира се, когато се изнесеш не зарязвай тотално родителите си. Ще усетиш "глътката свобода" със сигурност. :)
М, 19

7.   От автора:
Благодаря ви за информацията.

8.   Съвсем нормална ситуация в едно семейство със загрижени родители.
Догодина заминаваш и ще си имаш свободата. Стискай зъби дотогава.