Споделена история от Тинейджърски

Татуировка
Вече не знам какво да правя. Мислех, че съм майка на две прекрасни момчета, а в момента те двамата водят война срещу мен и съпруга ми. Проблемът е, че малкият ни син иска татуировка за своят 18ти рожден ден, който е скоро. Със съпругът ми категорично отказахме да финансираме това нещо, но тук се намеси батко му и каза, че той ще даде парите. Съпругът ми побесня, започна да крещи на големият син (М) "Само, защото ти си се изрисувал като абориген, не значи, че всички трябва да сме така". М не му остана длъжен "А на теб ти е крайно време да разбереш, че животът не е спрял след 1989г.". Всеки ден скандали, колко сълзи съм изплакала - само аз си знам. Съпругът ми каза, че ако В. (малкият син) се изрисува, ще го изгони от вкъщи. Тук щях да умра на място. Рискувам да загубя двамата си сина, заради една глупава татуировка. Много ви моля, кажете ми как да постъпя?

Коментари

1.   Аз не съм много по-голям от големия ти син, но прав е мъжа ти. Обясни на малкия, че не е необходимо да следва тъпи моди и да се рисува като коледна елха, само защото и Благо Джизъса го прави. Обясни му, че това е символ на посредственост и пошлост. Не е необходимо всички да сме нашарени и напомпани със силикон.

2.   “Малкият”.. трябва да се радвате, че изобщо ви споделя за намеренията си при условие, че знае какви сте. Когато аз си направих първата татуировка нашите не знаеха нищо и разбраха след месец когато се прибрах. Не знам каква е ситуацията с големия ви син, но когато и малкият се изнесе и останете сами ще ви е все едно дали е татуиран или не. Просто ще се радвате да го виждате от време на време. Щом сте решили да не спонсорирате такова нещо не го правете, но не му казвайте какво да прави и какво не, ще изгубите уважението му и някой ден ще съжалявате. Това, че сте го родили не ви дава права над живота му.

3.   Много съжалявам, че синовете ви са опрели до татуировки, за да „изразяват себе си“. За големия е късно, но на малкия може да му предложите да изчака до другия рожден ден, примерно, а през това време много деликатно, в удобни случаи, да го накарате да разбере, че това е глупаво и грозно. Споко, няма да си загубите синовете, но докато са у вас, ще слушат вас! В случая мъжът ви е прав в мнението си.

4.   Като иска да си направи бе, голяма работа. Нали не са върху теб. ТОй си ги е избрал той да му мисли и без товаа като не му дадете ще го напраеи скришно. Вместо да се раздвате че знаете вие го опреквате.

6.   Госпожо, много сте закостенели! И Вие, и съпругът Ви.
За съжаление нищо не можете да направите, защото на 18 синът Ви вече е пълнолетен! А тялото на пълнолетен човек си е негово, и той решава какво да прави с него.
А да го изгоните от вас ще е най-голямата тъпотия, която можете да направите! И то заради една татуировка...
Казвам Ви го като майка, която има няколко татуировки, и чиято дъщеря също има няколко татуировки.

7.   Големият не живее с нас, но подкрепя брат си. Не зная вече какво да кажа. Вярно е, че на моменти сме по - стриктни към тях, но мисля, че и в много отношения, бяхме достатъчно либерални. Баткото е на 28 и мислих, че като порасне, ще му дойде акъла в главата, понеже изкара доста труден пубертет, но явно съм грешала. Опитвам се да убедя съпругът ми да оставия малкия да си направи проклетата татуировка, но той не отстъпва.

8.   Госпожо, големият ви син е бил прав! В момента ви пише момиче на 14. Аз също искам да си правя татус но не мога(чакам до 18) но за сметка на това имам пиърсинги(около 17) и семейството ми ме приема. Крайно време е да се махнат тези стереотипи наложени от обществото през 20-ти век за татуировките. Като си я направи какво? По-различен ли ще е? Няма да е убил човек за да го изгоните. Ама вие сериозно ли? Що за родители сте вие с мъжа Ви? До колкото разбрах Вие нищо не сте казали за това решение на мъжа Ви? Като няма да го спонсорирате, му кажете да си намери работа и да си я плати сам. Егати хората в 21 век сме все пак!

9.   Родителите ми също не са съгласни с факта че са татуирам, но както във вашия случай, не те “финансират” това, затова просто избягвам конфликт и се татуирам рядко, само когато знам че наистина искам нещо.
Чаках 2 години и половина с дизайна на първата ми татуировка, и я направих веднага след като станах на 18.
Истината е че сина ви ще се татуира и със и без вашето “разрешение”, разговора който трябва да водите не е дали ще се татуира, а как и къде. По- важно е да отиде в студио, което е проучил и наистина харесва нещата които правят татуистите, защото ще го носи цял живот. По- добре да се дадът повече пари, и да не съжалява че изглежда като нарисувано с маркер.
Ако мъжа ви е готов да не говори повече със сина ви и дори да го изгони, значи егото му е в повече. Съжалявам за вас че сте посредата на тази ситуация, и в двата случая ще излезнете виновна на някого, но опитайте се да подкрепите сина си дори и да не сте съгласна с “избора” му. Нищо пошло няма в това да нарисуваш нещо върху кожата си, по- добре татуиран отколкото силиконов.
Сина ви ще е същия, който е бил и до вчера, и това че има мастило по кожата си не променя нищо в характера му.

10.   Здравейте!

Пише момиче, което подкрепя татуировките и има няколко. Въпреки това, смятам, че мнението ми е обективно и напълно разумно.

Няма лошо сина Ви да си направи татуировката. Тялото си е негово и той си знае какво иска върху него. Няма значение дали има скрито послание или просто му харесва как изглежда, щом е решил, че това е правилния начин да изрази същността си.

В общи линии няма за какво да се притеснявате. Повечето татуировки има как да се покрият, ако има нужда. Обществото обаче трябва да се научи, че няма нищо лошо в тях и е ужасно остаряло мисленето, че човек не трябва да си ги прави. Това е като да се опитваш да разпореждаш човек какви картини да окачва на стените си.

Също така, щом другият Ви син не живее с Вас, значи има работа, което по принцип е най- голямата тревога на родители в подобната ситуация.

Ролята на един родител трябва да е да съветва, а не да нарежда на децата си какво трябва да правят. Не можете да живеете и техния живот за тях. Съветвайте, не заповядайте.