Споделена история от Тинейджърски

Имам нужда от бюстие и обезкосмяване
Здравейте моля Ви да ми съдействате. Момиче съм и съм на 11 обаче имам нужда от бюстие, защото вече гърдите се разширяват и прозира на блузите и ме е срам. Също така имам много окосмяване в интимната част и подмишниците и незнам какво да правя. Майка ми въобще не подхваща такива теми, и не ми обръща внимание и ме е срам да ѝ кажа, сега ще пишете няма от какво да те срам да я питаш - не, много ме е срам аз съм много срамежлива. Имам и по голяма сестра която е на 16 години, обаче тя въобще не обръща внимание, че аз почвам да се развивам. Моля историята да се одобри.

Коментари

1.   Защо е нужно майка ти и сестра ти да знаят? Аз нямам сестра майка, ми почина когато бях на 10. Тези наща сама ги преживях. Голям срам беше да си вземам бръснарка, превръзки, бюстиета сутиени... 4 години по-късно вече не ми пука. Не трябва и при теб! Не се притеснявай, това е напълно нормално, мислиш ли, че на някой му пука? Ако те е много срам помоли с някоя близка приятелка да отидеш. Късмет.

2.   Аз няма да ти напиша няма от какво да те е срам и моята майка е подобна даже един път бях у нас с една приятелка и тя й каза че съм искала бютсие май бях на твоята възраст не помня и ми каза че още е рано един съвет облечи си една блуза с която много ти прозират гърдите ако не ти позволи и я питай как ти седи, за обезкосмяването може да изчакаш да дойде време за къс ръкав и й кажи само за подмишниците за там би трябвало да се съгласи ако ли не кажи че ти се подиграват и със самобръсначката си бръсни и интимната зона

3.   Майка ти трябва да я е срам, а не теб! Задръстени български родители... Кажи ѝ „мамо, случват се определени неща с мен и имам нужда от съвети, напътствия и подкрепа“.

4.   Може да опиташ да отвориш темата индиректно. Например, кажи на майка си, че всички момичета в класа/твои приятелки вече носят бюстиета.

6.   Правилно! Трябва да побързаш...
Циганките на твоята възраст вече деца гледат!...

7.   Най-добре говори с тях първо. По-добре от смобръсначката е кола маската и епилатора. Дитектно ги попитай - "Мамо, би ли ми купила сутиен? ", " Искам да си махна космите" и т. н. Сега те е срам да говориш за това, но после няма да ти пука. За всяка една жена това е ежедневие. Така че наистина ако се притесняваш много, иди с приятелка за ссмобръсначки и т. н, но в дългосрочен вариант самобръсначката не е добро решение. По-добре епилатор за 50лв но го имаш за цял живот. :)
Порастнало момиче на 29

9.   За съжаление родителката Ви е пълен провал като такава.

Това, детето ми да има каквито и да било терзания и да не дотърчи веднага да ги сподели... бих се самообезглавил просто.

Отговорността да се предразположи детето да споделя е 100% на родителите. 100%!
Но на тези просто не им е пукало... предпочитат да гледат сериалите или интернетЯ.