Споделена история от Тинейджърски

Ужасно съм завистлива
На 16 съм и не спирам да завиждам. Всичко започна от там, че имах гадже, той е перфектен,перфектно семейство, голяма къща, нормални роднини и най-добра приятелка. Аз не съм толкова перфектна, семейството ми ме тормози и сме бедни , имам много маркови скъпи дрехи за пред хората , но нямам стая и нормален живот , живеем в едностаен апартамент. Роднините ми... психопати, склонни към самоубийства или алчни псета. Приятели нямам, не ми е позволено да излизам ( имам и друга история в сайта затова ) заради кучето и изперкалата ми майка, не ми е позволено да говоря защото баща ми се напива и крещи и блъска.Ако умра всичко ще се оправи, но имам големи очаквания за бъдещето. Но наистина не спирам да му завиждам просто ме изяжда от вътре завистта.

Коментари

1.   Престани да се впечатляваш толкова лесно от материалното. Не е нужно да купуваш маркови дрехи за пред хората, достатъчно е дрехите ти да са чисти и миришещи приятно. И завиждаш на някой, който ти е бил гадже...това нормално ли е? Според мен не. И аз не съм имал някакво страхотно детство, но има хора които са в пъти по-зле от теб. Бъди благодарна и не завиждай.

2.   Това не е лошо ако превърнеш тази завист в градивна сила. Потави си цели с които да имаш всичко това за което завиждаш, учи езици и избери професия от която да изкарваш хубави пари и да имаш всичко това за което завиждаш в момента.

3.   Значи си истинска българка.

4.   Вместо да завиждаш се ориентирай да се изнесеш максимално бързо от вас след като навършиш пълнолетие и започни да живееш както ти искаш. Малките деца се сравняват по това, което родителите им са осигурили, а големите хора - по това, което сами са постигнали. Вместо да завиждаш се мотивирай, когато всичко зависи от теб, да бъдеш като сечейството на приятеля ти. Помни същото занапред. Ако видиш щастлива двойка, не завиждай, пожелай си същото, виж какво можеш да научиш от тях и го приложи и в собствения си живот.

5.   Съчувствам ти. Стисни зъби и изчакай да станеш на 18 г. Тогава се изнеси от дома си, замини да учиш надалеч от тях или просто се изнеси на квартира по възможност в друг град. Не давай адреса си и телефона си на родителите си. Започни работа. А за другото - да има и добри семейства, но и в тях има проблеми. Просто ти и околните не знаете за тях.

6.   По-добре вместо да завиждаш, се опитай да превърнеш това в стимул за да надградиш себе си. Ти реално не му завиждаш, просто те е яд, че живота ти не е като неговия. Един ден всичко ще си дойде на мястото, трябва ти само търпение и стимул да се развиеш и да живееш по-добре....