Споделена история от Тинейджърски

Толкова ли е лошо името ми
Здравейте! Момиче на 13 съм. Не съм 100% българка, и заради това, и името ми не е българско, ще го напиша и се надявам, въпреки това модераторите да качат историята ми. Казвам се Ана Лусия. Като по-малка търпях подигравки от съученици, заради името си, а и доста често, и учители са ми намеквали, че им е проблем името ми. Сега вече не ми се подиграват затова открито (иначе често съм чувала да коментират тази тема). Не искам коментари от типа на "Като станеш пълнолетна ще си го смениш". Единствените ми два въпроса са: Защо на повечето хора им е проблем ако нямаш българско име? И: Толкова ли ми е лошо името?
Благодаря на тези, които са прочели историята ми!
Приятен ден!

Коментари

1.   Не се комплексирай от селяни. Те просто си избиват комплексите и няма нищо общо с твоето име. ТОва е просто повод да се хванат за нещо. Ако не е името, ще е друго.

А между другото името ти си е много красиво и аристократично. Изобщо не си слагай на сърце.

2.   Името ти е много красиво. Не го сменяй.

3.   Името ти е много красиво даже, не обръщай внимание на тъпи простаци.

4.   Като малка, мои "приятелки" ми бяха втълпили и вменили, че имам грозно име - аз се казвам Магдалена. Техните имена бяха Гинка, Величка, Пенка, Донка и прочее - селски истории.
Но въпреки това успяха да вкарат в детската ми глава /говоря за времето 2-3 клас/, че те имат кратки, звучни имена, а моето е дълго и грозно. И аз доста време вярвах в това.
Сега аз се представям с името си с гордост, а те се чудят как да си кълчат имената и какви съкращения да си правят, че да не се налага да си ги казват в оригинал. Във фейсбук масово са се писали Вили, Гали, Пепи и прочее - е, кой се смее сега?
Името Ви е красиво и екзотично, не позволявайте на хора с ограничено мислене да Ви втълпяват глупости.

5.   Супер яко име имаш.
Ж30

6.   На мен лично много ми харесва името ти, звучи латиноамериканско. Когато някой се подиграва, той обикновено завижда за нещо и така си избива комплексите. Да не си посмяла да си сменяш красивото име! То те прави уникална. На галено може да ти казват Ани или Луси. Подминавай злобните коментари с насмешка и съжаление към тези хора. Ако учител ти намеква нещо за името, значи е много прост. Името ти е екзотично, и ако на някой не му харесва, че не се казваш Пенка, го прати да си гледа работата.

7.   Тези добре ли са? Ще ми се и аз да имах такова красиво,необикновено име....

8.   Страхотно ти е името! На мен много ми харесва. Обожавам испански и италиански имена. Латино душа съм по природа.
На галено Луси.

9.   Който те пита за името ти и после те ебава за него, му казвай, че се казваш Ана Синонъ. Накрая ще те научат така и ще те запишат в учебен дневник и документи даже. И накрая като ти видят личната карта където фамилното ти име е друго и те питат нали си казваше Ана Синонъ, ти им отговоряш-не бе тиквеник, казах Ана с едно "н".

Чорбаджията на курникът

10.   Ти шегуваш ли се?! Името си ти е уникално,прекрасно и звучно, такова,каквото го нямат повечето хора по тези ширини,което го прави и доста екзотично. Може би дори по този повод ти завиждат за красивото име,докато техните са тъпи, скучни,сиви и еднообразни: Иванка,Драганка,Петканка,Стоянка,и т.н. подобни и си избиват комплексите върху теб. Спокойно,няма нужда изобщо да си сменяш името,добре си ти е така и ти придава индивидуалност. Бъди жива и здрава,и да не ти пука за глупости!

15.   Не мисля, че проблемът е в името. Ана е И българско име. Лусия е често срещано в испаноговорящите страни, има добро звучене на български. А някои 100% българи дават такива имена на децата си, само за идеята да са "оригинални". Най-странния пример, за който се сещам - момиче на име ВалерИ (беше участвала в някаква тв игра).
Пожелавам ти живота да те срещне с по-нормални хора и приятели, не с такива комплексари. Но не е в името проблема, то е само повод...

18.   Здравей, ще се повторя с коментарите преди мен, но наистина името ти р много красиво и благозвучно. Не е типичното българско име и не знам дали си забелязала, но българите в доста голяма част са тесногръди и отказват да приемат различните за тях неща. Това в никакъв случай не трябва да те кара да се чувстваш зле заради нечий консерватизъм, завист или както искаш го наричай. С времето ще се запознаеш с много хора с доста по-необичайни имена (като за български имена). Можеш в Интернет да видиш колко красиви и екзотични имена има по целия свят, може даже някой идея с твоето име да си намериш ;). И в никакъв случай не се комплексирай от хора с имена като Марийка или Иванчо. Прпсто се гордей с името си, защото някой ден ще го казваш с наслада и няма да трябва хората около теб да се чудят за кое от всичките момичета става въпрос.

19.   Децата и подрастващите понякога са жестоки и биха намерили повод да се подиграват за едва забележими неща, пък какво остава за нещо нестандартно като името ти. Между другото, твоето име звучи някак нежно, дори и красиво, така че това отношение на съучениците ти към теб бих го отдала най вече на възрастта ви, а не че реално има за какво да те подиграват. След няколко години едва ли някой би се сетил да ти каже нещо негативно заради името.
Апропо, цял живот се срещам с хора с интересни и нетипични имена.

Black Sabbath

26.   Всъщност името ти е доста яко много е екзотично. Моето е едно от най-често срещаните(Виктория) и бих казала че е доста тъпо защото има много хора с това име и ми се щеше да е по-различно но каквото са ми дали такова е.

27.   Ако те живееха в твоята страна същите дебили като Хуан, Панчо и Санчо щяха да им се подиграват на българските имена. Не го приемай навътре, в един момент тази "шега" ще се забрави, а те дори няма да си спомнят какво са дробили.

28.   Въобще не се притеснявай, проблемът ти няма да съществува в близкото бъдеще, не е нужно да правиш нищо.
Последните години се появиха много нови и модерни имена за нашите ширини, става все по-нормално да има Ана Лусия, Амая, Амели и каквото се сетиш. Пък и винаги можеш да се представяш като Ана, ако се притесняваш, макар че името ти е красиво и не виждам причина да се тревожиш.
Просто ти си на 13 години и попадаш в първите поколения, при които тепърва имената се разчупват. Нямаш толкова много набори с по-различни имена и все още срещаш странни реакции, но това ще приключи скоро.

29.   Хайде де, лошо било името! Хората са фенове на сапунките, какво лошо? И аз ги гледам - разтоварващо е да знаеш, че краят ще е хубав поне веднъж в този живот!

Казано ли е, че всички трябва да се казват Къванч, Инджи, Ричард, Дейзи и прочее турски и американски варианти, за да не смущават иначе лесно смущаващия се таргет на същите продукции? Питай хората с имена като Проститутка, Телефонка и Нафталинка какво е гадно име! И да, имало е или има такива хора - не знам дали са живи! Мога да ти намеря публикация за хората с наистина гадни имена на този свят и тогава ще ти стане ясно, че тук има само шепа незрели дебилчета.

А името си е хубаво, да не кажа прекрасно! Не съм проверявал, но Лус на испански е светлина, та Лусия вероятно е производно на тази дума. Колкото до Ана - и тук го имаме, дебилчета! Комбинацията ли ги дразни? Да, сякаш не сме чували за абсурдни комбинации като Елви-Йоана /ако не бъркам първата част, защото не съм го виждал в писмен вид - имаше такава госпожа или госпожица, която виждах в едно видео, но няма да споменавам какво, за да не ѝ се смеят хората - тя вече е прецакана с това име, защо да я тормозя още/!

30.   Виж, името ти е меко казано, СТРАХОТНО! Не бива да те интересува какво мислят другите за теб. Ако си мислиш, че името ти е странно (а то изобщо не е такова) ще ти кажа това: познавам момче на име Зисис. Направи си сметка дали името ти е странно.

П. П. Името ти е толкова красиво, не знам кои са тези, които ти разправят, че е грозно!

31.   Не обръщай внимание, името ти е модерно и много красиво! Звучи доста нежно, абе звучи като име на красиво момиче.
М 20

32.   Благодаря на всички коментирали!
Номер 26, името ти е прекрасно и много смислено- Виктория означава победител.
Номер 29, да 'luc" в превод е "светлина"

33.   Името ти е толкова красиво! Аз мразя всички български имена, ужасни са и селски. Твоето е уникално, не го сменяй

34.   Знам, че вече много хора са коментирали, но искам да ти кажа, че името ти е наистина много хубаво! Моето име е обикновено българско, но до преди няколко години го мразех( дори не знам защо). Много мразих да се представям с пълното ми име и когато хората(особено приятелите ми) ме наричаха с него. Сега съм на 16 години и си харесвам името. Никога не бих си го сменила. Не се срамувай от твоето, много е красиво и различно :)

35.   Малко късно коментирам, но и аз мисля, че имато ти е уникално и звучи много нежно и хубаво! Недей го сменя! И аз като бях малка исках да си сменя името, но вече си го харесвам! :)