Споделена история от Тинейджърски

Физическа работа
Момче на 20 съм и имам странен проблем. Искам да работя по-тежка физическа работа и ми доставя удоволствие, чувствам се по-добре. А когато не съм свършил нищо, съм разсеян и неадекватен. След като свърша нещо тежко сякаш ми идва самочувствие и енергия и съм по-адекватен. Да, изморявам се но когато не успея да направя нещо изпитвам вина и ми става гадно. Въпроса е, че в момента не си намирам такава работа, само по вкъщи съм помагал. Ориентирал съм се към бръснарство, дали ще се чувствам по този начин?

Коментари

1.   Бръснарството не е тежък физически труд, освен че стоиш прав. За твоя случай си мисля, че е по-подходящо да работиш в склад или нещо подобно. Даже в София склададжиите взимат повече, отколкото бая хора с образование и квалификации. Общите работници също.

2.   С физическа работа може да се изкарват доста пари, но си трябват и умения. Например ако станеш един плочкаджия или да правиш гипс картон, или външни изолации, спокойно можеш да хващаш чисти 100 лв на ден, в голям град може и до 200. Водопроводчиците например също изкарват. На мен ми взеха 50 лв да ми изчистят бойлера от варовик за половин час сам човек. А ако го работиш това в чужбина, там спокойно можеш да си докарваш и 3000 евро, но трябва да изкараш сертификат и да научиш езика. Хамалите също изкарват. На мен двама ми взеха 60 лв да ми смъкнат един диван по стълбите за 5 мин. Това са си 30 кинта на човек за 5 мин. Днес 3 дивана да смъкнеш са си 90 кинта за под 2 часа с времето за път. Просто пускаш обяви и това е. Но най-добре да научиш някакв занаят покрай физиката и ще си топ. Само с гола физика е по-трудно.

3.   "Да, изморявам се но когато не успея да направя нещо изпитвам вина и ми става гадно"
Все по- често попадам на подобни изказвания. Като че, човекът се препрограмира да мисли и действа като роб, но това да го прави щастлив, иначе се чувства виновен...
От известно време вървят и някакви "реклами" из чужбината насочени към възрастните хора с надписи тип "аз се наживях"
Изключвайте шибаните телевизори, дишайте си въздух свободно, спомнете си кои сте!!!

4.   Може би е, защото си бил в среда в която са превъзнасяли физическите способности, и омаловажавали интелектуалните, тоест бил си сред тъпи и агресивни деца. Или родителите ти са те карали да почнеш каквато и да е работа, за да не се ангажират с издръжката ти докато учиш, и след това. Ако са ти вменявали вина, че трябва да почнеш каквато и да е работа, и са те унижавали че си безполезен. Ако е така, са го правили за да те изоставят и да не ти плащат издръжката, и да ти вземат парите, които ти си изкарваш. Иначе, може би се натрупва силна енергия у теб, която трябва да освободиш физически. Може и това да е, ако се чувстваш така не само след работа, а и след като си тренирал. Можеш да работиш като монтажник на устройства или уреди, това изисква да имаш и технически знания. Стабилна работа е. Но след години може и да ти засегне здравето. Може да почнеш като монтажник или нещо друго, и в бъдеще да започнеш различна работа. Бръснарството изисква да стоиш прав и да имаш добра концентрация и координация. Но не е физически интензивен труд.

5.   Ами действай тогава в големите търговски вериги постоянно търсят персонал и работата е свързана с мъкнене на тежко постоянно, да отидеш в склад също, както и хамалин, месар, строителен работник барман ще има да влачиш тежки каси кегове, мияч ще има да мъкнеш тонове мръсни чиний а те повярвай ми тежат . Ако това са ти целите в живота възможности бол само не се оллквай след години когато ти даде отражение на здравето а то със сигурност ще ти се отрази. Мой приятел си скапа кръста в Кауфланд, приятелят ми също има отражения върху здравето от работата си в магазин и ресторант има плексит, болят го кръста коленете, аз също известно време работех в заведение докато си намеря работа по специалността. Бях барманка сега цял живот ще си нося за спомен от ресторанта плексит. Ако искаш да си съсипеш здравето действай!