Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя с живота си
Пише ви момче на 20 години, проблемът е, че не виждам никаква перспектива за развитие. Не искам да работя по цял ден, да се прибирам пребит и да пляскам с ръце ако взимам "голямата заплата" според общественото мнение - около 1200-300 лева с която да си изплащам апартамента 30 години. Не съм някакъв разглезен на когото не му се работи, искам да се развивам и да работя, но в някаква перспективна сфера, каквато за жалост май в България няма (не искам и не бих напуснал България за да работя в чужбина). Поради средата и компанията с която дружа съм правил някои незаконни неща (нищо кой знае колко сериозно) естествено заради парите, с които въобще не се гордея и се радвам, че си обещах и приключих с тези схеми и глупости, но като гледам ситуацията покрай коронавируса започвам да се замислям дали да не започна въртя пак моите си схеми.

Кои са перспективните и добре платени професии, за които няма да се притеснявам за сметки? За мен добра заплата и съответно щастлив живот е над 3хил, съответно искам да се насоча към професия, която може да ми предостави тези условия. Като цяло не ми пука толкова много какво ще работя стига да взимам добри пари, интересувам се от доста широк спектър от неща, но най-вече коли и компютри/технологии. Не съм някакъв прост, знам английски на много високо ниво и съм доста добър по математика. Проблема е че не знам накъде да се насоча (донякъде нямам и желание или по-скоро имам колебание и несигурност като погледна средната заплата). Учих 1 година икономика и се отказах, не е моето нещо и реших че си губя времето с глупости, пък и всеки втори се е юрнал да става шеф/икономист/мениджър/управител и накрая не става нищо и бачка като сервитьор, съдейки естествено по моите познати.

Изобщо не се виждам да бачкам нормална работа и да взимам смешните 1000 лева и да гледам жена, деца и да имам нормален живот, апартамент, кола и тн... Предпочитам да правя някакви схеми, но поне да знам за какво ги правя като си бръкна в джобовете вместо да робувам за смешна заплата и накрая 150 лева пенсия.

Коментари

1.   То всеки иска да прави "схеми", ама 5% успяват да ги направят. Иначе стани тираджия или програмист. Само те взимат над 3 к. Даже тираджиите взимат 4-5. Дори програмистите повечето не взимат толкова и то след години учене и опит. А за тираджия ти трябва една категория и за 2-3 мес. си готов.

2.   Мислиш много грешно и ще съжаляваш, много трябва да ти пука кво работиш, ако нещо го бачкаш с кеф ще измислиш и как да вадиш кинти, обаче ако бачкаш заради кинти а не защото те кефи ще видиш колко много главоболия ще имаш. Не се забърквай в тъпи схеми. Учи и работи нещо което ти дава независимост и кеф да го правиш. Инвестирай в неща които ти носят пасивни доходи и си избий от главата че имаш приятели, почни да искаш пари от тях седмица две три най много и ще видиш как 98% все няма да имат или все няма могат точно сега да дойдат да ти помогнат за нещо. Другото важно е да елеминираш вредните навици, алкохол наркотици и безсмислени дискотеки да търсиш любовта си там. Аз търгувам с крипто и си вадя прилични пасивни доходи, но трябва да четеш. Това че знаеш английски си го избий от главата защото ако застане един негър американски или чист британец да ти говори ще зяпнеш

3.   Програмист, тираджия, депутат, изобщо влез в политиката. Също добър лекар, зъболекар.

4.   Кол център с английски, чуждестранна фирма за обработка на документи.

5.   Ако ти се работи и ти се изкарват пари и тн... учи! Колкото и да казват хората, че в България работа няма, това не е така. Всички университети в България отварят много врати към добре платена раборта, стига да учиш. Аз лично познавам едно момиче което записа телекомоникации преди има няма 7-8 години. Тя го учи 4 год., а после магистратура за 2 год. в чужбина. В момента тя си е в България и си работи от вкъщи със заплата 4000. Тя не е изключение, повярвай ми. Стига да си упорит, реализация и пари колко искаш :) взимай се в ръце и давай!! късмет

6.   То пък с 4/5000 лева заплата, сигурно за една година ще го изплатиш пустия му апартамент?

7.   Трябва да започнеш отнякъде. С време и усилия ще станеш по-опитен и по-добър, което значи, че ще можеш да се издигнеш в професията си и да изкарваш повече пари. "Схемите" са нестабилен начин за изкарване на пари, а и вероятно не носят истинско удоволствие. Можеш да започнеш с трениране на търпението си.

Успех ;D