Споделена история от Тинейджърски

Искам собствена стая
Здравейте! На 15 съм, момче и много искам собствена стая като всеки друг тийнейджър. Живеем в тристаен апартамент и спя в една стая с брат ми, той е отвратителен, постоянно ме дразни, обижда и в една стая с него не може да се стои. В другите две стай спят майка ми и баща ми. Аз просто искам стая в която да се осамотя, да пиша домашните си и да прекарвам свободното си време на спокойствие и тишина без някой да влиза постоянно да ме дразни или пречи. Баба ми има апартамент който е точно до нашия нашия, апартаментът е двустаен и тя ми е предлагала да спя у тях, но се срамувам да приема. Моля, кажете ми какво да правя.... Благодаря!

Коментари

1.   Питам се защо днешните деца смятат че им се полагат собствена стая и какво ли още не? Родителите са длъжни да осигурят на поколението си само храна колкото да оцелее и покрив, всичко друго родителите го дават според възможностите и желанието си. Това че другите имали нещо не извинява наглостта да искаш и ти.

2.   Няма нищо срамно да приемеш, моментално бих отишла при нея, ако бях на твое място. А и тя ще се радва да ѝ правиш компания. Спокойствието няма цена, напълно те разбирам. За човек на твоите години е много важно да има лично пространство... не разбирам родители, които тъпчат децата си в една стая след определена възраст. Другият ти вариант е да се изнесеш след 18.

3.   В тристаен няма как да имаш своя стая.....премести се при баба си... хем ще й помагаш,хем ще имаш стая....успех.....

5.   Спри да се срамуваш.

6.   И аз съм на 15 и съм момче и също нямам стая... Знаем какво е чувството! Ужасно е! И при мен е притеснение, даже с викове. Отиди при баба си! Там можеш да имаш спокойствие.

8.   Според мен, нямаш друг вариант, освен предложението на баба ти. Няма от какво да те е срам, в крайна сметка - роднини сте. :)

9.   Защо вашите спят в две различни стаи? Наистина е най-добре да се изнесеш при баба ти. Няма от какво да те е срам.

11.   Брат ти на каква възраст е ако е под 12 г е нормално да те дразни. Децата са такива. Ако е над 16 г не е много нормално от негова страна и все пак, не гоори с него ако те дразни поведението му, ако не е е длъжен да ти се извини за обидите.

12.   И аз живеех в 3-стаен като бебе и до сега проблеми не сме имали Аз имам собствена стая и се кефя , ако имах сестра като теб щях да те приема за да учим заедно. Но съм доста по- голям от теб . Разбирам притесненията ти - а колкото до брат ти, не му обръщай много внимание - със сигурност е някое разглезено дете .