Споделена история от Тинейджърски

Нужда от помощ
Здравейте аз съм на 14, а след месец ставан на 15 години. От 3 години страдам и минавам през ужас, защото мойте родители разбраха някой неща за мен, че си падам по-маже и, че искам да правя женски неща. Почнаха скандали, психолози, пиех някой неща, заминах на сила за друга държава. Бягал съм, скасах си паспорта, бих се с мама, баща ми за малко да ме удоши, щеше да ме счупи ръката и всякви гадни неща, че съм умрял ми е казвал и, че ме мрази, гонил ме е, казвал е нямам дете, бях в приут и социалните се забъркаха, полиция и от скоро не ме привличат нито маже, нито жени и нищо не чувствам освен болка и плача по-цял ден. Ще се радвам, ако някой може да ми помогне с нещо,съвет или каквото и да било. Нуждая се от помощ!!! Много ви моля не ме съдете!!

Коментари

1.   На тази възраст още се формира твоята сексуалност и не е сигурно дали си падаш по мъже. Смири се малко, не дразни родителите си и изчакай да пораснеш, за да видиш по кого си падаш със сигурност. Но има един телефон - 116 111 мисля, че беше. Можеш да тръгнеш и на психолог. Обичай се и се приемай такъв, какъвто си.

2.   Ох, ами с оглед на това , което споделяш, мога да ти дам само един съвет, пък дали ще ти е от полза или ще го изпълниш, ти си знаеш.
От това , което си написал , се вижда че родителите ти изобщо не са окей с тези неща и честно да ти кажа , като си на 15 и те са с такова мнение , няма как да промениш виждането им .
Имаш 2 опции:
1) говори с майка ти , когато баща ти не е вкъщи , кажи и , че не ти е лесно да си гей , осъзнаваш го , не искаш да си такъв , но няма какво да направиш , разплачи се и така...
Ако смяташ, че това няма да ти помогне особено (ти познаваш майка си по-добре ) , имаш още един вариант
2) просто се крий. Кажи им , че си оправил вече , бъди в добри отношения с тях . Не им споделяй , че харесваш момчета , не се гримирай, докато са вкъщи , прави всичко скришом. И в един момент , когато вече порастнеш и се изучиш , ще можеш спокойно да им го кажеш в очите .

Сега си на 15 , те си мислят , че това е простотия , че може да се излекува и т.н Или говори с тях , или се крий. Ако виждаш , че със споделяне няма да стане , няма смисъл да се караш с тях
Надявам се да съм помогнала

4.   Здравей,

Явно не си бил достатъчно диксретен.
Аз от 7 годишен до 17 само с момчета се занимавах и те ме вкараха в света на интимността... но аз отраснах на улица където имаше 12 къщи и всички бяха момчета...
но след това... започнах с жени и на 18 се ожених за жена на 26 и имаме 3 деца...
и изобщо вече не ме привличат мъжете.. всичко е временно

М23

5.   Трябва време нс родителите ти, да свикнат със сексуалната ти ориентация, но държанието им не е оправдано. успокой се, няма нищо срамно да харесваш хора от същия пол.

6.   Не знам, защо гейовете държат да си демонстрират сексуалността пред родителите. Кой ще се зарадва, че детето му е гей. Може би, ако те са гейове. Естествено, че за тях е шок. Свий си малко перките, като завършиш и започнеш работа, ще можеш да бъдеш самостоятелен, да живееш далеч от тях и да бъдеш себе си. Ти, на 14 години, се опитваш да им надвиеш, но виждаш, че не става и страдате всички. Мисли и действай, преди всичко, за твоята самостоятелност -за образование и квалификация. От това ще зависи живота ти и твоята независимост., и щастие. На твоите години не съм мислила за секс, а какво да уча и каква професия да имам. За всяко нещо има време. В момента си вредиш, а искаш други да мислят за теб. Ами, помисли и ти какво можеш да направиш по въпроса. С рев не става.