Споделена история от Тинейджърски

Живота ми се превръща в провал...
Здравейте.
Няма да овъртам много просто ще поискам един съвет, защото вече и аз не мога да си помогна.
Случвало ли ви се е да се привържете към някого и просто да видите че не трябва да задълбавате взаимоотношенията, но все пак го правите?

Искате да махнете този човек от живота си, но не можете?
Точно когато сте решили и сте казали край, точно тогава пак да стане нещо и всичко да отиде по дяволите?

Как да изляза от меланхолията и да вървя напред, като този човек ми е в съзнанието 24/7, а не го искам там...?
Как да се махне всичко и как може човек да си сложи бариера между чувствата и разума?
Как да го махна от главата си и как да продължа при положение че има целия контрол на всичко където се случва в живота ми?
Не мога да мисля и да правя планове без присъствието му в тях..

Ако може някой да ми помогне някак си, защото "времето" не лекува нищо, а живота ми се превръща в провал и дори аз не знам на къде отивам..

Коментари

1.   Без да конкретизираш никой не може да ти помогне...

2.   Здрасти! И аз съм така. Едно момче непрекъснато ми е в главата, въпреки че не ми обръща никакво внимание. Вече три години съм така. И аз се опитвах да го забравя, но не става. Не мисля, че можеш да направиш нещо. Преди пак харесвах един, който също беше неподходящ и един ден... нещо ми прещрака и спрях да го харесвам... ето така - стана от един път.

3.   Това вече сме го чели... аман от повтарящи се истории!

4.   На всеки се е случвало, аз си имам бариерата просто действам без да ми пука ще боли ли няма ли. Прекратяваш всякакви връзки с него, скайп, фейсбук... до реални срещи и телефонни разговори, после една релаксация с най-добър приятел, ваша си вечер- филми, пуканки... дискотека, пиене... т. н. Фокусирай се върху други аспекти от живота, да речем някакво хоби, по-често излизане около хората, с времето просто графика ти е пълен със задължения и забравяш за въпросния човек.

5.   Клин клин избива. Намери си друг - аз така тръгнах със съпруга си и той стана моят мъж, с течение на времето се влюбих в него и един ден видях другия и осъзнах че не съм мислила за него от доста време. Живота продължава и щом чувствата не са взаимни значи това не е твоя човек. Стегни се и не се мисли за героиня в сапунен сериал...

6.   И преди ми се е случвало същото, но не мога просто се обърнах към вас за съвет как да направя така че да не се привързвам към някого толкова бързо и след това да съжалявам..
А и освен това съм момче и не мога винаги щом някой влезе в живота ми и да го искам толкова много и да знам че не може нищо да стане да прибягвам до наркотиците и алкохола.
Аз не го искам това нещо но просто всеки път се повтаря.
Хлътвам и след това съжалявам..