Споделена история от Тинейджърски

Емиграция
Въпроса ми е по - скоро към тийнейджърите, какъвто съм и аз. Бихте ли емигрирали след като станете пълнолетни?А също и къде? Аз например съм решил да емигрирам в Австралия.

Коментари

1.   Да, то в Австралия ей така се емигрира. Прочете ли на какви условия трябва да отговаряш?

2.   Аз също като тиийнеджърка ще споделя, че и аз съм го обмислила това вече. Държавите към които се насочвам са Нидерландия или Турция. Най-вече заради унереситете в които искам да следвам, също и защото и в двете държави ми харесва начина на живот на хората. Важно е да почнеш още от сега да се интересуваш от документите, които ще ти бъдат нужни. Поинтересувай се какво ще работиш там, и как наистина е обстановката. Успех с целите ти!

3.   Да в Турция, много добре си живеят, няма що

4.   Бих напуснал България за да бачкам в чужбина за 3-4-5 години, но да емигрирам за постоянно никога!

5.   Аз пък ще остана в България, защото обичам родината си и ще се боря да я направя по-добро място за живот! Най-лесно е да избягаш нанякъде...да, обаче в Австралия винаги ще си просто един емигрант! Никога няма да бъдеш приет като част от тази държава!

6.   Да, бих, но ме е страх. Знам, че в чужбина хората могат да се окажат още по- зли, да не ме приемат като чужденка, и навярно ще работя нещо неквалифицирано. Мечтаех си за Индия, Мексико, Италия... Но там е опасно. И честно, не разбирам хората, които ходят да работят ( за кратко), и се връщат, като мнозина, дето са на бригади или берат малини, особено по- младите. Да, събирате пари, но на каква цена? Струва ли си? И тук ще работите и ще търпите лошо отношение. А там ви третират като роби, а после обяснявате колко сте преуспели и колко хубаво било... Смях... В Западна Европа не бих. Хората там са студени, роботизирани, меркантилни и се отнасят към нас като хора трета ръка.

9.   До 2 аз съм наследник на сметка с пари достатъчно да емигрирам където си пожелая. Имам основен план, който доуточнявам и съм се интересувал какво ми трябва. Планирам с парите да завърша университет в мисля между (Мелбърн, Сидни и Аделаида), а след това да създам моя си компания.

От автора

10.   Аз от 5-6 години съм в Англия. Дори 1 година учих в тази държава.
Напуснах България на 23,сега съм на 29 години.
Живот и здраве, смятам до 1-2 години да се прибера в родината.
Смятам, че е добра идея докато човек е млад да попътува малко, да порабоди или учи в други държави, да опознае други култури, да поживее далеч от родителите си и от комфортната си зона. Целта е да станеш по-широкоскроен, да видиш хубавото и лошото и да попиеш колкото се може повече от първото и да го пренесеш в България.
Освен английски, научих и 2 други езика на някакво средно ниво, научих и занаят, придобих и специализации които ще ми помогнат.
Работил съм с хора от цял свят и не мога да разбера българите, които казват "ама вие в чужбина сте предатели".
Такива приказки не съм чувал от поляци, литовци, румънци и подобни. Не разбирам защо някои са толкова крайни.
Пътувайте, работете, учете и се развивайте, това е.

11.   Аз бих тругнал да пътешествам и да разгледам света около себе си. Сигурно бих емигрирал в САЩ или Германия.

12.   До 5 имам братовчеди в САЩ и са ми казвали, че ги приемат приятелски и питат за държавата ни. Като подчертавам те не са родени в САЩ отидоха преди 3 години.Освен това излизал ли си от държавата. Защото аз съм в не малко страни и не ти говоря за Гърция и Турция щото там ясно те нямат нищо против нас. Говоря за Чехия, Белгия, Германия, Великобритания.
От автора

13.   Също така искам да емигрирам и защото ми писна от псевдо патриоти, за които да излезеш на площада и да казваш "ОСТАВКА. МУТРИ ВЪН" мои хора къде бяхте на изборите ви вкархте така наречените мутри. За мен това не са патриоти. Но да се съгласим в днешно време не може да грабнем оръжия и да си взимаме територии. За мен да си патриот в днешно време също не означава да пишеш против другите държави. Според мен патриотите в днешно време са тези, които знаят истинската история на България не подправена от Русия. Има много малко, които я знаят, а има и много които си празнуват окупацията, защото точно това пише в оригиналния Сан стефански мирен договор . А и откъде на къде го изкарвате като грях божи емигрането.Който е патриот ще знае кой е Брест литовския мирен договор и ще знае защо Русия много я е срам от него.

14.   Аз съм си направил сметката че в България като добре платен програмист ще живея по-добре отколкото да ходя да слугувам в чужбина. Не ми е приятна таза работа, но го предпочитем пред свръх конкуренцията в чужбина. На който му е трудно да учи, да ходи да работи за мизерни пари. Сори ама живота не е само удоволствия

15.   Такъв разглезен * като тебе, най много в съседния град да емигрира

16.   14 а тук не робуваш ли на БГ шефчета?!

17.   12 е точно в Гърция ни мразят и са надути. Турците ни харесват.

18.   5 като гласуваш за Герб или ВМРО реално гласуваш за крадливите мутри.

19.   Знаете ли какво са правили истинските Българи, които са имали средства, преди 100-150 години? Пращали са децата си да се учат в чужбина и после са ги чакали да се приберат и да поемат бизнесите им. И знаете ли, че почти никой от тези Българи, които са учили на Запад в най-престижните университети в Европа не е останал там? А знаете ли, че тези дето са учили на Запад масово са се върнали в България по време на Балканските войни, а после и през ПСВ, за да се сражават за обединение на Отечеството? И тогава България не е била нито по-богата, нито по-уредена, нито по-красива...
Просто си направете елементарните паралели между Българите тогава и тези днес...
М, 42

21.   Както казах, имам пари така, че те не са проблем. До 14 трябва да има конкуренция, защото така само остават най - добрите. Освен това на мен ми се учи. А и в развитите страни стандарта на живот е много по-висок. Те ценят историята си и я защитават, а не като нашите продажници. Като гледам никой не е писал нищо за Брест литовския мирен договор от моя изглед към 21:48 часа 30 март. Правя си изводите що за нация сме.
От автора