Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми ме обижда
Пише ви момиче на 18. Тази година ще съм 12 клас. Имам си 4 по-близки приятелки от класа. До скоро всичко беше добре, но се случи така, че гаджето на една от моите приятелки, и е споделило, че съм много красиво и добро момиче. Аз научих съвсем случайно, и разбира се, правя се, че не зная какво и е казал. Аз съм една от отличничките в класа, а това момиче е от по-слабите ученици, а и не е много хубава. Мисля, че ми завижда. Аз се държа много добре, и приятелски. Никога не съм я нагрубила.

Но от известно време я усещам как се опитва да ме "засегне". Например говорим си нещо и тя ми казва "глупачето ми", колко си ми глупавичка. Без изобщо да съм казала нещо глупаво. Или когато си направя прическа, без да съм и търсила мнението казва - така не ти е хубаво. Или нещо от сорта, че напоследък съм напълняла, или че някоя дреха не ми отива. Може би ще ме посъветвате да я игнорирам от обкръжението си, но няма как да стане, защото сме в един клас, и имаме много общи приятели.

Просто когато ми каже нещо такова се сдухвам, въпреки, че знам, че говори така нарочно. Иначе се прави на голяма приятелка и непрекъснато се върти около мен. Моят въпрос към вас е как да се справя с това положение. Какво да и отговоря следващия път когато ми каже нещо от сорта на "глупачето ми", колко си ми глупавичка (уж на шега) или пък че някой грим не ми отивал, или че съм била напълняла.

Непрекъснато се опитва да ме изкара "тъпа", един път и казах, че не ми е приятно да ми говори така, но тя си продължава. Дразни ме. А аз съм и отговорник на класа, тя също искаше да бъде, но съучениците избраха мен. Също така спечелих едно състезание. Имам чувството, че ми говори такива неща, защото съм постигнала всичко което тя не е.

Моля ви кажете какво да правя, какво да и отговоря следващия път, когато се опита да ми каже, че съм тъпа (уж на шега), защото си личи, че тъпата е тя. Нито един интелигентен и възпитан човек, не би използвам такъв език и думи, за да се опита да засегне някого.

Коментари

1.   Имам същия проблем, само, че аз съм на 14. Но при мен е малко по-различно. Приятелката ми е тази, която е по-хубава. Бяхме заедно на екскурзия и винаги когато кажех нещо, макар и да не е било глупаво, тя ми казваше "Оф ма (името ми), много си проста. Аз и казах веднъж "(името й, ти пък говориш за другите а пък себе си не виждаш само мълчиш като пукал), но тя си продължава! И аз търся съвет как да я накарам да спре.

2.   Еми и ти я обиждай бе, господи. Или просто не и обръщай внимание....

Използвай. Си. Мозъчето. Да ви имам детските проблеми за бога

-Death_Blade ^

3.   Затапвай я, след като си постигнала всичко, което тя не е, няма да ти е трудно. , , Глупачето ми, колко си глупава", , Пха да бе глупав отговорник на класа... а чакай, да, мен хората ме харесват, а теб... еее глупачето ми, всеки с проблемите си"
, , Потника ти е от 20 век не ти стой добре", , И на теб дънките ама не коментираме, нали!? ", , Напълняла си", , Кво значение, акъла ми си е наред ако ще да съм 200 кг, това е повърхностно, стегни се! "

4.   ....Я,си помисли хубавичко дали не пишеш тези неща за момичето което уж ти е ,,голяма приятелка,,,защото харесваш гаджето и,тук ми намирисва на ревност от твоя страна,и затова си търсиш причини да я изкараш ,,черната овца,,...не мисля че ти завижда ,по скоро проблема е в теб...

5.   Моите приятелки от улицата напоследък се настроиха срещу мен и аз няма на кой да споделя нещо толкова съм подтисната а не съм лоша винаги когато мога бих помогнала всеки път когато си спомням какви приятелки бори бяхме ми се доплачва какво да правя давайте съвети

7.   Според мен ключът е в това твое изречение:
"правя се, че не зная "
Щом сте приятелки такова преструване ще ви влоши отношенията. Моят съвет е да седнеш с нея на саме, и да си поговорите. Обясни и, че знаеш че приятеля и те харесва, но не споделяш му, кажи и че не ти е приятно да те обижда, че си имаш собствен вкус и интереси, а ако тя ти се разсърди след разговора, значи не държи на твоето приятелство, колкото ти на нейното...
Успех!

8.   Бой докато мърда, аз така им взех страна на всичките и сега си нямам проблеми с никого

9.   Това, което прочетох, ме води на мисълта, че тя не се опитва да те убиди. Просто казва мнението си по това как ти стои нещо или дали й харесва твоята прическа примерно... Казваш, че не била хубава и завиждала, да може и наистина да е така, но аз лично се съмнявам, защото тя явно е откровенна с тебе. Ти не трябва да смяташ критиката от приятел за убида...! :))

10.   Миличките, аз съм на 38 години и съм в такава ситуация. Работим в една стая. Когато са пораснали тези калпазанки, стават още по-опасни. Спасението е да отворите очите на другите за това какво предствавляват тези кукли, както и да реагирате с добронамереност. С лошо доникъде няма да си стгине.

11.   Винаги ще има такива. Според мен просто завижда