Споделена история от Тинейджърски

Дебелея само на корем
Здравейте аз съм момиче на 14 почти на 15 и от доста години ми е комплекс корема ми. Като цяло каквото и да ям ми се лепи на корема. На другите момичета им се лепи на дупето или бедрата но на мен само и единствено на корема. Мразя си корема и винаги съм го имала. Пробвах да тренирам всеки ден усилено но без никакъв резултат. Отслабна ми дупето но корема не. Въпреки че правих предимно тренировки за корем той не се смали и малко. Понякога се чувствам като 60 килограмов слон. Всъщност не знам колко килограма съм не съм се мерила от 5 месеца. Последно бях 54. Най много през живота си съм била 57 килограма и това беше период в който всеки ден ядох дюнери и за 1 месец качих 4 килограма. Тогава започнах да се храна здравословно до колкото е възможно и си върнах килограмите, но корема ми така и не се махна. Имам чувството че цял живот няма да се махне. Мразя го просто. Ако имаше възможност да се оперирам заклевам се щях! Моля ако някой е имал такъв проблем и знае как да се справи с корема моля да даде съвет защото наистина това ми е голям комплекс който пречи и на живота ми като цяло. Благодаря предварително

Коментари

1.   Има доста програми за сваляне на корем, разбира се, комбинирани с подходяща храна. Опитай без сладко и газирано за 2-3 месеца усилена тренировка за корем с тежести и е невъзможно да не го оформиш! Препоръчвам коремни, V преса, повдигане на крака в легнало положение (задължително за долната част на корема) страничен плак и планк на лакти. За сериите сама си прецени, има примерни в нета. Но задължително махни всичко газирано и захарно и няма как да нямаш резултати.

2.   Ако твоите родители, са пълнички нищо не можеш да направиш. Дори и да имаш резултат, ще е временен...

;/

3.   2, ти бавен ли си? ако спортува активно и гледа какво яде няма такъв филм. Да не споменавам, че след дълги години тренировки и след 5г ОЩЕ си личи когато човек е тренирал, може да се отпуснеш на корем, но мускулите не са вРеМеНни, освен ако не се занемариш тотално. Стига сте плямпали глупости без да разбирате, сигурно в живота си имаш десет тренировки общо

4.   Еми с плюскане и седене няма как да стане. Тренировки.

5.   Щом си тренирана усилено, виж какво можеш да постигнеш за около една година имайки в предвид и настоящата ти възраст
https://youtu.be/q0mZYUJm8Is
Потърс8 за начинаещи ако ти харесва и успех!
Със сигурност няма да ти остане и "излишен" корем ;)

6.   И аз съм така, след ражданията дориувиска, аз си слагам стягащо бельо, гледам да не нося много впити дрехи.

7.   С упражнения за корем не се сваля корема... Спри да ядеш боклуци и тренирай усилено. Следи си калориите и ще имаш успех.

9.   От авторката: Аз не пия газирано от около 2 години и не ям чипсове и зеънчота пак от 2 години. Не си смятам калориите но като цяло гледам да не ям много. Скоро ще ходя да ми правят изследвания и ще ми съставят хранителен режим. Благодаря за коментарите❤️

10.   Правилно хранене с полезни неща, без боклуци. Всеки ден по 5 пъти яж, но да има много плодове, зеленчуци,яйца, чисто месо, овесени ядки и пълнозърнести неща. Корем се сваля с дълги разходки бързо ходене и с бягане. Важно е да е редовно - започни 3 пъти в седмицата и без да се претоварваш, постепенно увеличи продължителността и интензивността.
Прави и коремни преси, планкове - горе са го написали, няма да ги повтарям. Най-важното е постоянството и правилното хранене. Захарните изделия, пържени храни и бял хляб, както и Всякакви безалкохолни (и алкохолни) ги изключваш от диетата. И аз бях като теб но с много тренировки и упоритост се справих.