Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на родителите ми, че съм с различна сексуална ориентация?
Здравейте, аз съм момиче на 15 и съм с различна сексуална ориентация (bi сексуална съм, но клоня повече към момичета). Харесвам едно момиче от класа ми,а тя го знае и го приема. Тя ми е най-добра приятелка. Казала съм и на някои други приятели, но проблемът е, че не знам как да съобщя на родителите ми, че съм различна. За заключен екран на телефона си съм сложила знаменцето на bi сексуалните (

Коментари

1.   И аз съм би. Имам въпрос. Вашите подкрепят ли лгбт обществото? Ако да, поговори с тях или ако искаш да е по-запомнящо се потърси в интернет. Ако не знаеш ги попитай. Ако не подкрепят(както нашите) не им казвай докато не живееш под твой собствен покрив. Надявам се вашите да не са като повечето хора от тяхното поколение(голяма част са огромни хомофоби).

2.   Внимавай, защото има много хора, които са казали на родителите си, че са с различна сексуална ориентация, и после родителите им са ги пребили или дори изгонили.

3.   A , по радио Ереван няма ли да съобщиш ? На 15 и вече знаеш ,че си падаш ,ту по едните ,ту по другите , ама повече по предните ?! Е ,кога имА време да ги пробваш ?

5.   А защо трябва да им казваш? Защо искаш те да се тормозят от твоята сексуална ориентация? Глупаво момиче си ако не можеш да разбереш, че твоята сексуална ориентация ще ги тревожи много. Продължавай си живота в секрет и когато станеш на 28,30 г, тогава можеш да им кажеш, че си решила въобще да не се жениш, защото живота е много труден в 21 век, и ще става още по- труден и в бъдеще. Съжали родителите си и не им причинявай излишен тормоз.

6.   Не бързай. Изчакай до 20 г , примерно и тогава ще разбереш каква си. Сега още растеш.

8.   От номер 1 до всички които и казват че е млада да знае аз лично ако не бях тъпа щях да го осъзная на 13, но тогава бях хомофоб и си казвах "Няма как да си падам по това момиче, не съм лесби, а и те не съществуват, те са просто болни мозъци. " нищо че буквално си представях как сме двойка и как се обичаме и как го правим, но си мислех "Това са просто тийн хормони. А и сигурно всяко хетеро момиче има такива мисли. " но след 7 клас не я видях и ми беше малко гадно, но я преживях. И на 15 вече бях по-умна и знаех че не всичко което ми казват нашите е вярно и се влюбих в това момиче. Всичко започна май 2019 и свърши декемри 2019/януари 2020. Тогава почнах да се чудя дали съм би. Малко преди януари 2020(сигурно юли или август 2019) казах на нашите. Мислех си "Те не подкрепят такива неща, но винаги са ми казвали че ще ме обичат въпреки всичко. ", да ама не. Едва не ме изгониха. Затова авторке, не си млада. Точно в тази възраст аз осъзнах. Но понякога все още се питам какава ми е сексуалната ориентация и това е нормално авторке. Ще имаш такива дни. Но зависи от възгледите на вашите.

Още нещо: Голяма част от българите са хомофоби, затова не казвай на всеки че си би. Първо бъди сигурна че ще те приемат. Много по-трудно е да си част от лгбт обществото от колкото си мислех. Внимавай на кого се доверяваш за това.

9.   И аз на 15 имах такива мисли, че съм гей. След това, чувството ми се засили, докато накрая срещнах любовта на живота ми Я с него винаги сме се разбирали. Хубаво е да си различен, дори и на ориентация.

10.   Здравейте, аз съм момиче на едва 12 години, но се пак знам, че съм с Бисексуална ориентация. Аз мисля, че е трудно за всеки родител да осмисли факта, че детето му е с различна сексуална ориентация. Аз още не съм казала на нашите и не смятам да го правя. Но при твоя случай съм съгласна със мнението на по - Горан коментар, че не трябва да им казваш ако са против, докато не заживееш самостоятелно.

11.   Много е рано още, за да си толкова категорична. Ако беше от мъжки пол да, но това с лесбийството или бисексуална жена е трудно за определяне като категорична ориентация към жени, след като при секс използват заместители на мъжки пенис.
Харесването на момиче, може би тълкуващ неправилно като харесване на сексуален обект.

12.   Първо, докато не си правила секс и с двата пола, няма как да си 100 % сигурна, че си би или гей. Второ, не е нужно да казваш на който и да било, това е лично. Ако мислиш, че родителите ти ще го приемат зле, колкото и да е трудно, не споделяй, а като станеш независима и не живееш с тях, можеш да живееш както си искаш и с когото искаш.
Да си би или гей в България е по-трудно отколкото си мислиш, повечето хора са страшни хомофоби и можеш да имаш много проблеми, ако споделиш пред грешния човек.

13.   И аз съм с различна сексуална ориентация - Гей съм. Но съм на 30. Преди когато бях на твоята възраст имах съмнения, че може да съм гей, само защото си нямах приятелка. Но тогава не смеех да погледна момиче. Дори и сега не смея. Дори моите съученици ме подиграваха заради гласа ми, но те така и не разбраха истината каква е. Когато станах 12 клас се запознах с едно момче във ВБОКС7 малко по голямо от мен. И до днес общувам с него.

14.   Според мен няма какво да се обясняваш на никой. При жените даже е прието, ако сте си приятелки да се държите за ръка из улиците. Я да видиш 2 момчета да се хванат за ръка, всеки ще забележи и ще направи скандал или лош коментар.
Та порасни, ако след бала ти и след като се издържаш сама все още се кафиш на момичета, според мен няма ниакъв проблем. До 30 години поне можеш да го играеш че ти е приятелка, съквартирантка и т. н. и че момчетата не стават. След 30 ще почнат да ти пилят за деца, но това е след 15 години, не се знае какво може да се случи до тогава.

М 38

15.   ще пораснеш спокойно. Това е само фаза.

16.   Стани на 20, за да разбереш, че не е фаза и тогава казвай наляво-надясно