Споделена история от Тинейджърски

Един съученик ме запали по култориста Рони Колман.
Здравейте. Аз съм момче на почти 19 години. Не тренирам, слаб съм като вейка и нямам намерение да се хващам да тренирам. Само че съм попадал на интересни клипове свързани с култоризъм. Един от тях беше преди няколко години. Един негър ляга на лежанката или както се вика и с краката си избутва 1000 килограма тежести. Направо онемях. Но знаех как е възможно. Казвах си колко ли анаболи си е бил и че след време ще е инвалид. Не се поинтересувах кой е. Преди седмица един съученик ми говореше за някакъв културист и аз му казвам за клипа с негъра където бута 1000 килограма. И той вика, че точно за него говорел. Тва бил Рони Колман. 8 пъти е бил мистър Олимпия. А преди мистър Олимпия трябвало да си мистър Вселена. Тва са онези изложения където култористите се кълчат. И гледахме Рони Колкан в часа по информационни технологии как вдига тежести. Гири по 100 килограма във всяка ръка, супер тежки щанги и си говори някакви негови си реплики да се накорави. Казва Yeah Buddy и даже е имал такава хранителна добавка. Изкарал е бая пари от нея. Имаше и клип с колекцията му от коло за 1 милион долара. Живеел е в обикновена къща в Тексас, но в гаража му имал колекция от коли. Изглеждаха ми смешни, но все пак видеото е снимано 2003-та и за времето си са били последният писък на модата. А самият Рони изглеждаше душа човек. Станах му фен. Разбрах за него, че от малък е обичал да тренира. Работел е като полицай. Сутринта тренирал, а следобед работел. Отишъл в една зала и собственикът като го видял му казал, че ше го пуска да тренира без пари ако участва в конкурси. Рони не искал, но се съгласил и видял, че му харесва. Напуснал работа и почнал да се занимава само с тва. А да си бодибилдър е много скъпо занимание. Рони е можел да носи 400 килограма на гърба си. В България също има такива. В пловдив имаше един култорист, също полицай, който носеше повече от 400 килограма. Но с тази разлика, че той е гладувал, за да има за сина му и се е изграждал само с една полицейска заплата. А за Рони парите не са били проблем. Щом един куп коли си е накупувал със сигурност е имал и за диети и добавки. Рони е и малко надувка, каквито са повечето афро-американци. Но това го правеше още по-готин. Разбрах и че 2007-ма или 2010-та е бил в България. Много хора се събрали да се снимат с него. Снимка с автограф стрували 20 лева, а те тогава са били много пари. И двамата с Боцелан открили спортна зала в София. Зарадвах се, че е бил в България. Само че нещо в Рони, а и във всички култористи ми изглеждаше гнусно. И то наистина е. Човешките мускули си имат лимит на растежа. Достигнат ли го и спират да растат. А Рони отдавна е бил задминал този лимит с диети, добавки, анаболи и всякакви химии. Имал е огромни вени на ръцете като маркучи. Казах ви как като съм видял за първи път някакъв човек да бута 1 тон с краката си съм си казал, че този ще стане инвалид. И за жалост наистина е станал. С химията и тежестите, които са непосилни за човешкото тяло си е съсипал здравето. Знам от един бодибилдър и че наднорменото тегло от мускулна маса натоварвало сърцето повече дори от наднорменото тегло от мазнини и течности. Със съученика ми гледахме и клип за Рони Колман от 2021-ва. Един много тъжен клип. Рони вече е наполовина и е инвалид. В клипа се показваше как върви, той едва върви. А е само на 56 години. Бутаха го в легло в болницата. В няколко прешлена има болтове. Разказваше за непоносимата болка. И в количка се буташе. Продължава да ходи на фитнес, но вече явно не зоби. И по-хубаво. От гигантските му ръце са останали само маркучите. И гледа все едно е смазан. От химията и нечовешките тежести си е съсипал здравето и живее в болка. Има много пари, но те няма да му купят здраве никога. Може да си слага пирони в тялото, но вече е много увреден. Тъжно. Има клипове как е във фитнеса, вдига тежести и се смее и до тях клипове където го бутат в легло в болницата. Но за мене Рони си остава най-добрият. Въпреки, че никога не съм ходил на фитнес такива неща са ми интересни. За жалост който се занимава с тях се инвалидизира. Не мисля, че си заслужава. Интересно е да го гледаш, но не знам как някои хора се навиват да го правят.

Коментари

1.   Мда.. Много му е голяма култората на този култорист!

2.   Хубаво, че си изгледал видеата за Ронката, наистина е ненормален.

Но има друго нещо. Парализата на Рони не е от стероидите. Не е дори и от свърхтежкото натоварване по време на тренировки (800LB deadlift, 800 SOLID ASS pounds squat) и то, забележи - 2 седмици преди състезанието за Mr. Olympia. Което значи, че е по принцип бодибилдърите се чувстват най-зле, заради дефицита на храна, защото искат да свалят, забележи отново - не килограми, а подкожни мазнини. Дори това не е причината. Причината е , че Бат Рони е имал контузия в ранните си години, и ако не се бъркам, докато е играл футбол (американски obviously). Той няма АБСОЛЮТНО никакви вътрешни усложнения, с изключение на развитото атлетично сърце ( и може би от химията, защото някои препарати уголемяват сърцето ). Докато Арнолд е имал няколко операции и дори сменени органи.

Дали вдигането, клякането и тренирането с брутални тежести е подпомогнало усложняването на травмата му - разбира се. Но това не е единствената причина.

3.   "Казвах си колко ли анаболи си е бил и че след време ще е инвалид."

Баце, Бога така го е измислил, че винаги ще си инвалид като остарееш. Освен ако не извадиш късмета на Милен Цветков и не умреш внезапно.

Така че, live fast, die young! Да без анаболни стероиди не може да се вдигат такива тежести. Не става, баце.