Споделена история от Тинейджърски

Отвращавам се от...
Здравейте!
Пише ви момиче на 15 години, което се нуждае от съвет.
Предполагам, че повечето от вас след като прочетат следващото изречение ще си кажат "ПАК ЛИ? " и ще си потърсят друга тема, но нека ви кажа, че аз търся единствено съвет и не искам да съдя никого.

Не искам да бъда от хората, които сочат другите с пръст и не искам да бъда толкова претенциозна към хората, които избирам за приятели. Исках да пусна една тема относно "кифлите", както ги нарича народа и да споделя моето мнение за тях и ако може да споделите мнението си.

Яд ме е, че всеки път като видя гримирана какичка с изправена, тупирана коса и ми идва да повърна. В ума си, съдя много строго тези момичета, без дори да ги познавам. Осъзнавам, че това е грешно и не трябва да е така. Да... вероятно една голяма част от тях е точно такава за каквато я мисля. Нескопосаност, идиотщина, глупост, разврат, чувство че си над всички, неспособност да разбере чувствана на другите или просто нежелаеща да ги разбере, това виждам в тях.

Не искам да е така, защото по тази логика никога няма да имам повече от една две приятелки. Тази злоба, завист или просто отвращение (не мога и аз да го определя) от моя страна ми изиграва много лоша шега в живота. Имам една единствена истинска приятелка, която споделя мнението ми по темата и само тя ме разбира, когато "нападам" такъв тип момичета.

Знам, че от страни е много грозно да стоя и да гледам с отвратен поглед едно такова момиче, но просто не мога да се сдържа. Не искам да съм такава. Не искам да лицемернича, да съм една пред тях и съвсем друга пред близките ми. Да се опитвам да им се харесам, а в същото време да ги ненавиждам. Моля ви дайте ми съвет! Как да се опитам да се променя? Какво да направя?

Коментари

1.   Да видим.... мразиш ги, защото са красиви, гримирани, изправени и топирани? !? !? !? И какво общо има всичко това с характера? НИЩО. Но само по едно такова твое изказване може да се разбере каква си ти. Гледай себе си! ;)

ПП: Имаш и странни представи за приятелство. Намираш сродна душа посредством мнението за "кифлите"? !? Аз ги обичам със мармалад. Може ли да сме приятелки??

Passion

2.   Миличка много си права аз сам на 17 години когато минават по краи мене такива момичета просто не знам как да реагирам от отвращение не, че имам нещо против към тях нека си се правят както си поискат, но да не пропадат както стана с мойта най-добра приятелка искаше да бъде кифла и за това сега всеки спи с нея и я мачка... ;xx

4.   Бъди себе си! Успех! :)

5.   Аз също съм на 15 години и не ги понасям тези "кифли".. В моя клас 95 % от момичетата са такива, а аз просто не мога да ги понасям... И аз като теб имам една истинска приятелка с която споделяме едно и също мнение. И честно казано не ми пука колко приятели ще имам, защото се пак това си е гимназия, в университета нещата не стоят по същия начин (поне така ми е казва сестра ми )

6.   Не бих казала, че като се гримират много, като си правят косите, са лоши по характер. Просто прекалено държат да изглеждат като другите или да изглеждат перфектно. Аз не съм точно кифла, мразя да си изтощавам всеки ден косата, слагам си умерено грим, из града имам самочувствие, но не се мисля за велика. Даже съм срамежлива. А и не мога да постигна този ефект с косата, нямам нерви :D Не ги съди без да ги познаваш, всеки си има мнение и с какви искаш, с такива ще се събираш, но просто не ги мисли за идиоти. А и важното е, че имаш приятелка, която те разбира, нямаш нужда от много. По-добре една, но истинска, отколкото няколко, но не по твой вкус! ;))

The Star *

7.   Много си повърхностна, щом преценяваш хората само по външността им!

8.   И аз съм момиче на 15 и ми става гадно от гледката на тунинговани от глава до пети кифли. Оранжево лице от гадно сложен фдт, сплъстени от спирала мигли, изтерзана коса, станала на буци от топиране или очила тип "водолаз", паласките им стърчат отвън... и т.н. абе грозна картинка. И особено онази муцунка дето я правят ужас.

В моето училище 80% са такива, останалите всички ги считат за смотани. Да повечето са депресиращо тъпи, но миналата година като почнахме с новия клас се запознах с едно момиче, което изглежда точно така и веднага мислено й сложих етикета "надута кифла". Но след това си говорихме по-често и се оказа много свястно момиче. Разбрах, че явно не всички са такива, просто някои им подражават по външен вид, но като ги опознаеш виждаш, че са си нормални.

9.   №7 съжалявам, но не мисля, че е повърхностна. Нопротив!! Всички "кифли" са един дол дренки. Искат да са досущ едни и същи. И защо?? Всички са изрусени, омазани с фон дьо тен, сложили тежък грим и се топирали... Всеки друг гледа се различава от другите, а те са точно обратното - искат да преличат една на друга. Всички момичета тип "кифли" са вечно много надъханите - не можеш и здрасти да им кажеш защото самочувствието им е прекалено голямо. Едва ли не са безсмъртни!!

Напълно спделям мнението на авторката за тази история.. Та помислете, тези момичета провалят живота си от толкова малки, мислейки си че това ги прави много добри и велики. На такива момичета бих казала само - Осъзнайте се какво правите с живота си и се опитайте да се промените преди да е станало прекалено късно

ПП: Съжалявам ако съм допуснала правописни грешки!!

10.   Не мога да ви разбера, няма нищо лошо в това всеки да се облича както се харесва. Защо са тези етикети "кифла" и т. н. комплекс ли е някакъв не знам. Облеклото и косата не прави човека в крайна сметка и не на всеки би му отивало да се облича като "кифла", друг е въпроса обаче, че всеки се мазни на тези "кифли" и се опитва да им се хареса, а обективно погледнато те не са нищо повече от останалите момичета, които си имат друг стил на обличане

11.   До 10, така ли? Ами ако искам да се облека като средновековен рицар, принц или принцеса мога да го направя?

12.   Абе момиче гледай себе си,недей да злобееш така ! Всеки има право на избор какъв да бъде..

13.   Всеки има право да търси себе си, включително и чрез външния си вид.
Несериозно е, обаче, да отделяш толкова време и енергия, за да се "отвращаваш".
За теб дадени момичета са кифли. Ти си кифла в нечии други очи.
Енд ъв стори!

Ел

14.   Ха... аз съм момиче, което слага спирала, молив и пудра... понякога слагам фдт и сенки, изправям си косата и я топирам, НО смея да твърдя, че съм умна. Не съм от типажа момичета, които си лягат с всички момчета и тн... мисълта ми е, че външният вид лъже... Много мои приятели ми казват, че на пръв поглед съм изглеждала злобна, високомерна и надута, защото съм с изправена коса, с голям обем, със грим и като цяло съм била с външния вид на, така наречените, кифли... , а сега тези хора разчитат на мен... имат ми доверие.. и ме виждат как се отнасям с останалите... просто не мисля, че външния вид изразява характера на човека. Помисли над това! Успех с превъзмогването на проблема! ^^ {}}

15.   Офф... сега пък явно е модерно да си срещу така наречените "кифли". И с какво се различаваш ти от тях? И ти си жертва на някаква си мода.

16.   Номер 14, всичко беше добре до момента с "{}}"...

Passion

17.   Е и аз съм момиче на 16 и си изправям косата само, но не съм кифла и аз лично мразя такъв тип момичета топирани като великденски кошници.. а и това с топирането беше на мода, когато бях 6-7 клас.

18.   Номер 11, номер 10 съм, ами да защо не? . Като пораснете ще осъзнаете че не сте център на вселената и че никой сред тълпата няма да забележи как сте се облекли

19.   Мъъ

Пише ти МОМНЕ, връстници сме!

Странното е, че разсъждаваме по един и същ начин, но не разбирам защо си хем толкова... хем толкова... Или бъди такава, каквато си, или не. Бъди една, а не две личности, две мнения за всичко и т.н. Да ти кажа и на мен не ми е приятно въобще да ги има. Не за друго, просто аз от момиче не мога да бъда зависим. Или поне така си мисля, де, а и съм на 15 г, знам ли... Честно казано се питам как едно момиче би ми направило някакво впечатление... ами ТО е пълната противоположност на кифлите...

20.   Здрасти миличка!
Аз съм или поне така се определих едина от тези какички. Нищо от това, което си мислиш за тях не е вярно или поне за повечето. Че има и такива, да, но няма смисъл да слагаш всичките под един знаменател. Аз също имах този навик да определям хората без да ги познавам, но с времето човек израства, дори става такъв какъвто за какъвто е смятал другите. И аз на 15 носех кецове и небрежно пусната коса, не че и сега не е така, но гледах да си ми прилича на възрастта и като видех някоя мадама, гримирана с токчета и топирана коса, ту ме събираше яд, ту ми харесваха, но не си го признавах пред себе си ;)))
След няколко години ще разбереш за какво говоря! Няма смисъл от тази злоба или отврашение! ;)))

21.   Смятай дали са свестни и т.н., и колко мозък имат в тупираните си тикви, щом ги кефи да са като масата, а не да подчертаят индивидуалността си. Еднакви са, не само външно.

22.   Споко.. И аз мразя кифлите ;]]] Ммм да и относно характера.. еми да надуфки са.. к'во да се прави.. според мен не трябва да се променяш бъди такава каквато си.. според мен те се държат така за да йм обръщат внимание и хората да си мислят, че те са нещо повече.. но всъщност са смешни..

Гледаш я гримирана, облечена, супер сладурана.. Пуска 2-3 лафа и осъзнаваш, че в главата нищо няма! ;]]

23.   Много си права за тези момичета аз също не ги харесвам те са все едно да видиш 70 годишна баба да ходи на токове 10 см. изкуствени мигли грим нокти и коса с такъв обем просто нчма да е красиво.

А относно приятелите по добре да имаш само един приятел но да е верен приятел, аз имам много приятели но какво от това 5 6 да са ми верни. ти не гледаи тези момичета учи успей стани човек пак носи токове още не е ни е времето за да се правим на лелки сега трябва да се обличаме по семпло по вазможност без грим.... написа:катрин 13 години

24.   №23 Лили Иванова е родена на 24 април 1939 т.е.на 72 год "ходи на токове над 10 см. изкуствени мигли грим нокти и коса с такъв обем" и доста добре изглежда. Всяко правило си има изключения.

25.   И така. Буквално съм пристрастена към грима и контенето. То е моят начин на себеизразяване, но не мисля, че съм лош човек. Не ми липсват приятели, които да обичам. Не ми липсват цели и мечти за които да се боря. Хората свързват този, , наконтен'' външен вид с ''курвенство''. Е, аз съм и девствена, петнайсетгодишна. Нещо лошо? Едва ли. Тъй че - просто бъдете себе си, наслаждавайте се на всеки един ден от живота и не задълбавайте по другите - нека бъдат каквито са, животът им по никакъв начин не пречи на вашият..

26.   Това се нарича завист. Няма как да се отвращаваш от човек, когото не познаваш. Те са гримирани, нагласени, красиви имат много приятелки, а ти само 1, имат много ухажори, а ти може би не. Това не е отвращение а завист.
А това че 80 % от момичетата изглеждат така, може би е мода, а не характер, не може да харесваш само хора с твоите разбирания. И се замисли дали ти заслужаваш те да ти обърнат внимание, а не обратното.
Успех, не мисля че е нужно да се гримираш или да лицемерничиш за да дружиш с някой от тях...