Споделена история от Тинейджърски

Лош човек ли съм ?
Здравейте,пише ви 19 годишно отчаяно момиче! Нямам никакви приятели! Имам само 3 и не знам как постъпвам с тях! - лошо или добре? От няколко години сме приятелки,не бих казала близки- макар,че те сигурно искат. Искам да си излезя душата ТУК! От начало си мислех,че намерих приятели,но после изобщо нищо не съвпадна с моите мисли. Имаше подигравки,унижение пред другите,че съм била тъпа и т.н. Няколко пъти не им говорих,сърдех се ( и сега се чувствам виновна заради това),прощавам,но вече не издържам! Не се чувствам комфортно,не се отпускам с тях, не споделям. Срам ме е,страх ме е от реакцията им. Как да се махна от тях, знам,че ще остана без приятели,и като ви казвам,че нямам никакви - наистина е така! Моля помогнете ми,ето днес трябваше са ходим на ресторант- приех и след това се отказах. Не искам просто- чувствам се много гадно! Постъпвам за 3 път така :( , как да им кажа?!! ЧУВСТВАМ СЕ КАТО ЛОШ ЧОВЕК,КОЙТО САМО ЛЪЖЕ :(
МОЛЯ ПУБЛИКУВАЙТЕ ГО

Коментари

1.   Не се притеснявай да останеш без приятели. В случая дори тези хора не са ти приятели. Ти не си в никакъв случай лош човек. Прекалено си добра и прощаваш бързо. Хората се възползват от това и продължават по същия, както и преди са правили. Не си търпи, защото нямаш други приятели. Те само ти вредят. Приятелството не означава да унижаваш приятелите си, а да си помагате взаимно.
Остани сама за известно време. Намери си нови приятели и ще видиш, че не са заслужавали и един път да им простиш на сегашните ти приятели.

2.   По-добре сам да си, отколкото да си на маса със 50 човека които всичките са използвачи и лицемери :) това което искам да ти кажа е, че тези хора не са ти никакви приятели и, че такива хора стават единствено да се разтовариш след училище за 10, 15 минути. Не бих казал, че си лош човек защото всеки нормален човек не би искал да излиза с такива хора, по-добре им бий шута и гледай своя кеф, ако пък наистина е толкова е зле положението, че да нямаш никакви приятели, то се запиши на нещо някакъв спорт или ако имате някакви клубове в училището там също не е лошо за начало.

Успех!

М. 14г.

3.   Не си лош човек със сигурност, даже си прекалено толерантна към индивиди които не заслужават. Приятелите не се държат така както тези са се държали с теб.
Имай предвид че докато не се отървеш от токсичните 'приятели' ще ти бъде трудно да намериш свестни такива защото те странят от типа хора с който се събираш. Затова първо се отърви от навлеците, пък време има да намериш истински.

4.   Това не са ти приятели. Резни ги. И не се бой, приятели идват и си отиват. Въпрос на среда и обстоятелства е. Гледай себе си.

6.   Авторке, те не са ти приятели! Поведението им не е приятелско, а ти си се вкопчила в тях от страх, че няма да имаш приятели! Ако не бяхме в анонимен сайт, щях да ти предложа услугите си само, за да се успокоиш и да видиш, че няма да останеш без приятели. Не ми пречи - като чета през какви самоанализи минаваш, ти не си лош човек! Съответно да помогнеш на добър човек не е нещо трудно или неприятно.