Споделена история от Тинейджърски

Излагам се!
Аз съм момче на 15. Често истърсвам неподходящи лафове или казвам неподходящи неща, объркано ми е в главата и съм в постоянно напрежение някой да не ми се изсмее на глупостите. Трудно се изказвам и доста пъти не казвам това което искам да кажа и понасям подигравки. Коментарите по мой адрес не са рядкост и вече се побърквам!!! Писна ми да се излагам. Вече ми се реве от всичко! Моля без хейт, кажете ако имате някакъв съвет, достатъчно са ми се подигравали. Благодаря!

Коментари

2.   Мисли,преди да кажеш каквото и да било.Подреди си мисълта
и тогава се изкажи.

3.   Не ми звучиш да си момче, по-скоро ми се струва че си някаква селска глупава мома която няма добро образование и още много други неща които и липсват. Това което описваш за себе си при момчетата никога не се случва.

5.   Чети книги. Това е. Знам, че звучи тъпо и не ти се чете сигурно, но това е единственият начин да си обогатиш речника и да знаеш какво да кажеш в дадена ситуация.

6.   Здравей. Разбирам те толкова добре, защото аз също се излагам постоянно. Все казвам нещо, което звучи глупаво, а всъщност съм искала да го кажа по съвсем различен начин. Интелигентна съм, в писането съм добра, но когато говоря с хора, които са различни от мен и искам да им направя някакво впечатление - говоря тъпизми. И особено преди, хората постоянно се споглеждаха, когато кажа нещо. Или пък ме гледаха с неразбиране.
Нещото, което съм забелязала, че при мен работи е да вярвам в себе си.
Според мен това, че се излагаме е от липса на самочувствие до някаква степен. Често ми се случваше когато говоря с някоя ''звездичка'' и да запецвам, защото нямам достатъчно вяра в себе си и все си мисля, че ще кажа нещо тъпо. И така и става. Но когато започнах да работя с клиенти и при мен да идват всякакъв тип хора, започнах да общувам по-лесно. Ето съвет - когато отиваш при хора, които не са ти толкова близки(защото предполагам,че само с близките си говориш нормално), мисли си, че те харесват. Влез в стаята с гордо вдигната глава (без да изглежда прекалено разбира се), усмихни се, помахай, заговори ги. Дръж се все едно те харесват, дори да не те, за да имаш самочувствие и да не говориш глупости от притеснение.И така ще усетиш промяна. Поне при мен така сработи. Успех! :)

7.   Най-голямата ти грешка ще бъде, ако се свиеш и млъкнеш. По-добре да анализираш защо се получава така -какво си казал и са се смели. Дай примера.
Другото е да не си в подходяща компания -да нямате нищо общо, а ти да си мислиш , че всичко е ОК.

8.   Познато ми е, доста. Буквално ме е срам да кажа какви съм ги ръсила без изобщо да мисля това и реално в ума ми са били противоположните неща. Накрая разбрах причините. Първо, просто нямам какво да кажа в определена група хора и просто ходя с тях, докато те си бъбрят, а аз мълча и ми става неловко. В последствие просто изтърсвам най–неуместното нещо. Второ–просто психоза причинена от мн неща. Решението на проблема беше просто да си мълча и да приема, че не ми е мястото при тези хора и просто не мога да комуникирам с тях. Тези хора за които говоря през цялото време са класът ми.

9.   Вкъщи как се държите един с друг? Подигравате ли се един на друг? Дебнете ли се някой като каже нещо не най-умно другите да му се нахвърлят?

10.   Преди дни се случи нещо подобно в класа ми. Момче направи неприлични коментари срещу момиче, всички се настроиха срещу него. Винаги да се замисляй над това, което искаш да кажеш. Дай си 3 секунди време и помисли как би въздействало на тези слещу теб, как биха реагирали и как ще се почувстват, и не се прави на някой който не си...Повярвай ми винаги си личи. Късмет! :)

11.   Еми тогава си мълчи...

12.   Престани да мислиш какво ще кажат другите!! Ако постоянно анализираш думите си и си викаш, абее аз тва ли трябваше да кажа или другото, дала не се изложих" до никъде няма да стигнеш! Какво ще ревеш стягай се, мъжката я раздавай! С риск да те обидя едно 70% от наборите ти са с iQ на маймуна. Ти вероятно си умно, срамежливо момче... Спокойно не разговаряш с професори по висша математика :D...

13.   А такива хора си търся за компания, намирам животът за скучен, когато е прекалено сериозен. Сериозността е за сериозните неща, не за лафчетата, там предпочитам въображение, спонтанност, майтапи (без да забравяме уважението), та ако щеш и глупави и безсмислени философствания... пред всички останали глупости, които могат да занимават хората.
Авторе, можеш ли да обърнеш "дефекта" в ефект?