Споделена история от Тинейджърски

Да започна ли връзка с братовчед си?
Здравейте! :)
Момиче съм, на 17 от Варна. И така.. преди около месец и половина започнах да си пиша с втория ми братовчед, който е на 19. Щяха да идват във Варна на море, но стана нещо и не дойдоха. Проблема ми е, че той постоянно ми праща прегръдки и такива неща по скайп. Говори ми мили думи и разни такива, нарича ме слънце и разни такива. На няколко пъти ме пита дали си имам приятел и аз все му казвам, че излизам с някой.

Там е работата, че то постоянно ми намеква, че ме харесва. Даже снощи ми писа, че идеала му за жена съм аз? ! Какво за бога да правя? Там е работата, че и аз се привързах малко или много към него... и някак си мисля, че и аз го харесвам. Просто не знам какво да правя.. но да тръгна с братовчед си.. не е ли малко много?
Благодаря, че прочетохте моята история! И моля Ви за съвет.. какво да правя?
Благодаря отново.. и извинявайте ако съм Ви отегчила!
:))

Коментари

1.   Сигурно се чудиш защо са тези забрани за секс между брат и сестра или между братовчеди и всякакви роднини, които обществото налага. Отговорът е, защото сте с много близки ДНК и шансът вашите евентуални деца да имат вродени генетически заболявания се увеличава многократно. Ако обаче не планирате да имате деца, няма проблем да си доставяте удоволствие. Пък и вие сте деца. Статистически вашите връзки продължават от 3 до 6 месеца. Няма да се жените все пак. :) Успех.

2.   Той ти е братовчед и сте роднини. И това е супер извратено, да изпитваш някакви по сексуални чувства към братовчед си и такива работи. Ние сме православни християни и при нас са забранени такива неща, при католиците може, но при нас не. Пък и официално такова нещо е подсъдимо в България.
Да ти кажа аз имах подобен случай. Аз съм момче на 19 години и имам една братовчедка на 16г. И преди 2-3 години тя нещо си втълпи и взе да ме харесва. И тя се разви по бързо, и хормоните взеха да я плющят яко. Та тя втълпи си разни работи и взе да прави същите работи като твоят братовчед. И даже като гостуваше у нас все искаше да се боричка с мене- всичко с цел да ме обарва. Абе извратена работа, какво да ти кажа. Ама аз веднага я отрязах и й казах, че такива неща не са редни. И от тогава нямам проблеми с нея :)

3.   Кратко и ясно- не. Първо, не мисля , че изпитваш нещо кой знае какво към въпросното момче, любов не се описва с изразите "и разни такива", "и някак си мисля ". Моето мнение е, че просто си общуваш с някакво момче, което ти е станало приятно, може и да го харесваш, но тук няма обич. И за какво да тръгваш срешу природата, обвързвайки се с братовчед си, след като става въпрос за моментно увлечение. Може би някои сега биха казали , че не може да съдя за истинността на чувствата от няколко реда и ти може наистина да го обичаш, но съм сигурна, че не е така. Животът е пред теб, ще видиш как скоро друг ще ти хареса :)
Adora

4.   Изясни си какво искаш ти, след това го питай какви са му намеренията и му задай въпроса дали е наясно как бихте изглеждали отстрани като се има в предвид факта, че сте братовчеди. говори и с майка ти. кажи и, ти нямаш вина, той ти се натиска ;))
Д.

5.   Аз мисля, че втори братовчед не е същото като първи. Не е толкова близка кръвната връзка. Аз си мисля, че на твое място щях да питам, или по-точно да се интересувам, какво мислят родителите на двамата. Дали те удобряват или са против. Това ми се струва от значение.

6.   Много е!
Стягай се..

7.   Ти луда ли си как може такова нещо колкото и да го обичаш той ти е братовчед... И да тръгнете нищо няма да се получи... Ти реши

8.   По принцип братовчеди може да са заедно ако са след 4 май. Ако го харесваш няма нищо лошо, единствения ти проблем е семейството което няма да го приеме. Ето какъв съвет ще ти дам : избягай с него в друга държава за да не ви намерят и си живейте живота.

9.   Да тръгнете, те на англичаните и американците за това им се раждат изродчета, защото се женят за братовчедите си. Успех с кръвосмешението, явно е актуално.

10.   Защо не? Генетично и медицински погледнато вие проблеми нямате. Е, не че при такива младежи ще се стигне до деца, но по принцип. Вие сте като чужди хора, това с братовчедите е просто българска работа.
Само при първи братовчеди има малко по-завишена възможност за малформации, но тя не е висока - със 7% повече от при нормалните двойки.
От първи братовчеди нататък, проблем практически няма. Хората на Запад не си познават първите, какво остава за втори братовчеди. Почвай с връзка, защо не?

П.П. българите водим по % детска смъртност в ЕС, не англичаните и т.н. И по всякакви малформации сме водещи заради начина си на живот - първи по % бременни жени, които пушат например. Последни по здравна култура, но „братовчедите “ зи знаем.
Моите учители по физика бяха брачна двойка - втори братовчеди - имаха не само нормална челяд, но и внуци. Само се смяха на хората - те бяха учени , за разлика от „моралистите“, бяха проучили въпроса с „роднинството“ и знаеха, че то практически не е роднинство!

11.   От авторката:
1-НИЕ НЯМА ДА СИ ПРАВИМ ДЕЦА!
2- помолих ви за съвет не за упреци, така че си спестете търкането на клавиатурата!!
Мерси все пак за коментарите!
:)

12.   Eх, големи моралисти и наплашени хора.. На 17 може да прави каквото и е кеф. Като стане за женене на 27, тогава да му мисли!

13.   12, вчера станах на 27 и животът не свърши с това, да знаеш! Да му мислела?
Втори братовчеди медицински и генетично погледнато, не са братовчеди. Аз лично не мога да си представя заради културни причини, възпитание такава връзка, но ако бях влюбена във втория си братовчед, и на 27 не бих имала проблем!

14.   "Хората на Запад не си познават първите, какво остава за втори братовчеди. " 10, е, сега как да ти повярвам на останалите бръщолевици след такова тъпо изявление?

15.   Казват, че от петия нагоре е позволено. :D Ама това ти е втори братовчед... помисли сама

16.   Имам една приятелка, която ходи с братовчед си повече от 5год.... много трудна връзка мн проблеми, какви ли не неща преживяха.. , дори накараха роднините на момичето да остави ученето затвориха и вкъщи, но каквото и да направят напразно. Има една разлика, те не са знаели че са братовчеди, докато разберат и то на една сватба, но е минало повече от година откакто са заедно. Таа сега родителите им и на двамата знаят че са разделени, че имат други връзки. Те се разделиха нооо пак се събраха така се обичат няма как да обясня ноо и страдат МНОГО и то много крият се, живота им е пълно с лъжи.

Недей.. това което искаш да направиш само може да ти донесе за миг щастие, но после ще страдаш много.

17.   Извратено е, дори животните не "спят" с братовчедите си

18.   Към 17 - глупости :D предишното ми куче беше и баща и брат на следващото поколжение, демек спеше с майка си и т.н ;) за темата: да ти кажа ако не си толкова хлътнала, по-добре не. Не ми се струва редно някак си... а децата и да не ги правите ми представи си че случайно забременееш?? и не искаш аборт?2 и ко правим тогава

19.   Не те харесва като жена. Това е плод на твоето въображение, той е нещо ново за теб и ти е интересен. Споделил е с теб, защото те е почувствал близка, все пак сте роднини и горе-долу на една възраст има какво да си кажете. Нормално, но нищо повече от това, че се опитва да те опознае като човек, а не че ти прави намеци за любов и т. н. това е загубена кауза и химера, огледай се около теб все има някое момче което да ти хареса

20.   От авторката: Благодаря на всички за коментарите.
18- ти не си ли чувал за презервативи и противозачатъчни..?!
само това ми липсва на главата в този момент..
Благодаря все пак!
:))

21.   Авторкеее...
Не те разбирам!
"1-НИЕ НЯМА ДА СИ ПРАВИМ ДЕЦА! "
"18- ти не си ли чувал за презервативи и противозачатъчни..? ! "
"мисля, че и аз го харесвам"

Добре сега. Да кажем, че го харесваш и се обвържете. Ще правите секс, връзката Ви ще продължи доста, но няма да имате деца? Следователно връзката Ви ще продължи най-много 3-4 години!

ЩОМ Ще приключи със сигурност, ЗАЩО ИЗОБЩО ДА ЗАПОЧВА? !
Много хора правят тази грешка, започват връзка, въпреки че знаят, че тя така или иначе ще приключи.

Това, което искам да ти кажа е, че трябва да започнеш връзка с човек, с който е възможно да сте заедно докрай, а не само в близко бъдеще!

22.   21, втори братовчеди не са братовчеди практически - само културно е значението в нашата страница на такава „роднинска“ връзка. Авторката може да си има и деца от него. Няма завишен риск от малформации, законите го позволяват - няма тя проблем да е с него

23.   В момента се глезиш.
Чувстваш се поласкана от вниманието му.
Това не е любов, няма дилема! Просто си чешеш клавиатурата и... егото :). Ако не се виждате често на семейни сбирки, не го чувстваш точно като роднина. Ама той Е.
Ще ти мине. Особено, ако си вкараш малко здрав разум :)).
Ел

24.   Уточнявам. Няма законови или духовни пречки за връзката ви.
Но ти не си влюбена, а ти е приятно ухажването. А в очите на родата сте роднини. Надали си струва да отбиваш нападките на вашите, които са ... първи братовчеди и сигурно са си играли в бабиния си двор заедно :)).
Ел

25.   Стига с тея глупости, момиче ако мислиш, че той те харесва тръгни с него. Хората сме, за да се обичаме. С целувките и секса ти показваш на някого, че го обичаш... е да за ваще няма да е мн хубаво, но какво значение има., Нали няма да правите деца? ;д

26.   а 3ти връзка м/у 3ти братовчеди? Има ли опасност

27.   26 - няма опастност. Третите братовчеди генетично не са братовчеди - след 1-ви братовчеди няма никаква опастност. Дори при първите рискът за малформации е към 7% по-висок от при нормалните двойки, какво остава за трети „братовчеди“.
В България е позволен брака между втори и т. н. братовчеди, в Западна Европа и м-у първи

28.   Вие пък, аз със сестра си съм го правил и какво? Такива бяха условията тогава. Нито деца сме правили, нито нищо. Всички приятелчета ми завиждаха, че имам сестра.

29.   Мила следваи сърцето си, Ако много го харесваш станете гаджета и си правете каквото искате, Но ако те е страх недеи да се впускаш в връзка с братовчет ти

30.   Мисля че въобще не звучиш на 17, а по скоро на 12. Ужасен първичен начин на мислене. Историята е измислена, не може да има чак толкова тъпи хора.

-Death_Blade ^

32.   Виее пък сте бахти хейтърите , и аз преди години имах сексуална връзка с една моя братовчедка тя беше на 19 а аз тогава на 24.... и какво :))

*** според мен освен 1-вите братовчеди на там вече са просто измислици ****

Прави това което искаш ..... в свободна държава живеем

** но използвайте презерватив - за всеки случай ** :Д:Д:Д:Д:Д

35.   виж може и да те харесва, обаче като ти праща прегръдки и целувки и те пита дали си имаш гадже може да е просто от загриженост.. всмисъл и моя братовчед ми праща прегръдки и ме пита дали излизам с някого но това не значи че ме харесва, а че е загрижен за мен... но никой не може да пречи на любовта.. аз просто ти азвам да не са залъгваш ;) ;)

36.   По-добре не тръгвай с него!!! (мое мнение, но ако все пак тръгнете-успех)

42.   Авторке доста късно ти пиша, но аз съм в сащия случай като твоя.. преди години! Ходя с 2-рия си братовчед наще са против, но ние се обичаме адски много!! И няма да се оставиим

47.   Много сте извратени честно. Живейте си в вашият измислен свят, откъснат от реалността. Продължавайте да се самозаблуждавате. Но знайте едно-Никой от рода ви никога няма да го одобри а пък за дете не си и помисляйте.

48.   Всъщност няма никакъв проблем , защото хората които не са чели теологичните закони мислят, че пета степен е пети братовчед, но не е така. Всъщност първа е родител дете, втора брат и сестра, трета с племенника, четвърта първи братовчед, пета с детето на първия(в гражданския брак може, в църковния не) и шеста втори братовчед. Просто в България заради имане и т н не се прави. Но реално Църквата позволява брак, защото сте братовчеди от шеста степен.

49.   И моят втори братовчед си падаше по мен и ме заглеждаше, аз него също, защото беше готин. При други обстоятелства, щях да започна връзка с него.
На тук присъстващите всичките им връзки ли са завършили с брак и деца?
А като попрочетете историите на кралете, ще видите, че масово са сключвали бракове между втори братовчеди.
Има риск от по-вероятно предаване на генетично заболявания, но в рода изобщо трябва преди това някой да е имал заболяване.