Споделена история от Тинейджърски

Изпращане на абитуриентка
Здравейте!
Понеже моя съученичка ще си празнува изпращането с роднини, ме покани също на вечеря с тях. Трябва ли да й дам пари, или мога да й купя и нещо малко, някакво колие примерно. Понеже възрастните дават по 50-100-200 лева, но на мен ми е странно да си дам половината пари, дадени на мен от роднини, за друго момиче.

Коментари

1.   Предполагам ще сте в ресторант. Значи ще има куверт, който предполагам ще е около 30лв. на човек. Значи това е минимума, който ти трябва да приготвиш за подарък. Не уточняваш колко близки сте със съученичката ти, но щом те е поканила, заедно с роднините си, явно държи на теб. Някак си не върви да и вземеш нещо за отбиване на номера или да разсъждаваш, че трябва да си дадеш половината пари, които са дали на теб. По тази логика как ходиш по рожденни дни? Тук не става дума за изхвърляне и мерене на възможности, а за уважение. А и роднините са си роднини, големи хора, с доходи, могат и големи суми да дадат. Ти си приятелка, ученичка, също абитуриентка, предполага се, че покрай баловете семействата ви имат доста разходи. Важен е жеста, колкото и банално да звучи.
Можеш да потърсиш до около 50лв. комплект бижута, ако познаваш вкуса ѝ. Така ще ѝ остане нещо за спомен от теб. Другия вариант е тази сума в красив плик с картичка (ако са ръчна изработка ще е супер). И при двата варианта не забравяй да вземеш и хубав букет. Можеш да вземеш и някакво по-скромно цвете за майката на момичето. Уверявам те, ще бъде оценено.

3.   От авторката:
Родителите й като цяло са заможни, има си пари, има си скъпи вещи, дрехи, бижута и затова не знам дали и аз да давам пари. Някак ми е много странно аз да съм тази, на която парите са й нужни за университет, а да ги подарявам на момиче, на което джобните й за излизане из града са толкова. Иначе аз обикновено за рождени дни избирам нещо, което да има реално приложение и полза и да е към 20 лева.

4.   Аз ако отида , букет цветя няма да нося. Това са хвърлени пари и отбиване на номера. Аууу , какви цветя ...и... След 3 дни в коша.

6.   Ако следиш темата.. Не отивай при това момиче, колкото и да сте близки. Ти както каза, си имаш свой живот и свои нужди. Тя те е поканила най-вероятно и ти да и дадеш нещо. Но в момента ,не смятам че има смисъл. Едни приятелки колкото и да са близки, рано или късно поемат в различни пътища и се отчуждават. Ще мине време, и тя ще забрави какво си и дала или просто няма да и пука. Моят съвет е, да не ходиш при нея. Късмет ти желая.

7.   Тук не става дума за мерене на финансови възможности, а за жест. Естествено, че няма как да и купиш подарък съпоставим с подаръците, на някой, който печели добре. Не е и нужно! Важно е, да не идеш с празни ръце. Така, че купи и нещо мило, ако ще и да е евтино. Може пък да и стане любимо, точно защото е нещо специално купено от приятелка.

8.   Не си длъжна да отиваш с роднините й. Даже неуместно ми се струва.
Излезте си младите отделно .