Споделена история от Тинейджърски

Груба съм.
Поне според съучениците ми. Аз се опитвам да съм мила. Искам да съм такава. Била съм тормозена 7години в училище и знам колко много дори и човек без да осъзнава, думите му просто нараняват другите. Но хората които ме тормозиха искаха да ме боли. Аз съм си срамежлива и не говоря много, ДОРИ когато някой ме наранява от страх аз да не го нараня защото не искам никой да чувства това което аз чувствам въпреки че го заслужават понякога. Но си го изкарвам на нашите. Понякога много им викам. И мама е такава защото е сред хора които я изнервят, а и тя е в критическата вече, а аз съм в пубертет. Мразя да им викам и им се извинявам. Опитвам се да спра. Проблемът е друг. В училище, понеже казах че съм тиха ме мислят за груба и студенокръвна, а аз съм просто срамежлива, а и не ги харесвам. Много са лицемерни. Понеже аз им слушам разговорите и постоянно чувам "Тая е грона/плоска/дебела." и рядко чувам да говорят хубави неща за другите. Когато говорят за свои интереси, или като цяло за себе си ме кефят повече защото имаме малко общи неща. Но както казах аз съм срамежлива и ме е срам да отида при тях, нищо че вече трета година съм в този клас. Просто нямаме много общо, а и са лицемерни както казах. Една съученичка ходи да вика на другите момичета че са дебели, а приятелят и е дебел защото тя го храни и от както са заедно е качил 15кг. и тя се хвали с това. Значи на другите пълни хора може да им казва да отслабват, а като е с приятеля си му вика че даже иска да го прави по-дебел. И много такива примери мога да дам, но това е един от тях. Та, този понеделник една госпожа вика "Защо не си като *моето име*, тя е толкова кротка и не вдига шум в часовете ми, а ти тука си пееш все едно си на улицата?" и тя вика "Като нея? Господ да пази. Добре че не съм като нея." и другата и съученичка почука на дърво. В следващия час госпожата си говореше със съучениците ми и го карахме като свободен защото бяхме напред с уроците и аз реших да си поспя. Не успях да заспя защото всички бяха шумни и това момиче което каза "Като нея? Господ да пази. Добре че не съм като нея." дойде и ме попита "Къде е Мария(момичето което почука на дървения чин)" и и казах че не знам. Ама не съм сигурна дали тя преувеличава или аз наистина го казах в груб тон, но тя ми се ядоса и ми каза да не бъда груба с нея защото нищо не ми е направила. Не исках да съм груба. Явно бях груба с нея. Аз и се извиних. Казах и "Ако съм те наранила някак, съжалявам. Не го приемай лично защото по принцип говоря така." и тя не ми прости. И понеже наскоро си купих гримове и почнах да ги нося почнаха да ми казват "Хубави сенки/червило/спирала." ама не знам дали го казват като комплимент или са просто саркастични. Просто те не са моите хора. Опитах се да стана близка с тях, но не мога. Не мога да бъда себе си край тях. Аз пред приятелите ми съм един човек(себе си), а пред тях съм един друг човек(не съм напълно себе си) защото знам че ще ме съдят, защото са си просто такива. Но може би съм груба въпреки че не искам. Как да спра да бъда такава и да се харесам на съучениците ми? Заради тях почнах да нося грим(не че момичето което ми каза да почна да нося грим въобще носи нещо повече от спирала, може би ми прави намеци че съм грозна) и си промених стила. Може би трябва да говоря с тях повече за да се сближим и да не изглежам груба в очите им. Може и да не ги харесвам, но не искам да съм сама.

Коментари

1.   Виж не си груба просто си срамежлива личност като мен, но по-добре вече да викаш на родителите си, защото те не са виновни, че такива неща ти се случват. Виж сега, твоите съученици не те мислят за студена а по-скоро слаба и без никаква защита, затова си изкарват комплексите си върху теб понеже човека, както може да бъде умен и културен, така може да бъде едно примитивно същество. Мисля, че (ако не сте го направили вече) да отидеш с родителите си и да докладваш за тормоза, ако нищо не предприемат другия вариант е да се преместиш ако това не може да стане освен да почнеш лека полека и ти да почнеш да им отвръщаш и когато например пак тази или някаква подобна те обиди пак и ти й отвръщаш, защото със добро много рядко се получават нещата (казвам ти го от личен опит) ако се налага да се сбиеш и това го направи знам, че това е един не особено добър начин, но така е за съжаление ако ли не изтърпи ги тия няколко години докато не завършите и това е.

Успех!

М. 14 г.

4.   Сериозно ли ти пука? Не се излагай .. нали са лицемерни защо ти е да те харесват?

5.   Аз бях същия като теб едно време. Стараех се да не обръщам внимание на съучениците си. Едва ги изтърпях- докато завърша. Въпреки, че си мразех успях да ги изтърпя до някаква степен.