Споделена история от Тинейджърски

Прокрастинацията в гимназията
Здравейте. Момче на 16 съм и съм деветокласник.
Вие как се справяте с прокрастинацията в гимназията?
Питам, защото не знам как да използвам потенциала си разумно...

Коментари

1.   Добър вариант е, стига да можеш да си го позволиш. Зависи най-вече от възможностите на родителите ти, дали са склонни да платят тези парички, защото не са малко. Аз уча по традиционните методи, не съм ползвла прокастинация, но бих ако имах необходимата сума!

2.   Завърших гимназия и беше бая учене и се справих. Всичко е до създаването на навик

3.   Много е важно да си дисциплиниран. Мога да ти препоръчам да си създадеш полезни навици, както №2 каза. Определи си отделни места за различните неща, които правиш и ги спазвай стриктно. Ще ти дам няколко примера: леглото си го ползвай само за спане, не си скролвай на телефона когато си там; измисли си някакво място, където ще си продуктивен, където ще пишеш домашни и ще учиш примерно, също така си измисли и място за развлечения, там ще прокрастинираш, ще си чаткаш на тела, ще гледаш клипчета и т.н. и си ги спазвай стриктно, така мозъкът ти ще свикне, че на определено място се правят определени неща и мисля, че така ще ти е по-лесно.

4.   Насилваш се да учиш. Ето, тук дори си имаш жив пример: или си създаваш навик, или ставаш като номер едно. Ако ти е кеф да си на едно ниво с маймуните, давай по старому.

5.   Защо не пишете на български, бе хора? Да се чудя каква е тази дума! Отлагане, така ми я преведе речника, знаех как се пише на английски и я написах! Хайде стига вече с тия купешки думи!

8.   Номер 1 изби рибата:) Ами с усилия да създадеш навик да учиш, ден след ден. Това е момента, после съвсем няма да можеш,

9.   Тайната на учението, както и в бизнеса, работата и други области на живота се нарича "интерес".
Ако нямаш интерес към нещата, които учиш е напълно естествено да прокрастринираш (нека да използвам тази идиотска чуждица и аз) до 101 и обратно.
Всяко нещо, дори и тъпизмите в нашата изостанала и напълно безумна образователна система, има интересни аспекти. Т.е. първо е важно да го знаеш това. След това е важно да идентифицираш интересните аспекти за себе си, защото те ще са твоята червена нишка през процеса на усвояване на знания! Реално след това ще ти е достатъчно да внимаваш в час на 50-60% , за да изкарваш 5-ци и 6-ци . Допълнителните усилия в къщи ако са повече от 20-30 минути на ден, правиш нещо неправилно!
И трето - много помага да имаш мотив да отхвърляш стегнато глупотевините за училището, за да имаш време за други по-важни занимания. Например - "Оправям домашните за 20 минути и отивам да играя мач" или "Оправям домашните за 20 минути и отивам да се лигавя на Ели, за да я оправя и нея" и т.н.