Споделена история от Тинейджърски

Не виждам смисъл да живея
Знам че моята история ще се стори глупава на много хора но имам нужда от съвет. Аз съм едно момиче на 18, което е убито от самотата и не знае как да се измъкне от положението до което сама се докара. Да започна първо от там че съм понесла много загуби в живота си от твърде крехка възраст. Сблъсках се със смъртта и болестите и то на едни прекрасни хора които с нищо не са го заслужили между които баща ми. Бях едно усмихнато и лъчезарно момиче което всички харесваха с много таланти и успехи а сега съм развалина. Имах добри приятели но после се сбъсках със злобата на хората и понесах много унижения понеже съм си срамежливичка и тиха което ме накара да се отдръпна от всички. Имам нужда от истински приятели. Преминах през толкова неща че вече не ме е страх от нищо друго освен от самотота! Моля ако някой ме раэбера да ми даде съвет.

Коментари

1.   Разбирам те прекрасно, но.... немога да ти дам съвет, тъй като аз самата се нуждая от такъв:( Ако искаш дай си скайпа да си поговорим може да намерим общ език!

2.   Съжалявам много за баща ти и всичко, което е трябвало да понесеш. Но не се предавай, гледай напред и махни страха от себе си. Ако успееш да направиш това, ще видиш че има живот. Просто си представи, че едно малко дете като падне и се удари, плаче, но после внимава и след време дори забравя, а не пълзи постоянно по земята, защото го е страх.

3.   Изходът е в това да си намериш нова среда. Ти си на 18 г., вероятно тази година си завършила или ще завършиш гимназия. Кандидатствай, постъпи в университет, намери си нови приятели. Опитай се да се отърсиш от стеснителността си и да приемеш младежкия начин на живот. Не е толкова трудно.

Чети!!! Няма по добър университет от книгите. Те са добри приятели и добри учители. От тях можеш да се научиш на много неща, включително и на това как да се отърсиш от страховете си и болезнената си стеснителност. Не забравяй, че повечето от нещата, написани в тях са нещо регулярно, това не са просто измислени истории, това са нещата от живота. Колкото по рано се научиш да ги разглеждаш като нещо естествено, толкова по-добре Научи се да ги приемаш и не живей в измислен свят на задръжки, страхове, скрупули. Разбира се не прескачай нормите на приличие, не бягай в другата крайност. Има неща, които не бива да се правят и ако си ги позволиш си навличаш нови неприятности: пий, но никога не се напивай, ако не можеш да се въздържиш пуши, но имай мярка; флиртувай с гаджета, но избирай връстници и никога вече обвързани мъже.

Погижи се да изглеждаш красива, помисли какво можеш да направиш за целта. Затова не са нужни бог знае какви усилия и средства, когато си на 18 г. Думите които трябва да запомниш са ЖЕНСТВЕНОСТ и СТИЛ. Придържай се към тези две правила и ще бъдеш предпочитана в голяма част от случаите. Вероятно и без това си хубава, но винаги има какво да се направи за да сприраш погледите. На твоята възраст това е важно!!!

Чувството за хумор също е важно. Шегувай се със себе си и не си позволявай да иронизираш другите, няма да имаш успех. Не се занимавай с клюки и не ставай душеприказчик на хубавички и лекомислени приятелки.

В никакъв случай не спирай да търсиш приятели, развлечения и хобита. Пътувай, запиши се на танци, на чужд език, на рисуване, на .... всичко което ти е интересно и ти се отдава (а може и да не ти се отдава чак толкова) Ще видиш, че ще намериш приятели и сродни души. Неприятностите в предишните години са минало, живей заради баща си, той би искал така! Само не се затваряй в стаята си, ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!

4.   Meрси №1! Скайпа ми е diqna_nikolova
Супер много имам нужда от помощ така че ще се радвам ако ми пишеш.

5.   Здравей миличка, разбирам те мн добре, но ще ти кая едно, не се предавай никога, след като си достигнала до тук, и си минала през толкова препятствия, ти си герои :)

Няма да си сама, винаги ще се намерят хора, които ще те разберат и ще бъдат до теб, просто трябва да си самата себе си и запомни едно-когато съдбата ти затръшне врата пред лицето, мини през прозореца :) Аз се казвам Силвия, ако искаш да си пишем имейла ми е sil_zan@abv.bg :)

6.   Не се предавай ей!!! Кво си се отчаяла такава? Я горе главата и гледай напред, толкова е хубав живота!

7.   Аз съм №1 немога да те намеря в скайпа. Имейла ми е mire_11@abv.bg Пиши ми!

8.   Мило момиче, не се затваряй сама в къщи с болката си, защото по този начин няма да преодолееш самотата. Излизай, търси нови приятелства и съм сигурна, че ще срещнеш приятели на които да можеш да разчиташ и ще си прекарваш забавно и весело с тях. Не зная в кои град живееш, но ако имате балкан ходенето в планината също много добре действа, сваля стреса и те зарежда с положителна енергия.

9.   Ще ти кажа едно нещо от една песен:
Един баща на смъртното легло дал на своя син две писма едното да отвори в мъка а другата в сполука. Не минало много време сина нямал пари и приятели и отворил първото писмо, а вътре в него пишело - знам какво е да си беден и да теб да няма никой няма страшно мили сине и това ще мине.

Не минало много време и променила се съдбата спечел злато и пари имал и приятели отворил второто писмо а в него пишело. Браво сине ти спечели всички те обичат но от мен да знаеш сине и това ще мине.

Всичко е до време а всичко зависи от теб самата контактувай.

10.   Минала съм през това, бях на 18-19, когато самотата ме убиваше.
Факт е че това минава, както ти казва номер 9.

А за съвета на номер 3: какво да добавя, освен, че е перфектен.
Имаш вече план за действие, нали?
Освен това се вижда, че намери и сродни души.

А и такива като мен, които не са в твоята възраст, а на два пъти повече и ти казват, че са минали през същото на твоята възраст.

Сега разбираш, че не си сама, нали?
Пожелавам ти много усмивки!

11.   Която и да си ти не стигай да крайности.
Ще ти разкажа нещо от моя живот, който до-голяма степен е
е по-гаден от твоя.
Това, което казват хората може да наранява или да лекува.
Но в моя живот не само, че съм нямал никакви приятели и ми е било самотно, че съм се питал като теб има ли смисъл.
Но аз се радвам сега на по-хубав живот.
Колкото и да е отчайващо винаги има надежда.
Просто трябва да стискаш и да понасяш.
Ако не можеш да видиш светлина започни да си запълваш
времето със нещо хубаво.
Хората са лоши поради тази причина, че очите им са заслепени и това вече не е чудно понеже Богът на този свят е Дяволът.
Знам какво изпитваш, но трябва да изкупуваш благоприятното време защото дните са лоши!
Във Писанието е предсказано, че ще дойдат много кризисни времена.
Трябва да очакваш, че ще става и по-трудно.
Моя съвет към теб: може да си сама, но не и самотна.
Помисли върху това.
След това се опитай да си събереш мислите.
Колкото и болка да изпитваш не падай духом.
знай, че всички хора страдат.

12.   Живота е тежък трябва до го приемем.
В крайна сметка всеки ти забива нож в гърба и ще си вечно сам. Всяко щастливо начало си има тъжен край. Това е живота.

13.   Аз съм в същото положение като тебе. Даже и по-зле. Момче на 17 години

14.   Щях да ти дам съвет но немога. Аз след не успях кто се борех толкова много не успях да се справя с доста неща съжалявам за баща ти. Обедена съм, че е бил досб ър човек, а и не се предавай и ще си намериш работа ще заживееш просто щастливо!