Споделена история от Тинейджърски

Проблем с брат ми
Здравейте, аз съм момиче на 17.
Имам по-малък брат на 13, с който делим обща стая. Преди време родителите ми хванаха брат ми да гледа как се къпя през ключалката. Баща ми мнооого се ядоса и го наказа жестоко. Мислех, че това е решило проблема - но не е. Постоянно следи кога излизам от банята и отивам да се преобличам и влиза в стаята правейки се, че търси някви неща. Не искам да казвам на наще, защото не искам пак да го бият, но не знам как да му обясня, че това е гнусно, без да увредя представите му за жените.
Какво да правя??

Коментари

2.   Без да кажеш на ваще няма да стане. Не е задължително да е извратеняк, сигурно му е интересно просто, но е на 13 не е чак толкова малък де да знам.... по-добре им кажи, не е твоя грижа да го възпитаваш. Ако е възможно и не делете стая, аз със сестра ми спрях да деля стая още на 15, тя беше на 10, въпреки че сме момичета трябва всеки да си има самостоятелна ако е възможно. Съветът ми е да кажеш на ваще, те ще го строят, но трябва да му обяснят, че това не е нормално, а не да го бият..

3.   Кажи му- събличам се, марш от тука (хващаш нещо с което го бият); (като излиза) -и гледай да не останеш без едно око през ключалката.

4.   Aми, ти си насилвана от собствения си брат и решаваш да не казваш. Утре ще ти се случи по-гадна случка и ще си затраеш от срам, примерно. Той е пубер и сигурно само това му се върти в главата, но той трябва да бъде насилен и да разбере, че не стават така нещата. Има достатъчно за гледане в нета, че да се упражнява по тебе. Да не говорим, че сигурно те развява по приятелите си.

5.   Имаш право да му се сърдиш а той хлапе на 13г вместо да си хване някоя приятелка тръгнал нашия да те следи какво правиш. Хлапак! Вместо да си гледа уроците тръгнал да следи като се обличаш. Как го търпите?

6.   Единственото,което може да направиш като по- голяма сестра е да му обясниш как стоят нещата . Нека обещае,че няма да те следи и ако наруши това нещо- може да го накажеш с мълчание- (игнор от твоя страна) С право си му обидена,като ги прави тези неща. Попитай го има ли си приятелка, дали той я следи,когато отива на гости на момиче. Аз ако бях твой брат - нямаше да постъпя така . За да не го бият вашите най- добре е ти да му обясниш каквото има на сърце- но не го нападай , за да не го накажат заради теб.

7.   Бъди лоша кака тоест като те наблюдава го дърпай за косата и викай ,,Ще ме гледаш ли още?!"продължи така един месец и ще се спре

8.   Номер 7 ти луд ли си? Какви са тия съвети??? Как ще го дърпа за косата, това е вид насилие. Какво като момчето е на 13. Мило момиче- не слушай номер 7, говори пълни глупости. Хората трябва да се уважават а не да се дърпат коси. Всичко трябва да има нормалн разговор. Поздрави - от номер 5 и 6

9.   Пърди хващай го за косата и му бутай главата отзад и викай- Айде бе нали искаше да гледаш!
Като си с напикани гащи сядай около него, дигай краката на някой диван и като го набараш за косата наври му носа на пусито и блъскай обратно и викай- АЙ бе нали искаш да гледаш.

10.   Номер 9 много гнусен коментар! Няма що! Същия си като номер 7. Ама,че извратено. По добре не давайте съвети и не пишете глупости

11.   Ако беше мой брат излизам и така ще го ритам

12.   Хахаха номер 9-Уби мееее