Споделена история от Тинейджърски

7 клас, 2021
Здравейте. Аз съм момиче, което е 7 клас( ако не сте го разбрали от заглавието). Тъй като искам да уча във Втора Английска гимназия, но много се притеснявам, че няма да ми стигне бала, защото вчера беше матурата по БЕЛ беше лесна, но имам 3 елементарни грешки първи модул. Тезата мисля, че ми е добре, ама преразказа… Доста трудно запомнящ(поне за мен) и с много описания. А, по математика никаква ме няма. Въпреки, че имам 6 за годината (както и по БЕЛ). Просто не съм уверена в знанията си. Мисля да си купя бал от клуб 33. Имам няколко въпроса.
1. Кога трябва да се отиде? (Ден през седмицата, час и преди или след матурите.)

Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Как така да си купиш бал? Къде в 33 го продават? Много съм назад явно

2.   Да! И аз искам да знам за купуването на бал! Колко е и с кого да говора?

3.   Боже мой!На твоята възраст съм, приеха ме в Американския колеж. В шок съм от детинското ти мислене и видимо малък кръгозор. Не се ли сещаш, че щом цяла София се е изложила на преразказа, тогава балът ще падне и разликата между отличници и средно ниво ще е видима. Важни са точките на конкуренцията, защото ако масово имат тройки, то тогава тези с петици ще заемат местата в елитните гимназии, а за шестиците да не говорим. Как може да си толкова низка? Нима искаш да отидеш там, където не ти е мястото? Човек като теб няма място в елитните училища, тъй като там хората са трудолюбиви и грамотни за разлика от теб. Преди да се редиш за 2АЕГ се научи да членуваш и да поставяш правилно запетайки. Ако си мислиш, че в клуб 33 се продават точки, тогава си в грешка. Невъзможно е в чалготека да се правят такива неща.

4.   Моля. Какво. Как така, може да си купиш бал?!

6.   Не те ли е срам с измама да искаш да заемеш мястото на някой, който наистина заслужава да бъде там? Като не ти стигне бала за там има и други училища няма да свърши светът! Няма да е честно с пари и връзки да се намърдаш там спрямо другите хора, които са положили усилия. Ами ако утре решиш да ставаш лекар и си вземеш дипломата по втория начин ще може ли да си простиш ако човек си замине заради твоя грешка, защото вместо да учиш ти си преписвала или си купувала изпитите?

7.   Автор: Здравейте. Благодаря за коментарите ви. Наистина съжалявам ако съм обидила или наранила някого. Когато писах “писмото” бях под напрежение. Исках да си взема бал, за да не разочаровам родителите си. Отидох на изпит в Американския колеж в София- не ме приеха (очевидно). Исках родителите ми да бъдат горди с мен. Наясно съм, че не е редно с измама. Не бях тръгнала и да го правя. Просто бях заинтересована.

8.   Авторка: (към номер 6) Разбирам Ви, господине/госпожо. Наистина не съм искала да Ви засегна. Просто попитах от интерес, не съм тръгнала да си взимам бал. Наистина много ме е срам, че попитах, но предполагам, че е било моментно. Извинете ме.

9.   Авторка: (към номер 3) Наистина се радвам за успехът ти. Не мисля, че мисленето ми е детинско, просто попитах въпрос, който ме е заинтересувал тогава. Наистина се извинявам, че съм те засегнала по този начин. Извинявам се и за неграмотността ми.

10.   Авторке, колко точки имаш?

11.   Авторка: (към 10) Имам 84 по БЕЛ и 97 по математика. ☺️

12.   Видя ли, авторке! Няма защо да се напрягаш. Освен уиски от клуб 33 са ти дали и страхотен бал! В Испанската, където предполагам си приета, всички бягат по дискотеките за бал.
Поздравления за резултатите, личи, че си се старала! Вашите сигурно са много горди.

13.   Номер 12: Не съм приета. Приеха си ме във 2АЕГ, но преди няколко месеца отидох на изпит за едно частно училище. И ме приеха. И се записах в него. Училището е Britanica Oark School.

14.   До номер 3 и мен ме приеха там и там ще уча. Постоянно съм в търсене на хора за там, така че, ако имаш и още познати или някой друг - казвайте!!!

16.   14, имаме си тема за АК, където можеш да питаш бивши колежани за положението там и да комуникираш с бъдещи такива, ето линк http://spodeli.net/17/story-159616.html
Единствената ми тревога за там са разказвателните предмети.