Споделена история от Тинейджърски

Висше, География, Компютърен техник или и двете?
Здравейте! Аз съм на потчи 19 години и завърших тази година 12ти клас. Бях твърдо решен да уча география и педагогика и все още искам, но започнах да имам някакви съмнения че не искам да уча това. Та днес ми се случи така че трябваше да си оправя мишката на компютъра, (оправих я) и както се занимавах, спомени от детството нахлуха в главата ми, а именно как си представях че ще работя нещо където ще разглабям и поправям различни машини, компютри и така нататък. И осъзнах че искам да уча и за компютърен техник, да оправям компютри. Компютърната ми грамотност е на добро ниво, сам съм си оправял програмите и компютъра когато се е налагало, но само частично, не съм отварял и ровил вътре в него (което е част от работата на компютърният техник). Аз просто не виждам да искам да уча за нещо друго, географията и педагогиката защото искам да имам образование за учител или да мога да работя нещо с деца, хора, или екскурзовод, а пък компютърен техник защото ми е страст честно казано, дори и да не претендирам да ми се купуват някакви скъпи компютри и телефони, от малък да се ровя в тези машини или други си ми е мечта и ми е интересно, искам да се науча и да превърна това в професия. Та нека задам въпросите си след своето обяснение :

Компютърен Техник:

1 Къде мога да запиша и за компютърен техник, в университет или мога да изкарам курсове?

2Има ли значение дали съм изкарал университет или курс чрез който съм придобил квалификация, и дали едното е с предимство или няма значение?

3 Ако съм нает към някоя фирма, или работя друго, мога ли да работя на частно като допълнителна работа това след като имам квалификация (аз препдолагам че мога, знам малко глупав въпрос)

4 Колко горе долу е заплатата на един компютърен техник, и ако някой работи това на частно колко пари си докарва с това (съжалявам че питам така, но знаете че е важно да гледаш и заплатата в днешно време)

География: Кое да запиша География или за Компютърен техник, или и двете най добре? (Няма да питам мн за географията защото вече съм проучил)

[Като допълнение искам да кажа че смятам да изкарам и курсове за готвач, защото готвенето ми се отдава и обичам да го правя. ]

Благодаря на всички откликнали на въпросите ми! И на модераторите за публикуването на историята ми!

Коментари

1.   Може би електрониката е най-близко до това което търсиш, останалото не се учи в университета.

2.   Какво разбираш под "компютърен техник"? Ако жеанието ти е да можеш да сглобяваш и рзглобяваш компютри на съставните им модули, и да ги подкарваш, качвайки им OS - това можеш да го научиш, фледайки няколко клипчета в Тубата и събирайки малко практически опит селд това...

Виж, ако ще поддържаш сървъри или клъстери от сървъри, ще ти трябват малко по-сериозни курсове.

За геогафията ти препоръчвам да си вземеш VR-шлем и до си качиш на компа Google Earth VR - аз така много си подобрих моята география :)

3.   До сега щом не знаеш какво искаш значи си за сервитьорка.
Ний сами си ровим по компютрите и си ги правим, компютърджии не ни трябват, освен ако викаме някой кабелджия за нов Нет.
И географи не ни трябват, има си Гугъл мапс, великите географски открития през 15 век бяха.
Виж педагогика да, за детската градина възпитателки трябват, така е.