Споделена история от Тинейджърски

Микроблейдинг на 16 години?
Здравейте. Момиче на 16 години съм и преди 3-4 години си оскубах веждите много зле, предимно началото на самите вежди. Оттогава всеки ден ги рисувам, но вече ми писна. Поинтересувах се и видях японския метод за рисуване на перманентни косъмчета. Избрах си студио, в което да ми ги направят, доверих се на козметичката, понеже предишните и работи са изключително добри и изобщо не си личи, че веждите не са истински. Въпросът е, че се колебая, защото все пак съм на 16 и не знам как това ще се отрази на кожата ми няколко години по-късно. Съвети, мнения?

Коментари

1.   Аз направих първия ми блейдинг на 18, изчакай до тогава. Не изглежда естетически добре микроблейдинг на 16 годишно момиче.

2.   Започнала си на 12 години да се скубеш?! Майка нямаш ли си, че да те вкара в правия път? Как не те е спряла? Малките от много ранна възраст сте изкуствени, ингересно е кой плаща за това удоволствие.

3.   Аз на 18 си го направих, подобно беше като при теб. Не ми се е отразило зле, единственото което бих те посъветвала е да си помислиш много добре, защото като избелее пигмента на мястото на рисуваните косъмчета остават резки, тоест като пипнеш с пръст се усещат вдлъбнатини и в тоя ред на мисли е добре да се поддържа на примерно 2 години. Не забравяй и слънцезащитния фактор който трябва да им слагаш всеки ден, за да предотвратиш по-бързо падане на пигмента.
По принцип ако търсиш вариант който не оставя тези резки, това е перманентния грим, той е просто пигмент с няколко игли вкаран в кожата, като татуировка, при микроблейдинга се действа с ножче мъничко.

4.   И при мен го има това - само че съм мъж на 28. Не знаех какво правя в даден момент, но при мен е нормална ситуацията

5.   Здравей, мило момиче!

Аз съм ти кака с някоя година, и вече няколко пъти се подлагам на процедурата, така че имам значителен поглед както над самия процес по рисуването на косъмчетата, така и по отношение на възстановяването и крайния резултат.

Какво ще те посъветвам? Отивай смело, щом е наистина важно за теб и новите вежди биха ти подарили ново самочувствие, но следвай много внимателно насоките на козметичката си. Притесненията "как ще ти се отрази няколко години по-късно" са безпочвени, защото ако дамата работи добре, разрезите от блейдинга няма да ти оставят белези по кожата под косъмчетата, а самия пигмент ще се заличи по естествен път след 6 до 12 месеца. Перманентния грим е този, който остава за период от 3 до 5 или повече години.

Още важни уточнения за микроблейдинга:

1. Не приемай лекарства 24 часа преди процедурата, за да не се разрежда кръвта ти. Не пий алкохол.

2. В деня на процедурата не си мокри лицето и не си скуби веждите, но задължително хапни нещо предварително, защото впоследствие ще загубиш малко кръв и може да ти прилошее. Добре е да не ходиш сама в студиото, от една страна, за да имаш подкрепа в лицето на родител или приятел, а от друга, защото наистина може да ти прилошее от болка или кръвозагуба (не се очаква да изтекат литри кръв, вероятно става дума за няколко капчици, но не знам какъв е толеранса ти към болка, така че е добре да си подготвена най-вече в случай, че по принцип си с ниско кръвно налягане).

3. Наблюдавай дали козметичката ти работи с чисти ръце и стерилни уреди. Не се съгласявай да започне да ти рисува веждите, преди наистина да си одобрила формата, с която ще бъде крайния резултат. Помоли я да ти начертае предварително и двете вежди, за да се видиш и оцениш. Ако имаш притеснения, задавай въпроси смело и в момента на възникването им.

4. Вероятно дамата ще ти нанесе обезболяващ крем, с който да постоиш десетина минути. Въпреки това се подготви психически, че болка ще има, като усещането е индивидуално за всеки, но обикновено се усеща като грубо драскане. Продължителността на процедурата средно е между един и два часа, като след това гледай на новите си вежди като на две отворени ранички, защото в същността си те са точно това. Ще минат през всички фази на заздравяването (първите 2 дни ще изглеждат по-тъмни, после ще се свият и сгърчат, след това коричките ще започнат да падат и веждите ще изглеждат доста смешно и на петна, след това ще избледнеят, и накрая ще остане крайния резултат, който обикновено има нужда от ретуш. Цялото заздравяване ще отнеме между десет и 25 дни, като крайния резултат зависи пряко от 3 фактора: а) твоята кожа и начина, по който ще реагира на процедурата и пигмента, б) опита на козметичката и в) грижите, които ще положиш за новите си вежди.

5. Десетина дни след първичната процедура:
- не тренирай силови спортове и се стреми да не се потиш активно;
- не излагай лицето си на пряка слънчева светлина;
- не пипай зоната на веждите си с неизмити ръце;
- внимавай, когато нанасяш тоник, мицеларна вода или друга козметика по лицето си, тя не бива по никакъв начин да влиза в контакт с веждите ти.
- не мокри веждите си с вода през първите седем дни, но и не ги оставяй да изсъхнат също, защото колкото по-бързо паднат коричките, толкова по-компрометиран ще е крайния резултат, така че кремчета от типа на A&D или Бепантен вършат чудна работа за добро овлажняване. Не мажи прекалено много от крема, напълно достатъчно е да ползваш клечка за уши (нова за всяко мазане) и да се мажеш през няколко часа по мъничко на всяка вежда.
- когато раничките (веждите) започнат да заздравяват, ще го усетиш по засилващия се сърбеж и нуждата да се почешеш. Не се чеши по никакъв повод, колкото и трудно да е, остави веждите да заздравеят по естествен начин. Ако ги чешеш, макар и леко, пигмента ще падне по-рано и крайния резултат ще е на дупки/петна.
- след като коричките паднат, за да се радваш по-дълго на резултата от усилията ти, можеш да се мажеш целогодишно по веднъж-два пъти на ден с крем за слънце с 30-ти до 50-ти фактор и защита от UVA/UVB лъчи.
- след първичната процедура резултатът няма да е на 100% съвършен, така че се подготви за поне още един ретуш след месец. Напълно нормално е резултата първия път да не е супер перфектен, все пак става дума за кожата ти.

Дано съм била полезна, успех! :)