Споделена история от Тинейджърски

В депресия съм и съм асоциален нуждая се от помощ.
Както вече разбрахте от заглавието никога не съм бил контактен човек и искам да променя това в мен, но просто не знам как. От 2 години насам почти не излизам и основно си играя на компютъра. До преди време си имах една прекрасна групичка от хора с които се събираме доста често и може да се каже, че с тях преживявах едни от най хубавите си моменти. Но поради моя вина и не само вече почти не се срещаме с тях. И сега ми останаха само двама истински приятеля. Сега се опитвам да си намеря подходящите хора но просто не става. И факта, че не съм много разговорлив не ми помага и от година и половина насам си мисля, че съм пълен провал защото съм момче на 17 години и не съм имал приятелка до сега и тази мисъл все повече ме депресира и в същото време ме изпълва с гняв. И просто не знам как да променя положението си например като ходя на училище от целия клас има 2-3 момичета с които си говоря повече обаче малко трудно намирам тема за разговор защото интересите са ми страни и не мога да ги вмъкна в обикновена тема за разговор. И също сега се опитвам да тренирам и да си намеря работа с една дума да си подобря живота. Обаче това, че не мога да намеря човека до себе си просто ме съсипва. И според вас има ли някакъв шанс да се оправя с времето или просто съдбата ми е такава?

Коментари

1.   Добрите хора имат много малко приятели, два пъти подред голям съм от теб и имам трима приятели и всички са от детството ми. От университет от работа от дискотеки всички са само познати и всеки иска да те използва докато само си му полезен. Не е зле положението ти просто си тийн и не го приемаш за нормално, а що се отнася за жените ще си намериш твоята и то тя ще е тази с която за всичко съвсем свободно може да си говорите а не само по определени теми. По добре сам от колкото с лоша компания. Пази се

2.   Здравей,

Най-важното според мен е че си забелязал че имаш проблем и търсиш начин за разрешаване. Щом търсиш помощ, значи си на прав път и ще се справиш!
По начина по който си описал ситуацията, смятам че си интелигнетно момче.
Депресия е доста всеобхватна дума. Има по-тежки и по-леки симптоми, но няма нищо общо с тинежджърските години които сами по себеси са доста тежък период тъй като в точи период децата формират своята идентичност и самостоятелност от родителите си и израстват (може да потърсиш какво е депресия в гугъ и как да се справим с тинейджърските проблем).
За Асоцялност също смятам че е крайно да се говори. Аз също избирам хората които да допускам до себеси. Открих че ако се събереш с хора с които имаш сходни интереси по-лесно се сформират приятелства.
Много хубаво че си се назочил към спорта! Не спеорай колкото и да е трудно понякога.
В България хората ги карат да се задомяват много рано и от там се поражда една изкуствено насадена нужда да имаш някой до себеси на всяка цена. Трябва да работиш над себеси, да се осъвършенстваш. Не ти да търсиш, а теб да те намерят.
Желая ти успех!
Бъди позитивен и всичко ще бъде наред!

3.   1, много сте ми "интересни" тези, дето все "някой ви използвал" :)
А вие какви сте - не използвате ли? Отгледали ли сте САМИ дори един домат или едно пиле от тези, дето сте изяли през живота си? Нещо да сте изобретили? Двигател, часовник, компютър, велосипед, агрегат за производство на електричество? Една ел. инсталация да сте направили? Въобще нещо?
Използвали ги били! Ако не беше жалко, щеше да е смешно...