Споделена история от Тинейджърски

Едно момче ме заплашва
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Преди около 1-2 месеца се запознах с едно момче в Facebook. Той ми поиска приятелство и аз го приех (не знаех че ще стане така). И започнахме да си пишем. Писа ми че съм била сладка и подобни неща от сорта. Каза ми че е от същия град от които съм и аз. Аз направих грешката да му кажа къде уча и в кой комплекс живея. После ме пита дали си имам гадже-казах му че нямам. Пита ме дали го харесвам и аз му казах, че не харесвам момчета с руса коса и сини очи.

След 1-2 дена е видял с кои момчета най-много си пиша в Facebook. И започнал да им пише, че много съм ги харесвала, че съм искала да им правя св*рки и пр. Аз като разбрах от тях че им е писал се ядосах и го блокирах.

Той започна да си прави нови профили само за да ми пише, но аз го игнорирах. Мина около 1 месец и сега пак започна да ми иска приятелство в Фейсбук, но аз пак го игнорирам. Но преди малко ме намери в скайп и ми писа, че скоро ще бъда яко на*бана...

Започва да ме е страх, че ще ме намери и не знам какво ще стане... Хора моля ви помогнете, кажете според вас какво трябва да направя, за да спре този тормоз или да го уплаша по някакъв начин.
Благодаря Предварително!

Коментари

1.   Ако е на твоята възраст не се притеснявай толкова, но ако е по-голям имаш основание. Кажи на вашите или просто гледай да не се луташ сама насам и натам гледай да си все с хора. А най-добрия вариант е да седнеш и да си поговориш с него като с нормален човек.

2.   Има хора, които отговарят за Фейсбук, администратори -пиши за проблема си на тях! Вече има и интернет полиция-ИНТЕРКРИМИ-пиши им за разрешение на това хулиганство-заплахите не са безобидна работа! А отсега натам-умната като се сприятеляваш с непознати в нета!

3.   Ужас, мога да ти изредя колко глупаво си направила, но очевидно си знаеш няма да ти натяквам. Значи човека или само се отваря или не блафира, аз сигурно до сега да съм го блокирала отвсякъде и да не добавям нови приятели. Най-добре казвай на вашите ще се ядосат може да викат, ама няма да те оставят.

4.   Друг път да знаеш да не казваш на кой да е, къде живееш. Най-вероятно просто се прави на интересен и си приказва простотии, с цел да се заяжда или да те сплаши.

По-добре го блокирай и в скайп, а и не вярвам да тръгне да те търси и подобни. Сигурно ще намери да досажда на някое друго момиче, след като при теб не се е получило. Можеш да кажеш на родителите си или пък на приятелите си, ако така ще ти олекне.

П.С( синеоките русокосковци са сладури, а и недей да определяш само по-косата и очите, но този определено е чалнат)

5.   Не се притеснявай и аз имам малък проблем с едно момче
можеш да му кажеш че си казала на родителите си

6.   Фейсбук е опасно нещо, особено в ръцете на малки и наивни хора. Извинявай, ама сама си си виновна. Е надявам се тоя да не е някой изруд, и дано не ти направи нещо.

7.   Просто спри да си пишеш с непознати в Нета. Фейсбук НЕ Е сайт за запознанства!!! А твоите родители са безотговорни, че на тази възраст ти съсипват тинеджърските години като са ти прекарали интернет. Вместо да ходиш по дискотеки а вкъщи да четеш книги, ти киснеш в нета. Браво!

8.   Абе момиче както те гледам много си уплашена и явно ти не знаеш да oтвръщаш на удара... остави възпитанието и всичко друго с невъзпитани хора и ти ще си невъзпитана! Кажи му да се маха кажи му че ако продължава ще си навлече големи неприятности. Така става и не се притеснявай той като види, че ти не се даваш ще тръгне да си търси друго занимание!!!

9.   Както казахa по нагоре не се размотавай сама, и най вече на опасни места. Това че сте от един град, не ти дава право да казваш инфо за себе си. Бъди по предпазлива, недей да говориш повече с него, не мисля че е добра идея да се срещнете.. най-вече да сте сами. :)

10.   Миии...
Зависи до колко сериозно го приемаш...
Може да му подметнеш идеята че ще пуснаеш жалба в прокоратурата (не в полицията че там всички са инвалиди) ако не спре да ти досажа. На 14 си така че една присъда за педофилия ще му седи "перфектно" в CV-то... Съшо не забравяи да му споменеш че каквото и да ти се случи ще търсят него и него ще държат отговорен независимо дали има нещо общо или не - така няма да посмее да направи нещо дори чрез други хора.
Ако не се откаже - пусня жалба наистина. Полицаите може и да са некадърни ама затворниците много ги "обичат" педофилите...

11.   Носи си джобно ножче и спрей за самозащита

13.   Няма в България още закон, който да те предпазва, това се нарича „стокинг“ и има в Германия да кажем 5 години затвор дори за това - има ефективна присъда от 4 години вече пройзнесена. Явно сме назад...

И на мен се случи, затова промених цялостното си поведение в интернет. Затворих си фейсбука - сега никой не може да ме търси и намира, както и да ми пише и да ме кани за приятел. Остават си приятелите, които имам + аз мога да търся нови хора, но не и обратното. И скайпа си закрих стария и си отворих нов под псевдоним, дадох го само на отбрани хора, както и скайпа ми е на най-рестриктивното ниво. Затворих си всички акаунти във форуми, блогове, мейл адреса и т.н.
От тук нататък промених изцяло поведението си онлайн, така че човекът да не може да ме намира лесно. Успех

14.   Никога не приемай повече непознати вав фейсбук или кадето и дае по добре се консултирай с човек на когото имаш доверие

15.   Аз съм номер 9. пиша защото има и друг вариянт ето го и него -
Иди в телефонния ти оператор даи номера на съответното момче и кажи да се забранят всякакви повиквания или съобщения от този номер към твоя!!
Успеех!

16.   Първо да кажа че съм ви благодарна за съветите :) Знам че съм постъпила глупаво но за напред ще знам и ще се поуча от грешката си. Много съм съгласна с номер 1 който е писал(и аз така си мислех да направя). И забравих да кажа че момчето е на 14 години(колкото мен).

За тези които казват да кажа на родителите си ще ви кажа че ме е страх да им кажа.Те са много строги и отговорни родители. Не са някои на които не им пука за детето им. Но не мога да им кажа защото ме е страх :(
И да кажа също че Facebook ми е видим само за приятели и никой не може да го вижда! Благодаря ви много! Ако имате още съвети казвайте :))

17.   Много ми хареса как мисли номер 1 (същото което мисля и аз да направя)! Да ви кажа че аз не съм от онези безотговорни момичета, родителите ми са строги и им пука за мен но не мога да им кажа защото ме е страх. Не съм от онези момичета които излизат вечер с приятели. Ходя най-често на тренировки и на даскало. За въпросното момче : Той е на 14 години(колкото мен). От една страна ми изглежда глупаво да тръгне из града и да ме търси но за всеки случай винаги ще съм с хора около себе си и няма да ходя на места където няма хора. Facebookа ми е видим само за приятели и съм се защитила. Знам допуснала съм грешка, но ще се поуча от нея. Благодаря на всички! Ако имате други предложения пишете. :):)

18.   Отиди при кварталния и се оплачи. Няма от какво да се притесняваш, съвсем нормално е да искаш да се запознаваш с нови хора, ненормалното е те да те тормозят. Кварталния най-вероятно ще иска да се отърве от теб, но ако отидеш с майка си и пуснете всичко в писмена форма ще кандиса. Ще го извикат и ще му съставят протокол за предупреждение, в повечето случай това действа безотказно.

19.   С една приятелка имахме такъв случай. Едно момче с 1-2 години по-голямо от нас ни преследваше, заплашваше ни, ние отидохме в полицията да се оплачем, а те ни казаха ако се повтори да отидем с родители. Но с течение на времето той ни остави. Понеже живеем в един град като ни види каже ни някоя глупост и това е. Колкото до facebook, там го блокирахме, той си направи друг профил, но нищо. Не се притеснявай, според мен ще те остави на мира. Успех :)

21.   Няма страшно. Той е от тези на които устата им много знае. Просто дрънка тъпотии за да те изнерви. Ако питаш лично мен по опасни са тези които не говорят, всмисъл които не предупреждават. Накратко НЯМА СТРАШНО.

22.   Ако е някой фалшив профил (каквито има много там) няма от какво да се притесняваш. Има завистливи момичета които редовно правят профили за да заплашват други момичета защото виж ти били по-хубави от тях.

Не се притеснявай не му се давай нареди го едно хубаво и ще те остави намира. Обаче както по-нагоре казаха, внимавай къде се размотаваш и се движи поне с 1-2 човека поне да имаш подкрепа ако евентуално стане нещо.

23.   Благодаря ви много! Поне малко ме успокоихте! :))

24.   Ако е на твоята възраст, предполагам се досещаш за акъла на 14 годишен пикльо. Те само се чудят как да изиграят някой, но има вероятност и да ти направи нещо. Движи се с повече хора и в краен случай кажи на вашите. Защото все пак, те са хората, които най-много биха могли да ти помогнат.

Ая. :)

25.   Бе стига с тоя Фейсбук бе... т'ва ви е целия живот.
И за проблема кажи на родителите си, или на някой по- здрав брадовчед, да го пречука

26.   Кажи на родителите ти . и на ченгетата запази съобщенията от фейсбук за доказателство :) :)

27.   Изтрий си профила от Фейсбук. Фейсбука е една голяма глупост.

28.   Кажи на баща ти да видиш кой ще е наебания

29.   Здравей прочетох ти историята и както прочетох малко от съвета на номер 1 няма какво да се плашиш ако е на твоята възраст но щом така се отваря и си измисля какво ли не бих казал че той е на 12/13г. ако е по голям няма да се занимава да си съчинява какви ли не глупости както ти си казала адреса си и училището си ако е бил по голям до сега да е дошъл но не... вариянтите са да е на твоята възраст или по малък затова няма какво да се плашиш ако го срещнеш някъде и той тръгне нещо да ти прави удряш във слабите части (между краката /Главно/ посягаш към очите и т. н. ) 2-3 пати да го удариш и той ще разбере че си силно момиче и че не се даваш лесно :) но ако е по голям от теб тогава гледай да има някой около теб...

Поздрави Хардкоре Синдроме (Neverfalldown)

30.   Добри съвети са ти дали. А ако все още не искаш да се оплакваш на никого пробвай първо сама да го постреснеш. Съвсем спокойно му пиши, че си казала на родителите си или че можеш да разбереш адреса му, като проследиш разни негови профили в нета или скайп(не знам как точно става, но можеш да разбереш адреса на даден потребител). Кажи му, че много хора(близките ти, приятели)са разбрали за него и ще му се стъжни яко.

31.   Затова на малки и наивни момиченца, достъп до интернет не трябва да се дава. Преди да приемеш каквато и да е било покана, помисли. Не се притеснявай, тоя яко те ебава... ако стане по-сериозно, извикай 10-15 момчета да му смелят мутрата.
- Непукист П

32.   наеми си бодигард, боядисай си косата или носи перука за да не те разпознае в гръб, винаги се движи с приятели за да не те нападне. а ако стане напечено помоли родителите ти да направят нещо по въпроса. успех.

33.   Кажи на родителите си задължително и изобщо не се запознавай в интернет!!!

34.   Кажи на родителите си, за да не стане по-зле и НЕ приемай непознати в никакъв случай!

35.   носиш спрей или електрошок. Повече проблемите ти изчезват.
Pr0cK