Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя през ваканцията
Аз съм момче на 16 години. Не знам какво да правя сега през ваканцията. Нямам никакви приятели. Не искам и да си търся, защото е много трудно да намеря някого, с когото да си допаднем. Усещам, че съм много различен от другите. Никой не ме разбира. Семейството ми и роднините ми не ги харесвам (обичам ги и ги уважавам, но са идиоти и ми е неприятно да прекарвам време с тях). Самотен съм. Всяко лято е гадно за мен - скучая, силно се депресирам и стоя по цял ден вкъщи. Сега като се замисля така е през цялата година, но, докато съм на училище, поне съм зает с учене. Нямам почти никакви занимания, които да ми доставят удоволствие. Мисля да започна да бягам за здраве, да чета книги и да уча по предметите, от които имам най-голяма полза. Дайте някакви някакви идеи какво да правя през ваканцията, за да си прекарам хубаво, а не да съм в депресия.

Коментари

1.   Аз съм малко по-голям от теб, но ми е познато чувството. Мога да те посъветвам да излизаш от време на време на разходка, да четеш книги, да слушаш музика...да цъкаш някакви игри на компа и т.н. Може да се запишеш на някакъв курс по програмиране да речем.

2.   Гледай филми, излизай на разходки, чети книги, учи език, тичай, прави лицеви, коремни и гимнастика вкъщи. Свали онлайн приложение за запознаства и търси момиче. След няколко години няма да имаш такова свободно време. Ако направиш тяло и повишиш интелекта си, в училище ще забележат и ще станеш повече популярен.
Успех!

3.   Учи и твори. Научи се да свириш на инструмент, научи нов език, научи се да рисуваш, да програмираш, да пишеш ... Все нещо ще ти грабне интереса.
Започни да спортуваш!

4.   Аз съм много далече от този период, защото съм с още 16 години по-голяма от теб, но си спомням, че когато бях на твоите години нямах никакво свободно време. От понеделник до петък ходих на училище, а събота и неделя отделях от 8 - 12ч. за частни уроци. Така и не ми оставаше никога време за нищо. Лятото не ходех на училище, но уроците през събота и неделя продължаваха. В свободното време бях на компютъра от време на време, а през останалото излизах с най-добрата си приятелка и си бяхме само двете. По-късно тя ми заби нож в гърба, останах без нея и повече в никого не повярвах, та досега си нямам приятели. Но имам семейство - съпруг и дете.
Предполагам на твое място щях да опитам да възобновя приятелства с познати или с някой съученик. Най-лесно през сайтовете за комуникация като Фейсбук, ако имаш. Ако ти липсват контакти с хора де. Ако не - тогава занимания у дома, тренировки и спорт, разходки в парка. Някое хоби.

5.   Ходи да задяваш пичките по стъргалото! Добре ще ти се отрази.

6.   Гледай европейското по футбол. Не останаха много мачове до края, само 7. Сегашното е доста по- интересно от това през 2016.

7.   Тия разходки ще да са от ключово значение ако са в планината.
Никакви филми , програмирания и др затваряния вкъщи .
А за муз инструмент забрави, то трябва да ти се пее и да ти се свири първо.
Проучи за хижи, хижари, покоряване на Черни Връх, Мусала, Полежан, Мальовица, Ком, Ботев и т.н и т.н
Има много писано в нета има много групи, ще срещнеш хора, ще си промениш живота завинаги.
Не пропускай.

8.   Братленце,перфектна възраст е 16 да знаеш.Относно това какво да правиш,ето моите предложения:хвани се на работа,ще получиш трудови навици които много ще ти помогнат в бъдеще повярвай ми и ще си изкараш свои кинти без да чакаш на родителите.Запиши курс по програмиране,ако ти е интересно,има дори безплатни провери софтуни също много ще ти помогне за в бъдеще.И последно но не по значение хвани научи един чужд език,разбира се ваканцията няма да ти стигне но е добро начало.С две думи занимавай се с нещо което ще те развие интелектуално а защо не и финансово така ще се научиш на самостоятелност а и ще се зарадваш вашите като те видят че правиш нещо смислено повярвай ми!!!!

9.   Колко познато. Но и в същото време съм бил около толкова много хора и не съм имал този проблем. От теб зависи как ще се слееш с хората. Аз примерно на 14-15 бях много социален. После за период от година бях забит вкъщи на компютъра и учех някакви неща и малко след това на около 16 си намерих приятелка, с която бях много време заедно, покрай която възобнових много контакти от тийн годините. И беше супер. После потърсих контакти сред различни хора и нещата се напасваха по един или друг начин. Сега съм на 28 и сам съм ограничил контактите си. Имам някакви приятели, с които мога да изляза, но съм повечето време с приятелката ми.

От теб зависи. Не знам дали не е клише, но сега младежите са по-отдалечени от всякога. Ние имахме социална среда без социални мрежи. И беше адски готино.

10.   Карай колело. Ходи за риба.

11.   Момиче на 14,почти на 14 съм. Разбирам те какво е да си без приятели и човек,на който да можеш да се довериш.Но...все пак...направиш ли опит да се отвориш за околните,излиза смисъл,повярвай ми. Не съм намерила все още моите хора,хората на които мога да се доверя,но пък знам,че имам какво да правя това лято-на първо място...ще се преборя с едно мъчително заболяване-анна. Сигурна съм,че и те ще намериш какво да правиш през цялото това лято. Успех,братле!

12.   Аз пък съм на 38 и не работя, живея с майка си и за да не ми е скучно, в момента съм започнал да гледам "Черно огледало"-как социалните мрежи и интернет влияят върху хората и най-вече изкуствения интелект! Във filmisub има множество сериали и филми, тегля си няколко и после си ги гледам на телевизора! Миналата година гледах "Страхувайте се от живите мъртви", наскоро гледах и "Отдел издирване"! Моя съвет е и ти да гледаш тези сериали и филми, за да добиеш представа как се променя светът! Недей да гледаш порно, то няма да ти помогне с нищо! Аз научих много неща! Напр. " Страхувайте се от живите мъртви" може да покаже на зрителя, че може да дойде време, когато и парите няма да ти помогнат, защото нито има производство, нито транспорт, нито нищо! Има само борба за оцеляване-да търсиш храна в изоставените магазини, да си постоянно нащрек дали няма да изскочи някое зомби, да се чудиш дали горивото в колата ти няма да свърши, дали ще избягаш от преследвачите си, дали няма да срещнеш море от зомбита по пътя си, да свикнеш с мисълта, че никога няма да ти свети крушката, че няма да можеш да гледаш телевизия, нито радиоточката ще те информира, защото няма електроподаване, което да поддържа предаватели, уредби, няма радиооператори, журналисти и т.н., защото всички са се превърнали в зомбита и светът вече не е същия! Просто приемаме всичко за даденост, но замисляме ли се какво би станало, ако дойде такъв апокалипсис? Не, нали? Но не трябва да забравяме, че всички сме зависими един от друг и трябва да сме единни! Ето такива сериали харесвам, за да разбера какво може да стане ако нещо се обърка, така си уплътнявам времето за което не съжалявам, защото така си обогатявам общата култура!

13.   Ето няколко хобита.
1 Отиди за риба
2 Забий си едно гадже
3 Гледай футбол
4 Подготви се за другата учебна година
5 слушай яка музика

14.   Аз съм в същото положение и моите родители са смахнати. Аз също изпадам в депресия, нямам никакви приятели. Миналата седмица преди да завърша6-ти клас се влюбих в едно момче което не познавам. Следтова разбрах че той е от 9-ти клас. Но най-кофти е че учебната година свърши, сега незнам какво да правя. Единственото нещо кото ме успокоява е музиката. Щом търсиш какво да правишпрез лятото тогава се опитай да се влюбиш, или ако вече си влюбен покани момичето на среща ако и тя те хареса бъди винаги с нея и споделяйте времето си заедно

15.   Тренирай нещо. Или ако не те влече никакъв спорт, лостове, фитнес а-у, че като изляза навън и гледам по-малките набори като твоя масово или момчетата са прекалили с макдоналдс или е трудно да ги разпознаеш, че са момчета.

16.   Ех, де да бях само на 16 и да имам цяла лятна ваканция...
Дори не знаеш колко ще ти липсва това време след 10 години!
Аз също нямам много приятели, но в малкото свободно време, което имам, обичам да чета, да се разхождам, да гледам филми и да наваксам със социалния живот. И моите роднини не са всичките много готини, но като се замисля как лети времето и как няма да са тук вечно и решавам, че няма да е толкова голяма жертва от моя страна, да посетя някоя възрастна леля. На теб сега ти се струва много скучно, но като минеш 30 и вече гледаш на срещите с роднините по друг начин. И понякога съжаляваш, че като дете не си прекарвал повече време с баба си. Обаче нея вече я нама...
Така, че ето ти няколко идеи. Освен това можеш да си намериш хоби като рисуване, фотография, някакъв спорт...

17.   Знам, че ще повторя някои неща от коментиралите преди мен, но свободното си време прекарвам по този начин:

*Слушам музика;
*Гледам аниме;
*Гледам сериали/филми;
*Играя игри, които ми харесват (препоръчвам Genshin Impact)