Споделена история от Тинейджърски

Кандидатстване след 7ми клас
Здравейте. Аз момче от София. Тази година имах матури и съм се представил доста зле. По бел имам 34 точки, а по мат 32. Завърших почти всички предмети с тройки, освен фвс с петица. Незнам какво да правя. Общия ми бал е 172 и честно казано се кулебая. Мислех си за Хенри Форд, защото бала не е висок, но пък си мислех и за Магхан. Майка ми е много разочарована, защото през годината ходех на скъпи уроци, но нищо не ме стимулира да уча.
Много исках да влезна в Испанската и плаках много като видях ниските резултати. Дали има училище близко до нивото на Испанската с до 172 бал? Моля изкажете мнение и дайте идеи за елитни учлища с нисък бал.

Коментари

1.   Такива не съществуват. Няма как просто. Нелогично е. Съжалявам, че те разочаровам, но всеки иска в елитните училища, от което следва тези с висок бал да влязат и да избутат брутално казано такива като теб. Според мен ако се стегнеш и за следващите пет години се развиваш като личност ще успееш. Вкрай на сметка е по - важно висшето образование. А и да имаш поглед за бъдещето. Аз също съм седми клас и изкарах задоволителни резултати 85 по математика и 91 по български език и литература. Въпросът не е в уроците, а в учителите. Аз от 5 до 7 клас съм в елитно училище, където учителите държат на знанията и общата култура и ни изграждат, като личности. Спомням си в 4 клас какво импусливно и с детинско мислене дете бях, а сега чета за удоволствие френската революция, знамвсички столици на Европа,понятия като радиоактивност, радиация и мисля относително като порастнал човек. Все пак ако погледнем към историята и Наполеон Бонапарт до края на живота си е пишел с правописни грешки, ама превръща Франция в империя. Искам да кажа, че в случая е добре да избереш професионална гимназия без много претенции, а през това време да се развиваш. Аз лично намирам това за най - логично решение.

2.   От автора към 1 или който отговори: какви даскала може да ми препоръчаш? Знаеш ли за някои? Отговора ти малко ме убиди но ти прощавам все пак благодаря

3.   Ако баловете са сходни с миналогодишните можеш да влезеш в ПГТ "МАКГАХАН", 203 ПЕГ "Св. Методий", 140. СУ "Иван Богоров",135 СУ, 95 СУ, 132. СУ "Ваня Войнова", 56.СУ "Проф. К. Иречек", 149 СУ, СПГ "Княгиня Евдокия", Национално СУ "София", Професионална гимназия по туризъм "Алеко Константинов", 113 СУ"Сава Филаретов",79 СУ "Индира Ганди" и т.н. За елитно училище шанс нямаш, но в училищата с нисък бал има паралелки с графичен дизайн, съдебна администрация, софтуерни и хардуерни науки, предприемачество, микропроцесорна техника и други интересни неща. Испанският все пак може да се научи на курсове, има и безплатни приложения за изучаване на езика.

5.   Какви наклонности и интереси имаш авторе? Няма как да ти препоръчам училище без да знам погледа ти за бъдещето.Например кои предмети са ти интересни в училище? Поне един има със сигурност. :)

6.   От 1 и последния коментар:
Авторе най - добре си извади списъка с училищата в София имаш време. Срока за кандидатстване е до 7 юли,а и може да се кандидатства по електронен път. Братовчедка ми е от София и ако знам добрите училища то е пт нея. Тъй като аз не съм от София.В тази връзка желая успех на всички при кандидатстването. Дано ви приемат по първо желание. А колкото до автора "Всяко е за добро."

7.   От автора към 3: Благодаря много за предложенията днес ще си попълна желанията! :) (06.07.2021)

8.   От автора към 1: Ами аз вече нанесох желанията си мисля, че бяха около 23, но благодаря все пак, късмет и на теб с кандидатстването! :)

9.   Ех, миналата година в нашето училище имаше испанска паралелка и едвам събраха хора, защото беше и с математика и почти никой не искаше профил математика. Накрая останаха 2 свободни места и можеше да влезе всеки, какъвто и бал са има. Пробвай до последно, в каквито и да е училища, понякога остават места към края и може да си допълнение. Проучвай и бъди в крак с нещата. Успех!