Споделена история от Тинейджърски

Токсична компания и бившо гадже
Здравейте, аз съм на 15 и от февруари тази година се събирам с една и съща компания. В началото всичко беше наред, докато едно от момиетата не ме намрази ( само 3 момичета има в компанията, мометата са към 8 ) , въпросното момиче е обичано от всички, всеки й ходи на гости и тя също ходи у гости, а на мен не ми дават да каня хора. Тя даже ми удари шамар от нищото. След време с най-добрия й приятел , който даже й е бивш , тръгнахме и аз много взех да ревнувам от нея, той се ядоса и двамата нарочно ме дразнеха, за да скъсам с него и накрая той скъса с мен и ме изгони от компанията. Тя измисли , че съм говорила лошо за нея и каза, че не съм й на нивото, а тя прилича на момче, нищо женско в нея... само мачка хората, не съм единствената й жертва, няма да съм и последната защото като стане нещо всеки вярва на нея. След време бившия ми пак ми писа да се върна в компанията, защото съм изглеждала променена. Оказа се, че онази се е махнала и ги е изоставила заедно с другото момиче. Сближих се пак с компанията и осъзнах какви боклуци са и какво са говорили за мен. Но не искам да ги изоставя... не знам, привързана съм към тях и имам чувства към бившия си и даже го показвам. Просто искам да ме обичат , да имам компания. Дайте съвети.

Коментари

1.   Мисля, че не те заслужават. Намери си приятели, които те уважават и не те използват!

От момиче на 15

2.   Защо искаш да имаш компания?
Какво ти дава тя?

По мое мнение хората, които не са достатъчно уверени в себе си, изпитват непреодолимо желание да са част от група, част от компания, която да им дава сигурност. За съжаление животът показва, че често компанията диктува живота на членовете й - меси се в личния избор, настройва срещу определени хора, диктува кой как да се облича, живее... Изобщо компаниите в тинейджърските години могат да бъдат забавни, но и да повлекат някого надолу, без да се усети.
Родителите дори да се опитват да се намесят, често са безсилни, защото компанията е Светая Светих за тийнейджъра.

Веднъж те е зарязал. Защо се унижаваш да показваш, че го обичаш? Галиш му самочувствието така.
Обичай онзи, който те уважава и цени. Този веднъж те гони от компанията, подигра се, а сега се сеща за теб. Досети се, ако главатарката се върне как бързо ще бъдеш пак натирена извън компанията.

3.   Не се унижавай тези хора не те заслуажват! По - добре без приятели отколкото с такива използвачи около теб.

4.   За да бъде уважаван и обичан един човек той първо себе си трябва да заобича и да се уважава, но ти не се уважаваш. Какво се опитвам да ти кажа е, че твоята компания е лицемерна и не се чуди ако пак дойде подобен екземпляр като онази, която те е скарала и изгонила от компанията не направи пак същото с теб и онези не й повярват и не стане пак същата манджа с грозде. Към въпроса със бившия ти донякъде и ти имаш вина, че толкова много си го ревнувала, но и той не е правия, защото вместо да се ядосва и да те дразни със онази е могло да ти обясни, че това не му е приятно и, че няма от какво да се притесняваш това нещо, което е направил вече подсказва колко те е харесвал и колко е мислил по онова време. Съответно, както ти решиш така направи, но моя съвет е да не се връщаш при тях предполагам, че не са единствените в града с, които можеш да излизаш.

Пс: пиша от телефон така, че може да има известни грешки тъй като автокоректора ми прави известни неприятности.

М. 14г.

5.   Щом искаш компания, си направи ти сама, с хора, които те кефят, държат се точно и са с нормално поведение. Аз така направих на твоите години. Пишех на хора, с които виждам, че ще си допаднем, излизах само с такива, канех по няколко души да излизаме заедно и така в годините си създадох сама обкръжение, което ми е по вкуса и вече 5 години е така. Още при шамара и другите глупости нямаше да ми видят очите, камо ли да търпя да ме обсъждат, обиждат и т. н. Напротив, или да ти се извинят и да променят отношение или им показваш пътя. Но нещата вече са ескалирали, ти виждаш, че не са особено умни, че са интриганти и се влияят, няма смисъл да търпиш да се унижаваш. Това не е ок за теб, защото утре някой друг ще те удари и обиди и ти си ок с това и не реагираш. Имай малко достойнство.

6.   Тези в компанията никога няма да те обичат. Единствената, която може да те обича си самата ти. Обичай се и се уважавай. Не се връщай към бившия си, само лошо ще излезе от това. И си намери друга компания. Тези нещо не са в ред.