Споделена история от Тинейджърски

Менструация
Здравейте, аз съм момиче на 13год. и на 19 юни ще ходя на море с приятели за 6 дни, но се притеснявам, че няма да мога да ида. Това е така, защото до преди няколко дни не си спомнях кога ми е идвало за последно, но бях сигурна, че беше началото на юни (първата или втората седмица), но денс си спомних, че беше на 11 юни (точно преди един месец) и проблема е, че, ако не ми дойде най-късно до 14 юни (сряда), майка ми няма да ме пусне тъй като през повечето време ще сме на плажа, ще имаме игри във водата, ще ходим на аквапарк, а аз ще трябва да стоя на едно място, пък и пътя ще бъде дълъг и няма да имам възможност да си сменям превръзките. Та искам да Ви попитам каква е вероятността да ми дойде на 12, 13 или 14, тъй като вече е минал цял месец. Моля да изразите мнението и разсъжденията си, благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Още не ти е редовна, но от един месец не ти е идвало и е доста вероятно скоро да ти дойде. Не може ли по- късно да идете?

2.   Е пък на 2-3 часа все ще спрете да пикаете някъде бре

3.   Ако ти дойде най-късно 14, то до 19-и има 5 дена, което значи, че долу-горе ще спре да ти тече и поне на 20-21 ще можеш да се къпеш :) 6 дена не са малко, така че няма да загубиш много заради цикъла.
Ако искаш да ти е по-удобно може да си купиш тампони. Аз лично не съм ги ползвала, но много мои приятелки ги ползват, особено като са на море. Майка ми също миналата година така направи.

4.   То ние каквото и мнение да имаме в тая възраст цикъла си е непостоянен. На твоята възраст ми идваше през два месеца. Ако майка ти позволи (консултирай се с нея задължително) може да пиеш примолут нор, за да не си в цикъл на почивката, защото знам колко е ужасно особено в тая възраст когато тече много и болките са пресни. Имай предвид, че след като пиеш това после цикъла ти ще е доста по-дълъг от обикновено.

5.   Я пак напиши, кога е юни, кога е юли и си формулирай правилно въпроса!