Споделена история от Тинейджърски

Подходящата възраст
Здравейте, на колко смятате, че е добра възраст за първо гадже, първи път секс, социални мрежи?

Коментари

1.   Различно е, но да речем:
социални мрежи- 12- 13
първо гадже- 16-17
първи секс- 19-20

2.   Когато детето го усети според мен - по-лошо ще повлияе ако е изолирано от връстниците си, защото не използва социални мрежи или ако иска да е заедно с някого, но е забранено. Ключовото е да знае как да прави тези неща отговорно и безопасно, а не просто да се забранява от родителите. Тези неща са част от живота на всеки човек. Ако е екстремен случай - зависимост към социалните мрежи, връзка с много по-големи или прекалено разкрепостено поведение, това показва психологически проблем (търсене на подкрепа, любов и разбиране извън семейството) или някаква травма, която е изкривила представите за отношения между хората.

4.   За социални мрежи след поне 12-13 г възраст и задължителен родителски контрол до навършване на пълнолетие. Даже и дискретно да е, но да се проверяват лични чатове и какво публикува, следва, харесва детето.
За първо гадже, зависи много от възпитанието и личните възприятия на детето. То и на 6 г може да си мисли, че си има гадже с което си играят навън. За гадже с което да си излизат (задължителен вечерен час и знание къде ще бъдат) 14-15 г като все пак задължително преди това сме се подсигурили да знаят всякакви предпазни средства от евентуално забременяване и/или болести предавани по полов път.
Секс- на моите деца (две момчета) сме казали, че са достатъчно умни да не следват "моди" и възприятия на други хора, когато те смятат, че са готови физически и емоционално, с адекватните за това момичета и е взаимно желание, тяхно и на момичетата, те ще го почувстват и няма да е нещо грешно, тайнствено, порнографско, а желано и красиво изживяване.
Иначе смятам, че 17-18 г е добра възраст.

5.   Социални мрежи поне на 14-15. Сексове 17-18 е ок.

6.   По мое мнение :
Социални мрежи- 13
Гадже- 15
Секс- 17-18

7.   При мен нещата са така :
Соц. мрежи 14-15
Първо гадже 30-40
На 28 съм и още нямам гадже , но 40 е подходяща възраст

9.   Социални мрежи 9-10
Първо гадже и първи секс 12-13
Знам че мнението ми няма да се хареса на много хора но това е моето лично мнение и никой не е длъжен да се съобразява

10.   Ами то хората са го измислили много преди нас.
Соц. мрежи ти искат да си на 14 за да се регистрираш, сексът с човек под 14 е педофилия и е наказуем, а за гаджето, зависи какво разбираш под гадже. Ако само ще се държите за ръчичка и 12 става, ако обаче ще правите секс, вече го написах, мин. 14, по-добре 16. За да няма после "забременях на 14, как да кажа на мама? "

11.   Аз съм почти на 15 и нямам НИКАКВИ социални мрежи??? !!! Хахахах. Ако Вайбър се брои (родителите ми разрешиха само за училищните групи по време на дистанционното - Математика, Рисуване и др. )... Гадже - почти всеки ме пита (не съм грозна, но не съм и на-лична красавица), адски неудобно ми е - НЯМАМ ГАДЖЕ! Трябва ли да имам?
Секс - през крив макарон - не разбирам връстничките ми, които вече са го правили, и то няколко пъти... WTF?

12.   Абе номер 4 ти чувала ли си за лично пространство?

13.   Номер 4 пак съм аз :D можеш да видиш какво става когато родителите държат на каишка детето си а именно номер 11 да не говорим че всичкото това се отразява и в бъдещето на детето тоест поредната травма, несигурност и вероятно ще е супер притеснително

14.   12, несигурна и притеснителна съм, позна! Само, че не е от това... И да те държат на "каишка" не значи непременно, че са лоши или гадни родители. Разкрепостените тийнейджъри имат кофти живот след тийнейджърството, не е ли така? Пък и с извинение на 14-15 ли трябва да се ч..ам с първите срещнати, да се снимам гола и да се поствам, да се друсам, да пия, да пуша? В социалните мрежи е пълно с такива хубавици и хубавци. :)

16.   до номер 14 от 12,13 - виж нямам предвид родителите да пускат непълнолетните си деца на дискотека да се напиват и подобни. Говоря за напълно нормални неща като лично пространство, вечерен час в границите на нормалното според възрастта (мен лично не са ме пускали да стоя до тъмно но помня че когато бях на 14-15 ме пускаха до 18 часа навън а приятелите ми излизаха към 16 часа и нали се сещаш :D) а относни тези "хубавици и хубавци" те просто търсят внимание и това че някой не качва подобни снимки е напълно окей.

17.   Зависи от човека.

За първи секс бях емоционално, физически и психически готов на 13 г, но се случи на 19 г.

Щом трябва да отговоря стериотипно като за блиц/лексикон, все едно някой ме пита за моите деца:

Първо гадже: 14
Първи път секс: 16-17 (с връстник, естествено)
Социални мрежи: по възможност никога, но ако не може да се избяга - след формиране на здравословно тийнейджърско его

М32