Споделена история от Тинейджърски

Девственост???
Здравейте, аз съм на 17 наскоро направени и съм 10 срещу 11 клас, ако има значение, та в моя клас момчетата повечето си имат гаджета някой от тях по-малки, има и 2 от 8 момичета в класа с гадже. Въпроса ми е на каква възраст "трябва" момиче да прави секс за първи път. Ако кажа, че не се интересувам от тези неща ще излъжа, но не сега, но и се чувствам задръстена, въпреки че моите приятелки също не са имали гаджета или да са правили нещо друго.
Аз се интересувам повече от училище и да се забавлявам по-спокойно, а не с чалга, дискотеки, алкохол, наргилета и т.н.
Според вас това в бъдеще(студентските години) липсата на опит ще ми навреди?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат по темата! :)

Коментари

1.   Няма определена година, в която вече да започваш да правиш. Първо, че е много глупаво, второ, че е много прибързано. По-добре си намери приятел, опознай го достатъчно, че да му имаш изцяло доверие и ако вече се чувстваш наистина готова можеш да му предложиш, ако той до този момент не ти е предлагал.

2.   Направи го, когато си готова. Няма години, в които да го направиш. А и повечето ти връсници лъжат, че са го правили. Важното е ти да си готова и да го искаш.

3.   Не,преди 17г. и не го прави само,защото трябва.Харесай истински момчето,с което искаш да бъдеш,ако и той теб ще ви се получи добре,дори и да не се получи съвсем

5.   Как очакваш да ти навреди липсата на "сексуален опит" в студентските години? Какво очакваш да правиш през тези години?

Не си си намерила п. тката на улицата както се казва. Не се поддавай на натиск да правиш секс - дали от средата дали от филми/сериали (голяма малоумщина има напоследък).

Намери си гадже, опознайте си се и тогава прави секс.

6.   Няма срок. Ще разбереш, когато си готова. Сега очевидно още не си. Когато си намериш приятел, сама ще усетиш момента.

7.   Запази си девствеността колкото можеш по-дълго. В идеалния случай до брака. Може и да ти се струва много задръстено в момента, обаче в студентските години, а и нататък, ще разбереш, че си е струвало.

Сега те вълнуват тези неща, напълно нормално е. Искаш да се впишеш и си мислиш, че не си от готините, ако не си правила секс. Обаче девствеността е нещо, което никога не се връща. Загубиш ли я веднъж, няма връщане. А пък е едно от най-ценните неща в една жена, като диамант, с който се раждаш. Хубаво е да го опазиш и да го дадеш само на този, който го заслужава.

В практически смисъл това означава, че в момента, в който срещнеш твоя човек (което едва ли ще се случи в гимназията), ти можеш да му дадеш най-ценното: да бъде първият и единствен. Няма по-голям подарък за бъдещия ти съпруг. Девствените жени през цялата история на човечеството са били по-ценни от тези, които са правили секс. В днешно време повечето жени не го разбират, губят си девствеността с някое гадженце, което мисли само кое къде да сложи, и от там е само надолу... После трябва да минеш 4, 5 мъже, докато намериш твоя (това е в добрия случай, ако имаш късмет).

Сигурно няма да ме послушаш, но поне забави правенето на секс докато излезеш от училище. Нищо не губиш, повярвай ми. Няма такова нещо като сексуален опит при жените. С правилния човек всичко можеш да научиш, сексът не е спорт, че да трябва да тренираш.

8.   Не искам да те разочаровам, но и аз бях като теб в гимназията (завърших преди 2 години) - девствена отличничка. Всички около мен вече водиха активен полов живот, бяха обвързани или поне се интересуваха от такива неща. Само аз и още 1 момиче се вълнувахме от учебния материал. Признавам, може малко да съм завиждала на съученичките им за опита, бяха самоуверени, виждах ги като по-големи, но аз самата нямаше какво да направя. Не исках да се хвърлям върху първия срещнат заради едната девственост. Надеждите ми бяха в студентските години.
Е, вече съм студентка, наесен ще съм 2 курс. Все същото, само дето ве още по-срамно вече са си девствена на 21. Вече в университета сред повече момчета, започвам да усещам едни нужди и повече да се чувствам като жена. Да, хората казват, че няма нищо срамно в това и няма определена възраст за първият секс, но тази неопитност започва да ти влияе все повече на самочувствието и да се чувстваш изостанал, неуверен пред връстниците и най-вече срещуположния пол. Дори гадже съм нямала досега, но това не ми е толкова голям проблем. Не се интересувам от връзки, предполагам да съм свободно, но някакси да съм се отървала от това бреме "девственост".
Ж21